گروهی سعی دارند انقلابیون اولیه را به حاشیه ببرند / اگر مردم نیایند، مجلسی ضعیف مانند مجلس نهم تشکیل می شود / باید در مجلس، خانه تکانی شود
09 فوریه 2016
ساعت انتشار مطلب : 7:51 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که نباید با انتخابات قهر کنیم گفت: همانطور که گام اول در انتخابات سال ۹۲ برداشته شد و موثر بود گام دوم نیز در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی باید برداشته شود تا کم کم افراط ها و تندروی ها تمام شود و انقلاب در مسیر درست قرار گیرد.

به گزارش «انتخاب»، علی مطهری عصر دوشنبه در همایش قانونمداری، اعتماد ملی و انتخابات افزود: آرمان اصلی انقلاب ما در یک کلمه اسلام بوده و اگر بخواهیم این آرمان را ریز و تجزیه کنیم باید به آرمان هایی همچون عدالت، آزادی، استقلال، اخلاق، معنویات و احترام به حقوق مردم توجه داشته باشیم که ما به سوی این آرمان ها در حال حرکت هستیم.

وی ادامه داد: باید بررسی کنیم و ببینیم به کدام آرمان ها رسیده ایم و از کدام آرمان ها فاصله گرفته ایم تا راه را گم نکنیم؛ در خیلی از آرمان ها به طور نسبی موفق بوده ایم و در برخی نیز ناموفق بوده ایم و آسیب دیده ایم که ما باید روند را اصلاح کنیم.

به نوشته ایرنا، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: هر هدف و آرمانی ممکن است دچار انحرافاتی شود که بزرگان و اندیشمندان باید به دنبال اصلاح این روند باشند.

مطهری افزود: شهید مطهری نفوذ اندیشه بیگانه، رخنه فرصت طلبان، ناتمام گذاشتن نهضت، ابهام در طرح های آینده و کم شدن اخلاص و معنویت را ۶ آفت برای یک حاکمیت اسلامی عنوان کردند.

وی ادامه داد: من فکر می کنم امروز نهضت و انقلاب ما دچار آفت رخنه فرصت طلبان و کم شدن خلوص نیت و اخلاص ها شده است؛ بویژه در سال های اخیر و در حوادث ۸۸ به نظر می آید گروهی خود را صاحب اصلی انقلاب معرفی می کند و درصدد هستند انقلابیون اولیه را به حاشیه ببرند و تلاش مستمری به کار می برند.

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: اگر مراقبت نکنیم ممکن است چنین آفتی انقلاب ما را به بیراهه بکشد. انقلابیون اصیل باید مقاومت کنند چرا که قرار بود خیلی از شخصیت ها را از دایره انقلاب خارج کنند اما مقاومت ها مانع آن شد.

مطهری افزود: تفرقه ای که تا حدودی بر کشور ما حاکم شده ، ناشی از کم رنگ شدن خلوص نیت ها است.

وی ادامه داد: امام بر مساله وحدت کلمه به طور دائم تاکید داشتند؛ انقلاب ما با وحدت به وجود آمد و امروز این وحدت کم رنگ شده و این ناشی از کم شدن خلوص نیت ها است.

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: در قرآن ظلم، فساد اخلاق، تفرق و تشتت و ترک امر به معروف و نهی از منکر عامل انقراض یک جامعه بیان شده است. ما باید اینها را اصلاح کنیم و راه آن، مقاومت مستمر، آگاهانه و قانونی است.

وی تصریح کرد: باید مساله کاهش نقش مردم در امور مختلف را اصلاح کنیم.

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: نباید با انتخابات قهر کنیم، در انتخابات مجلس نهم اصلاح طلبان شرکت نکردند و انتخابات را تحریم کردند که این باعث شکل گرفتن مجلس نهم شد که به مراتب از مجلس هشتم ضعیف تر است.

مطهری افزود: اگر امروز نیز بخواهیم مشارکت جدی در انتخابات نداشته باشیم این حادثه تکرار می شود.

وی ادامه داد: با وجود همه رد صلاحیت ها مردم باید با شور و نشاط و جدیت در انتخابات شرکت کنند. در بین همین کاندیداهای موجود نیز افراد خوش فکر و معتمد زیادی وجود دارد که امیدواریم ترکیب مجلس تغییر یابد و یک خانه تکانی در مجلس انجام شود.

حزب اعتماد ملی در این مراسم با اهدای لوح تقدیر از دیدگاه ها و زحمات علی مطهری در مجلس شورای اسلامی تقدیر و تشکر کرد.

مطهری پس از این تجلیل گفت: بنده خودم را لایق این تجلیل نمی دانم و احساس می کنم وظیفه عادی خود را انجام می دهم اما شاید چون دیگران به این وظیفه عمل نمی کنند، کار من نمود پیدا می کند.


نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4779 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 946
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات