کره شمالی از آزمایش موفق “بمب هیدروژنی” خبر داد.
03 سپتامبر 2017
ساعت انتشار مطلب : 16:58 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
“قدرت آزمایش کره شمالی معادل ۱۰۰ کیلو تن بوده است”

کره شمالی از آزمایش موفق “بمب هیدروژنی” خبر داد

مقامات کمیته دفاعی کره جنوبی می‌گویند که قدرت آزمایش کره شمالی معادل ۱۰۰ کیلو تن بوده است. ویپین نارانگ، استاد علوم سیاسی در انستیتوی تکنولوژی ماساچوست، در همین خصوص می‌گوید که چنین قدرتی “گامی بزرگ با هدف بازدارندگی است” چرا که چنین قدرتی قابلیت تخریب یک شهر را دارد.
تاریخ انتشار: ۱۲:۵۳ – ۱۲ شهریور ۱۳۹۶

کره شمالی آزمایش بمب هیدروژنی را تایید کرد
فرارو- کره شمالی روز یکشنبه (امروز) اعلام کرد یک بمب هیدروژنی را بعد از دستور کیم جونگ اون رهبر این کشور، با موفقیت آزمایش کرده است.

به گزارش فرارو، امروز دو زلزله به بزرگی ۵٫۶ و ۴٫۶ در مقیاس ریشتر در شمال شرق کره شمالی گزارش شد و بعد از چند ساعت کره شمالی اعلام کرد ششمین آزمایش اتمی‌اش را انجام داده است.

پیش از این، رسانه رسمی کره شمالی خبر داده بود نوعی از بمب هیدروژنی خود را توسعه داده است و می‌تواند به صورت کلاهک روی موشک‌های دوربرد نصب شود.

مجری تلویزیون کره شمالی که خبر آزمایش بمب هیدروژنی را اعلام می‌کرد همچنین گفت این بمب می‌تواند برای اهداف موشک‌های قاره‌پیما استفاده شود.

خبرگزاری رسمی کره شمالی کی سی ان ای گزارش داد، دانشمندان کره شمالی در سایت اتمی این کشور با موفقیت یک بمب هیدروژنی را برای موشک‌های قاره‌پیما آزمایش کرده‌اند.

کره شمالی گفت، آزمایش بمب هیدروژنی روز یکشنبه برای امتحان دقت آن‌ها بر روی موشک‌های قاره‌پیمای کره شمالی بود و به هیچ وجه نشت مواد رادیواکتیو روی نداد و هیچ تاثیر منفی بر محیط زیست نگذاشته است.

کره شمالی گفت موفقیت کامل آزمایش بمب هیدروژنی برای موشک‌های قاره‌پیما موقعیتی ویژه در تکمیل قدرت اتمی کره شمالی است.

کره شمالی آزمایش بمب هیدروژنی را تایید کرد
گفتنی صبح امروز و حدود ۸ دقیقه پس از ثبت زمین لرزه‌ای در کره‌شمالی، رسانه های چین گزارش دادند که در همان منطقه لرزش‌های دیگری را ثبت کرده است. کمی پیش از این گزارشها و ثبت لرزشهایی در زمین، کره جنوبی از احتمال وقوع ششمین آزمایش هسته ای کره شمالی خبر داد.
بنابر گزارش خبرگزاری رویترز، در ناحیه‌ای در شمال کره شمالی که مرکز آزمایش‌های هسته ای این کشور در آن واقع است، زمین لرزه ای به قدرت ۵.۶ ریشتر رصد شده است.
تارو کونو، وزیر امور خارجه ژاپن، در اظهاراتی که پس از یک جلسه اضطراری ایراد می کرد گفت: “پس از انجام بررسیهای لازم، به این نتیجه رسیده‌ایم که (آن لرزه های) ناشی از یک آزمایش هسته‌ای بوده است.”
همزمان مقامات کمیته دفاعی کره جنوبی می‌گویند که قدرت آزمایش کره شمالی معادل ۱۰۰ کیلو تن بوده است. ویپین نارانگ، استاد علوم سیاسی در انستیتوی تکنولوژی ماساچوست، در همین خصوص می‌گوید که چنین قدرتی “گامی بزرگ با هدف بازدارندگی است” چرا که چنین قدرتی قابلیت تخریب یک شهر را دارد.
در مقام مقایسه و در صورت صحت قدرت بمب آزمایش شده از سوی کره شمالی، این بمب از بمبی که آمریکا بر شهر ناگازاکی انداخت بسیار قویتر است. بمب ناگزاگی قدرتی معادل ۲۰ کیلوتن داشت.
پیشتر شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن در سخنانی انجام یک آزمایش هسته ای دیگر از سوی کره شمالی “غیر قابل قبول” خوانده است. همچنین گزارش شده است که نخست‌وزیر ژاپن با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا از طریق تلفن تماس گرفته است.
در عین حال و به گزارش خبرگزاری رویترز، شورای امنیت ملی کره جنوبی برای بررسی این رخداد جلسه اضطراری تشکیل داده است.

کره شمالی تا به حال به پنج آزمایش هسته ای مبادرت کرده بود.

روز یکشنبه، کره شمالیاعلام کرد که کیم جونگ اون، رهبر این کشور، از یک کلاهک هسته‌ای هیدروژنی قابل نصب روی موشک قاره‌پیما بازدید کرده است.
خبرگزاری رسمی حکومت کره شمالی (کی‌سی‌ان‌ای) گفت: “همه اجزای بمب هیدروژنی در داخل کشور تولید شده است.”
کره شمالی تا به حال به پنج آزمایش هسته‌ای دست‌ زده است، از جمله در ژانویه سال ۲۰۱۶ – در جریان آزمایش چهارم – دستیابی به یک بمب هیدروژنی را اعلام کرد.
این در حالیست که برخی ناظران تردید دارند پیونگ یانگ به یک بمب هیدروژنی دست پیدا کرده باشد.
ادعای روز یکشنبه کره شمالی مبنی بر نصب کلاهک هیدروژنی روی موشک قاره پیما هنوز توسط منابع مستقل تایید نشده است.
دولت آمریکا هنوز به این خبر واکنش نشان نداده است. کاخ سفید در عین حال با صدور بیانیه ای از تماس تلفنی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا با شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن، خبر داده است.
بنا بر این بیانیه، دو رهبر بر همکاری نزدیک بین آمریکا، ژاپن و کره جنوبی در برابر “خطر فزاینده” کره شمالی تاکید کرده و قرار است که در اواسط ماه سپتامبر در نیویورک در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد به گفتگوهای خود در این بار ادامه بدهند.
در بمب‌های هیدروژنی از همجوشی هسته‌ای برای ایجاد انفجاری بسیار قوی تر از یک بمب اتمی ساده استفاده می شود. بمب هیدروژنی حجم زیادی ندارند و در کلاهک موشک‌های بالستیک جای می‌گیرد.
کره شمالی همچنین اخیرا دست به یک آزمایش موشکی زد که طی آن یک فروند موشک بالستیک از فراز خاک ژاپن عبور کرد. شورای امنیت سازمان ملل متحد به اتفاق آرا آن اقدام را محکوم کرد.
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، در واکنش به آن آزمایش و خطاب به پیونگ یانگ هشدار داده بود: “همه گزینه‌ها روی میز است.”
از طرف دیگر، دونالد ترامپ و مون جه‌این، رئیس جمهوری کره جنوبی، در مورد افزایش توان موشکی کره جنوبی توافق کرده‌اند.
واشنگتن و سئول در سال ۲۰۱۲ میلادی موافقت کردند که برد موشک‌های بالستیک کره جنوبی از ۵۰۰ کیلومتر و وزن کلاهک آنها از حدود ۵۰۰ کیلوگرم بیشتر نشود اما بر اساس توافق جدید، آن محدودیت‎ها لغو شده است.

نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4676 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 2552
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات