واکنش ظریف به اظهارات اردوغان در باکو: هیچکس نمی‌تواند درباره آذربایجان عزیز ما صحبت کند / آیا اردوغان نفهمید که علیه استقلال جمهوری آذربایجان سخن گفته است؟ / به او نگفته بودند شعری که خواند مربوط به جدایی قهری مناطق شمالی ارس از سرزمین مادری‌شان ایران است!
11 دسامبر 2020
ساعت انتشار مطلب : 19:14 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

محمدجواد ظریف به اظهارات اردوغان رییس جمهور ترکیه واکنش نشان داد و تاکید کرد که «هیچکس نمی‌تواند در باره آذربایجان عزیز ما صحبت کند».
واکنش ظریف به اظهارات اردوغان در باکو: هیچکس نمی‌تواند درباره آذربایجان عزیز ما صحبت کند / آیا اردوغان نفهمید که علیه استقلال جمهوری آذربایجان سخن گفته است؟ / به او نگفته بودند شعری خواند مربوط به جدایی قهری مناطق شمالی ارس از سرزمین مادری‌شان ایران است!

محمدجواد ظریف به اظهارات اردوغان رییس جمهور ترکیه واکنش نشان داد و تاکید کرد که «هیچکس نمی‌تواند در باره آذربایجان عزیز ما صحبت کند».

به گزارش «انتخاب»، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان، در حساب توییتری خود نوشت: «به اردوغان نگفته بودند شعری که به غلط در باکو خواند مربوط به جدایی قهری مناطق شمالی ارس از سرزمین مادریشان ایران است!

آیا او نفهمید که علیه استقلال جمهوری آذربایجان سخن گفته است؟

هیچکس نمی‌تواند در باره آذربایجان عزیز ما صحبت کند.»

اردوغان چه گفته بود؟

اردوغان روز گذشته در سخنرانی خود در باکو جمهوری آذربایجان قطعه‌ای از ترانه معروف ارس (آراز) را خوانده بود.

بیتی که او خواند این بود: «ارس را جدا کردند و آن را با میله و سنگ پر کردند / من از تو جدا نمی شوم، به زور جدایمان کردند».


نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4418 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 8639
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات