جلال جلالی‌زاده در گفت‌وگو با «انتخاب» بررسی کرد: روحانی چه باید بکند؟
12 اکتبر 2020
ساعت انتشار مطلب : 21:42 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب با انتقاد از عملکرد دولت در حل مشکلات کشور، گفت: یک زمانی آقای خاتمی رییس‌جمهوری سابق ایران گفتند که ریاست جمهوری نقش تدارکات‌چی را در کشور ایفا می‌کند ولی امروز ….

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب با انتقاد از عملکرد دولت در حل مشکلات کشور، گفت: یک زمانی آقای خاتمی رییس‌جمهوری سابق ایران گفتند که ریاست جمهوری نقش تدارکات‌چی را در کشور ایفا می‌کند ولی ما امروز شاهد آن هستیم که آقای روحانی حتی نتوانستند یک آبدارچی خوبی باشند و در انجام این نقش خودشان هم خوب نبودند.

جلال جلالی‌زاده نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی و فعال سیاسی اصلاح‌طلب در گفت‌وگو با «انتخاب» ضمن اشاره به مشکلات اقتصادی و سیاسی کشور و عملکرد دولت روحانی در جهت حل این مسائل، گفت: یک زمانی آقای خاتمی رییس‌جمهوری سابق ایران گفتند که ریاست جمهوری نقش تدارکات‌چی را در کشور ایفا می‌کند ولی ما امروز شاهد آن هستیم که آقای روحانی حتی نتوانستند یک آبدارچی خوبی باشند و در انجام این نقش خودشان هم خوب نبودند. البته همان وقتی که چهره‌هایی چون آقای نوبخت و آقای واعظی امور دولت را در دست گرفتند، ما باید انتظار چنین اتفاقاتی را می‌داشتیم.

این رییس مجمع نمایندگان اهل سنت مجلس ششم با انتقاد از عدم مشورت مسئولان دولتی با کارشناسان و نحوه تصمیم‌گیری آنان در مواجهه با مشکلات کشور، تصریح کرد: اینکه مسئولان دولتی خودشان را بی‌نیاز از مشورت و هم‌اندیشی با کارشناسان و صاحب‌نظران می‌دانند و یا برخی مقامات دولتی حتی حاضر نیستند وقتی را برای دیدار با وزرا صرف کنند، معلوم است که شرایط کشور بهتر از چیزی که امروز شاهد هستیم، نشود.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه همه مشکلات کشور را نباید فقط متوجه عملکرد دولت دانست و صرفا آقای روحانی را مقصر اصلی تمام مشکلات معرفی کرد، خاطرنشان کرد: تمام دستگاه‌ها و نهادهای دولتی و غیردولتی درخور خودشان در این مشکلات و مسائل سهیم بودند. البته مردم توقع دیگری از دولت داشتند و امروز از دولت و رییس‌جمهوری می‌خواهند که نسبت به این مشکلات پاسخگو باشند. مجلس هم باید به نمایندگی از مردم ، مشکلات کشور را از دولت مطالبه کند، چراکه فردا هم مجلس باید در قبال عملکرد خودش به مردم پاسخ بدهد.

وی با تاکید بر اینکه امروز شرایط اجتماعی کشور مناسب نیست، گفت: امروز بخشی از مردم نسبت به مسائل و مشکلات کشور بی‌تفاوت شدند، بسیاری از مردم با مشکلات شدید معیشتی و اقتصادی مواجه هستند، فاصله طبقاتی بین مردم بسیار زیاد شده است. یک طبقه خاص در جامعه ویلاهای و ماشین‌های لوکس و گران قیمت دارند و در مقابل بخشی از مردم از داخل سطل‌های زباله شهری امرار معاش می‌کنند. ما اگر این روند را اصلاح نکنیم خیلی زود با بحران‌ها و مشکلات و تهدیدات جدی‌تری مواجه خواهیم شد.

جلالی‌زاده افزود: وضعیت نگران‌کننده‌ای که شهروندان امروز با آن مواجه هستند، اصلا در شان یک جامعه اسلامی و علوی نیست. ما باید هرچه سریعتر چاره‌ای برای حل این مشکلات پیدا کنیم.

این نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی خطاب به رییس جمهوری کشور، گفت: آقای روحانی اگر می‌گویید که دولت دست بسته است و نمی‌توانید مشکلات را حل کنید، همین حالا استعفا بدهید. اگر هم امکان حل مشکلات را دارید، پس چاره‌ای پیدا کنید. البته من در کشور مسئولی را سراغ ندارم که بخواهد به دلیل ناتوانی در حل مشکلات استعفا بدهد و شاید طعم شیرین میز قدرت چنین اجازه‌ای را به او نمی‌دهد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب همچنین در پاسخ به این پرسش که دولت چگونه می‌تواند مشکلات کشور را در این شرایط برطرف کند، اظهارکرد: من به صورت کلی اعتقاد دارم که مشکلات کشور لاینحل نیستند. هیچ مشکلی وجود ندارد که قابل حل نباشد و هیچ دردی نیست که درمان نداشته باشد. مسئولان باید از نظر کارشناسان و صاحب نظران استفاده کنند. مگر کشورهای خارجی چه امکانات و درآمدی داشتند که ما نداریم؟ آنان مشکلات خودشان را حل نکردند و ما چرا می‌گوییم که مشکلات کشور حل نمی‌شود؟

این نماینده ادوار مجلس در پایان خاطرنشان کرد: امروز خبری در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی منتشر شد، مبنی بر اینکه کودکی خردسال به دلیل نداشتن موبایل برای شرکت در دوره‌های آموزشی مجازی خودکشی کرده است. این یک اتفاق ساده نیست و مسئولان دولتی نباید از کنار چنین مشکلاتی به راحتی عبور کنند.


نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4855 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 7686
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات