بیل گیتس از “سلاح مخفی آمریکا” سخن گفت
20 آوریل 2016
ساعت انتشار مطلب : 0:18 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

بنیانگذار شرکت مایکروسافت در مقاله‌ای از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری این کشور خواست تا صرف نظر از اختلافات و منازعات سیاسی مساله “نوآوری” را به عنوان “سلاح پنهانی آمریکا” در اولویت قرار دهند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بیل گیتس، بنیانگذار شرکت مایکروسافت که خالق سیستم‌ عامل‌های “ویندوز” است در مقاله‌ای که در خبرگزاری رویترز انتشار یافت، از کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکا خواست در صورت پیروزی در انتخابات مساله حمایت از نوآوری در صنایع و سرمایه‌گذاری در موسسات تحقیقاتی را با هدف خلق تکنولوژی‌های جدیدی که توسط کارآفرینان آمریکایی وارد بازار ‌شوند، در اولویت قرار دهند.

بیل گیتس می‌نویسد: انتخابات ریاست جمهوری توجه سراسر آمریکا را به خود جلب کرده است. همانطور که بسیاری از مفسران گفته‌اند در مرحله انتخابات مقدمات عمده تمرکز بحث انتخابات بر شخصیت‌هاست نه سیاست‌ها. با وجود آن که احزاب متمرکز بر این هستند که چه کسی قرار است نماینده آنها در انتخابات پاییز سال جاری باشد اما من می خواهم توجه شما را به مساله که امیدوارم همه کاندیداها در ماه نوامبر بر سر آن توافق داشته باشند جلب کنم: ظرفیت بی همتای آمریکا برای نوآوری.

وی تصریح کرد: هنگامی که آمریکا بر نوآوری سرمایه‌گذاری می‌کند موجب ایجاد شغل و تاسیس شرکت در داخل شده، زندگی آمریکایی‌ها را سالمتر و ایمن‌تر کرده و جان انسانها را در کشورهای فقیرتر جهان نجات داده و با فقر در این کشورها مبارزه می‌کند. این کار فرصتی فوق العاده برای رییس جمهور بعدی آمریکا است تا هم به مردم آمریکا و هم به مردم جهان کمک کند.

بیل گیتس خطاب به دولت آمریکا می‌گوید: فرمول موفقیت پیچیده نیست؛ دولت باید از موسسات تحقیقاتی دست اول ما حمایت مالی کند تا به تولید تکنولوژی‌های جدیدی که کارآفرینان آمریکایی به بازار می‌برند، بپردازند.

بیل گیتس همچنین با هشداربه دولت آمریکا در خصوص این که تعداد هر چه بیشتری از کشورهای جهان به ویژه چین و کره جنوبی تا حدود دو برابر بودجه تحقیق و توسعه خود را افزایش داده‌اند، می‌نویسد: بودجه تحقیق و توسعه آمریکا ثابت مانده است. این خوب است که دیگر کشورهای جهان بیشتر متعهد به تحقیق و توسعه شده‌اند اما اگر آمریکا می‌خواهد نقش رهبری خود در جهان را حفظ کند باید در این بخش خود را تقویت کند.

وی در ادامه مقاله خود به بر شمردن تاثیرات فراوان حمایت از تحقیق و نوآوری در حوزه های مختلف نظیر کامپیوتر، بهداشت و درمان و انرژی پرداخته و تاکید می‌کند: سرمایه‌گذاری دولت در تحقیق و توسعه قرار نیست برنده یا بازنده را تعیین کند. چنین چیزی را خود بازار مشخص می کند. بلکه چنین سرمایه گذاری به معنی انجام کاری است که می دانیم جواب خواهد داد؛ انجام سرمایه گذاری‌های محدود و هدفمند برای ایجاد پایه و اساس فعالیت کارآفرینان آمریکایی. چنین رویکردی برای رهبران آمریکا در چند دهه آینده اساسی است و در سالهای آینده هر چه بیشتر اهمیت خواهد یافت.

بنیانگذار شرکت مایکروسافت در انتهای مقاله‌اش خاطرنشان می‌کند: تا پایان تابستان سال جاری احزاب سیاسی رهبران خود را انتخاب کرده و چشم به انتخابات ماه نوامبر دارند. کاندیداها نیز دیدگاهشان برای آمریکا و دستور کارشان برای رسیدن به اهداف در نظر گرفته شده را بیان خواهند کرد. این دیدگاه‌ها احتمالا بیشتر از آن که مشابهت داشته باشند دارای اختلاف هستند اما من امیدوارم که ما بتوانیم به این توافق برسیم که صرف نظر از هر طوری که به آینده آمریکا نگاه کنید، نوآوری همواره نقشی محوری دارد.


نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4951 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 979
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات