بیانیه انتخاباتی “صدای ملت”
24 ژانویه 2016
ساعت انتشار مطلب : 1:58 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

شورای نگهبان برای گرایش‌های مختلف سیاسی فرصت برابر ایجاد کند

تشکل انتخاباتی «صدای ملت» با انتشار بیانیه‌ای ضمن ابراز امیدواری نسبت به تأیید صلاحیت بسیاری از ردشدگان و احراز صلاحیت نشده‌ها در انتخابات مجلس اعلام کرد که به صورت فعال در انتخابات پیش رو حضور خواهد داشت و درباره کاندیداهای اصلح در حوزه انتخابیه تهران و مراکز استان‌ها و حتی‌المقدور سایر حوزه‌های انتخابیه اعلام نظر خواهد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانى على مطهرى،در این بیانیه با تاکید بر لزوم ایجاد فرصت برابر برای گرایش‌های مختلف سیاسی از سوی شورای نگهبان، آمده است:

امام خمینی(ره): مجلس در رأس امور است/آیت الله خامنه ای: همه سر رشته های امور به مجلس شورای اسلامی برمی گردد.

هفتم اسفند میعاد ملت برای دخالت در سرنوشت خود و ترسیم آینده سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی خویش و مظهر پیوند دین و سیاست است. در این روز مردم انقلابی ایران به عنوان یک وظیفه دینی و ملی به طور فعال در دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری شرکت خواهند کرد و بار دیگر پایگاه عظیم اجتماعی نظام جمهوری اسلامی را در مقابل دیدگان مردم جهان به نمایش خواهند گذاشت.
اگرچه انتظار این بود که هیئت‌های نظارت بر انتخابات در راستای خواست رهبر گرانقدر انقلاب مبنی بر مشارکت بالای ملت در این دو انتخابات از سخت‌گیری‌های غیرضروری در بررسی صلاحیت کاندیدا‌ها پرهیز می‌کردند و رد صلاحیت‌ها صرفا شامل افراد دارای سابقه فساد مالی یا اخلاقی و یا سیاسی می‌شد و عدم احراز صلاحیت‌ها را به ملت واگذار می‌کردند تا کام بخشی از مردم، تلخ و یأس و ناامیدی از اصلاح امور بر آنها مستولی نشود، در عین حال «صدای ملت» ضمن امیدواری به تأیید صلاحیت بسیاری از ردشدگان و احراز نشده‌ها، مصمم است که حتی اگر وضعیت کاندیداها به همین صورت باقی بماند به طور فعال و باشور و نشاط در انتخابات شرکت و نظر خود را درباره کاندیداهای اصلح در حوزه انتخابیه تهران و مراکز استانها و حتی‌المقدور سایر حوزه‌های انتخابیه اعلام نماید.
همچنان انتظار داریم که شورای محترم نگهبان آن بخش از حق‌الناس را که توسط هیئت‌های نظارت استانها مغفول واقع شده، باز گرداند تا فرصت برابر برای گرایش‌های مختلف سیاسی در رقابت واقعی که موجب شور و نشاط انتخاباتی است ایجاد شود. با روشن‌بینی که در اکثر اعضای این شورا سراغ داریم، این انتظار را گزاف نمی‌دانیم. وعده ما هفتم اسفند پای صندوقهای رأی.

“صدای ملت”


نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4972 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 919
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات