مدیران موفق و سحرخیز
05 دسامبر 2015
ساعت انتشار مطلب : 12:35 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

تیکه کلام آنها این است: سحرخیز باش تا کامروا باشی و تحقیقات هم نشان می دهد ممکن است حقایقی در این ضرب المثل قدیمی وجود داشته باشد.

بیدار شدن با (یا قبل از) طلوع خورشید به مدیرعاملانی مثل تیم آرمسترانگ از AOL و ایندرا نویی از پپسی این امکان را می دهد که فرصتی برتر نسبت به دیگران به دست بیاورند و مشکلات را قبل از اینکه بقیه ی مردم دنیا از رختخواب بیرون بیایند، از بین ببرند.

این ساعات “اضافه” شانسی برای انجام تفکر خلاقانه، ورزش روزانه، و گذراندن زمان با خانواده را به آنها می دهد.

در ادامه مدیران موفق و سحرخیزی را به شما معرفی می کنیم که ممکن است شما را متقاعد کنند که دیگر هرگز دکمه ی snooze را در تلفن همراهتان نزنید.

ماری بارا مدیرعامل جنرال موتورز

مثل مدیرعامل اسبق، دنیل آکرسون، مدیرارشد فعلی جنرال موتورز هم یک سحرخیز است. طبق پروفایلی در نیویورک تایمز، او به طور منظم ساعت ۶ صبح در دفتر کارش بوده و هست و این سحرخیزی مربوط به قبل از این است که او حتی مدیرعامل این شرکت شود.

تیم آرمسترانگ مدیرعامل AOL

مدیر اسبق گوگل به گاردین گفت که خوابش سنگین نیست و هر روز ساعت ۵ یا ۵:۱۵ صبح برای ورزش، مطالعه، سرهم بندی محصولات AOL و پاسخ گویی به ایمیل ها بیدار می شود. آرمسترانگ راننده ای دارد که او را هر روز به سر کار می برد و برای او این امکان به وجود می آید که در طول مسیر طولانی اش کارهایش را هم انجام دهد.

اورسولا برنز مدیرعامل زیراکس

برنز با بیدار شدن در ساعت ۵:۱۵ صبح، از ساعات اولیه ی صبح برای رسیدگی به ایمیل ها استفاده می کند و بعضی اوقات طبق Yahoo Financeتا نیمه های شب هم کار می کند.

او همچنین از زمانش برای ورزش کردن استفاده می کند که به عقیده ی لارا واندرکام ” کاری است که موفق ترین افراد قبل از صرف صبحانه انجام می دهند”. برنز دوبار در هفته ساعت ۶ یک ساعت از زمانش را برای آموزش شخصی, برنامه ریزی می کند.

جف ایملت مدیرعامل CE

ایملت به روزنامه آینده می گوید که هر روز ساعت ۵:۳۰ صبح برای ورزش بلند می شود و در طول آن روزنامه می خواند یا CNBC نگاه می کند. او ادعا می کند که ۲۴ سال تمام است که ۱۰۰ ساعت در هفته کار می کند.

ایندرا نویی مدیرعامل کمپانی پپسی

نویی با بیدارشدن در ۴ صبح، به روزنامه آینده می گوید “می گویند خواب نعمتی است که خدا به ما داده… نعمتی است که هیچوقت به من داده نشده.” در یک مجموعه سخنرانی در پپسی، او فاش کرد که هیچ روزی دیرتر از ساعت ۷ در سرکارش نبوده.

سرجیو مارچیون مدیرعامل فیات کریزلر

به گفته ی یک پروفایل “۶۰ دقیقه ای” که درباره ی برگشت او به کریزلر است، مارچیون ساعت ۳:۳۰ صبح برای رسیدگی به بازار اروپا از خواب بیدار می شود.

با استناد به برنامه و روش کاری او، یک مدیر FT نقل قول کرده است که “سرجیو یک هفته ی هشت روزه اختراع کرد، و ما کل آن را کار کردیم.” در آن برنامه ی “۶۰ دقیقه ی” ویژه مدیر دیگری می گوید: “وقتی در ایتالیا تعطیلات بود، او برای کار به آمریکا آمد. وقتی در آمریکا تعطیلات باشد، او برای کار به ایتالیا می رود.”

بیل گراس از بنیانگذاران PIMCO

گراس، که حالا یک مدیر دارایی درجانوس کاپیتال در دنور است، روزش را واقعا زود شروع می کند. طبق روزنامه آینده، او ساعت ۴:۳۰ صبح برای تسویه حساب فروشگاه ها بیدار می شود و ساعت ۶ به محل کار می رود.

ریچارد برانسون، بنیانگذار و مدیر گروه ویرجین

در یک مصاحبه با الی ویسمن از Business Insider، برانسون فاش کرد که حدود ساعت ۵:۴۵ صبح از خواب بیدار می شود، حتی هنگامی که در جزیره ی خصوصی اش بماند و با کنار کشیدن پرده ها نور خورشید او را بیدار می کند.

او برای استفاده از آن ساعات اضافه به نحو احسن،قبل از صرف صبحانه ورزش می کند و به محل کارش می رود.

دیوید کاش مدیرعامل ویرجین آمریکا

دیوید جریان روزانه ی صبحش را برای AP توصیف کرد. او ساعت ۴:۱۵ صبح از خواب بیدار می شود، ایمیل هایش را می فرستد، با شرکای تجارتش در خلیج شرقی تماس می گیرد و همه ی این ها را قبل از گوش دادن به رادیو ورزشی دالاس، خواندن روزنامه و دوچرخه سواری در باشگاه انجام می دهد.

جک دورسی مدیرعامل square

دورسی، از بنیانگذاران توییتر، روال کاری صبحش را برای مجله ی نیویورک توصیف کرد، با یادآوری اینکه ساعت ۵:۳۰ صبح برای تفکر و اندیشه از خواب بیدار می شود و ۶ مایل هم به آهسته دویدن می پردازد.

کارا گلدین مؤسس و مدیرعامل Hint Water

در یک پست در Business Insider مؤسس Hint Water می گوید او سر ساعت ۵:۳۰ برای بررسی تقویمش، رسیدگی به ایمیل های خوانده نشده و اطمینان از اینکه در طول شب اتفاق ضروری و فوری نیفتاده باشد، بلند می شود.

هنگامی که این کارها انجام گرفت، یک شیرقهوه دوبل می نوشد و قبل از اینکه اولین تماس مربوط به کارش را در ۷:۱۵ برقرار کند، به همراه همسرش و سگ هایشان به پیاده روی صبحگاهی می روند.

تیم کوک مدیرعامل اپل

غول تکنولوژی به سحرخیزی مشهور است.

طبق پروفایلی در تایم، “او هر صبح ساعت ۳:۴۵ از خواب بیدار می شود (بله، هر صبح)، حدود یک ساعت ایمیل می فرستد، سپس به باشگاه می رود، قهوه می خورد و بعد کار می کند. تیم کوک در این مورد می گوید: چیزی که در این مورد وجود دارد این است که وقتی کاری که انجام می دهید را دوست دارید، واقعا به عنوان یک کار به آن فکر نمی کنید. آن چیزی است که انجام می دهید و این آینده ی خوب در جایی است که من خودم را پیدا کردم.”

باب ایگر مدیرعامل دیسنی

ایگر به نیویورک تایمز گفت که هر صبح ساعت ۴:۳۰ بیدار می شود. او در این زمان استراحت فرصت پیدا می کند همزمان روزنامه بخواند، ورزش کند، آهنگ گوش کند، به ایمیلش سر بزند و تلویزیون نگاه کند. اگرچه این بخشی از زمان استراحتش محسوب می شود ولی او باز هم چند کار انجام می دهد.

استیو رینموند مدیرعامل اسبق کمپانی پپسی

مدیر اجرایی حال حاضر مقیم در دانشکده ی بازرگانی دانشگاه Wake Forest، و رییس دیرین پپسی به Yahoo Finance گفت که ساعت ۵:۳۰ بیرون از تختش، و در حال خواندن روزنامه می باشد.

او قبل از رفتن به سمت کار، نیویورک تایمز، وال استریت ژورنال، فایننشال تایمز و اخبار صبح دالاس را مرور می کند.

هاوارد شالتز مدیرعامل Starbucks

شالتز روزش را با یک ورزش روزانه شروع می کند که معمولا دوچرخه سواری با همسرش است، اما طبق وبسایت Portfolio.com ساعت ۶ صبح به سرکار می رود.

فریتس ون پاسچن مدیرعامل هتل های Starwood

به عقیده یفریتس : “ورزش چیزی است که موفق ترین افراد قبل از صرف صبحانه انجام می دهند”، مدیرعامل سابق Coors عادت دارد ساعت ۵:۵۰ دقیقه ی صبح به دویدن برود و ۶:۳۰ آماده می شود که روزش را شروع کند.

تیم گان از میزبانان برنامه “پروژه مد” و مشاور مد

نماد تصویری مد به نیویورک پست گفت که روزش را در ساعت ۵:۳۰ صبح با یک قهوه اسپرسو شروع می کند و در حال خواندن روزنامه آن را می نوشد.

او طرفدار سرسخت افراد سحرخیز است. “من عاشق این هستم قبل از طلوع خورشید از خواب بیدار شوم”. او با صحبت با روزنامه تایمز، توضیح می دهد که او حتی روزهای یکشنبه اش را هم با ” ۵۰ درازنشست در تختخوابش ” شروع می کند.
منبع:تابناک


نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4779 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 762
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات