جنجال نماینده شازند در مجلس بر سر اظهارات اردوغان / احمدی بیغش: رگ غیرت این همه نماینده آذری کجاست؟ چرا پاسخ این گستاخ عثمانی را نمی دهند؟ / قاضی زاده، رئیس جلسه: این نطق ها موضع مجلس و نظام نیست / جانب انصاف را رعایت کنیم؛ نمایندگان آذربایجانی اولین گروهی بودند که موضع گرفتند / نمایندگان آذری: اگر اجازه پاسخ داده نشود، صحن را ترک می‌کنیم
13 دسامبر 2020
ساعت انتشار مطلب : 16:01 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)


نطق محمود احمدی بیغش نماینده شازند در صحن مجلس شورای اسلامی جنجال به پا کرد. او در ابتدای نطق خود، قالیباف رئیس مجلس را به باد انتقاد گرفت و از نمایندگان ترک زبان به دلیل سکوت در واکنش به شعرخوانی جنجالی اردوغان انتقاد کرد.

نطق محمود احمدی بیغش نماینده شازند در صحن مجلس شورای اسلامی جنجال به پا کرد. او در ابتدای نطق خود، قالیباف رئیس مجلس را به باد انتقاد گرفت و از نمایندگان ترک زبان به دلیل سکوت در واکنش به شعرخوانی جنجالی اردوغان انتقاد کرد.

به گزارش «انتخاب»، محمود احمدی بیغش عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با انتقاد شدید از اظهارات اخیر اردوغان و طرح این سوال که «کجاست غیرت شیخ محمد خیابانی و شهامت شهیدان و ستارخان و باقرخان و باکری ها؟» ابراز عقیده کرد: آقای رییس مجلس و برخی نمایندگانی که صرفا شب و روز با یک گروهان جمعیت ذوق زده به فکر انتخابات ۱۴۰۰ و پاستور نشینی هستید، می دانید که اردوغان در هفته گذشته شعری از موسیقی آراز آراز سر داد که برای عده‌ای فرصت طلب رمز تجزیه ایران است؟ آیا شخصی وجود ندارد که پاسخ گستاخی‌های اردوغان را بدهد؟ شما نمایندگان مردم ایران در برار حفاظت از مرزها مسئول هستید، رگ غیرت این همه نماینده مدعی آذری کجاست؟

به گزارش «انتخاب»، نماینده شازند در مجلس اضافه کرد: مدعیان پر مدعای لیست انقلابی تهران که بر مشروعیت بخشی طالبان سینه چاک می کنند و نمک بر زخم زجر دیده افغانستان می پاشند چرا پاسخ این گستاخ عثمانی را نمی دهند؟ اردوغان بدان ایران وجبی از خاکش را به هیاهوی تو نمی بخشد، این سیاست های کذایی شما فروپاشی ترکیه را رقم خواهد زد نه تجریه ایران را، از روشنفکران و نخبگان و مردم ترکیه می خواهم در برابر سیاست های اردوغان بایستند و اجازه ندهند ترکیه هم به سرنوشت سوریه مبتلا شود.

بیغش با بیان این که «تاوان سهل انگاری های ما رجزخوانی اردوغان علیه سرزمین ایران بود» ابراز عقیده کرد: وقت آن رسیده است که قطار از ریل خارج شده سیاست خارجی را بر جای خود بازگردانیم.

در ادامه قاضی زاده هاشمی نایب رییس مجلس در پاسخ به اظهارات بیغش گفت: زمانی که می خواهیم از منافع ملی دفاع کنیم، نباید باعث اختلاف افکنی داخلی شویم، برادران و خواهرانمان از خطه غیور آذربایجان اولین گروهی بودند که در برابر این اقدام موضع گرفتند و رسانه ای شد، نمایندگان آذربایجانی در تذکرات خود به این اقدام انتقاد کرده و بیانیه امروز مجلس نیز را آنها تنظیم کردند که به امضای سایر نمایندگان رسید، باید در اظهار نظرها جانب انصاف را رعایت کرد.

وی افزود: درباره اینکه هیات رییسه در این زمینه اقدامی کرده یا خیر نیز باید گفت ما به این انتقادات عادت کرده و از حق خود عبور کرده ایم، خدمت ملت بزرگ ایران عرض می کنم نطق هایی که در مجلس ایراد می شود نظر شخصی نمایندگان بوده و موضع مجلس و نظام نیست، خواهش می کنم نمایندگان برای صف بندی و دفاع از حقی حقوق دیگر و شرع را زیر پا نگذاشته و امیدواریم شاهد تکرار چنین اظهارنظرهایی نباشیم.

در این لحظه با پایان یافتن صحبت‌های قاضی‌زاده هاشمی نمایندگان آذری زبان مقابل هیات رئیسه تجمع کردند و خواستند تا پاسخ نماینده شازند را بدهند. قاضی‌زاده هم از آنها خواست تا پایان نطق‌ها صبر کنند که در این لحظه یکی از نمایندگان آذری تهدید کرد اگر اجازه پاسخ داده نشود صحن را ترک می‌کنند.


نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4419 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 8686
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات