وزیر بهداشت: رهبری در استفاده واکسن وارداتی پیش از رسیدن واکسن ایرانی، منعی قائل نشده‌اند
24 ژانویه 2021
ساعت انتشار مطلب : 16:26 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)


وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: برای واکسیناسیون گروه‌های پر خطر برنامه‌هایی داشتیم و رهبر معظم انقلاب منعی برای واکسیناسیون با واکسن خارجی مورد تایید قبل از تولید واکسن داخلی نداشتند.

وزیر بهداشت: رهبری در استفاده واکسن وارداتی پیش از رسیدن واکسن ایرانی، منعی قائل نشده‌اندسعید نمکی گفت: واکسن کوبایی کرونا نداریم بلکه واکسنی به نام “انیستیتو پاستور” داریم که دانش فنی آن از کوبا به ایران منتقل شده است.

به گزارش «انتخاب»، دکتر سعید نمکی صبح امروز در حاشیه بازدید از ستاد پلیس راهور نیروی انتظامی در جمع خبرنگاران ضمن تقدیر از پرسنل نیروی انتظامی برای همیاری کادر درمان در مدت شیوع ویروس بیماری کرونا در کشور، اظهار کرد: یکی از ابعاد بسیار سخت کار مدیریت ترددهایی است که می‌تواند اثرات قابل توجهی را در شیوع بیماری بگذارد.

به نوشته تسنیم، وزیر بهداشت افزود: پرسنل نیروی انتظامی و راهور از نخستین روزهای شروع ویروس کرونا در کنار کادر درمان بودند که جا داشت که برای تشکر از آنها، خدمت‌شان برسیم.

وی همچنین درباره واکسیناسیون عموم مردم نیز گفت: ما برای واکسیناسیون مردم مخصوصا گروه‌های پرخطر برنامه‌هایی را از قبل داشته‌ایم، مقام معظم رهبری نیز هرگز در اینکه ما واکسیناسیون را با واکسن وارداتی پیش از رسیدن واکسن تولید داخل انجام دهیم، منعی قائل نشده‌اند. ایشان فقط درباره برخی از کشورهای هدف توصیه‌هایی داشتند که آن موارد نیز از قبل مورد توجه بود.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری هرگز توصیه‌ای مبنی بر عدم واکسیناسیون گروه‌های پرخطر با واکسن وارداتی قبل از تولید واکسن داخل نداشتند و ما نیز به شدت این موضوع را دنبال می‌کنیم، از منابع مطمئن قراردادها را نهایی کرده‌ایم واکسن درحال ورود به کشور است و ان‌شاءالله به زودی واکسیناسیون افراد پرخطر را به ترتیب اولویت تدوین شده در پروتکل‌ها آغاز خواهم کرد.

وزیر بهداشت متذکر شد: ما واکسن کوبایی نداریم واکسنی به نام “انیستیتو پاستور” داریم که با انتقال دانش فنی از کشور کوبا است که قبلاً این تجربه را در بیش از ۲۰ سال گذشته در واکسن هپاتیت B داشتیم و امروز نیز با واکسن کووید ۱۹ این انتقال دانش فنی صورت می‌گیرد.

نمکی درباره پیشنهاداتی مبنی بر ارائه محدودیت‌های سختگیرانه در ایام نوروز برای سفر نیز بیان کرد: این موضوع، زودرس است ما پیشنهاداتی را معمولا در قرارگاه نزد وزیر محترم کشور ارائه می‌کنیم، اجرایی شدن این پیشنهادات ارزیابی و در نهایت عملیاتی می‌شود اما تا به این لحظه تصمیم جدید قابل اعلامی در این رابطه نگرفته‌ایم و در آینده نزدیک اعلام می‌شود.


نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4418 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 9344
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات