وزیر آموزش و پرورش: باز یا بسته شدن مدارس تاثیر چشمگیری در شیوع کرونا ندارد؛ اما دور بودن دانش آموزان از فضای مدارس با اختلالات گسترده ای در حوزه روابط اجتماعی همراه خواهد بود / سلامت روانی دانش آموزان به اندازه سلامت جسمانی آنان اهمیت دارد
10 سپتامبر 2020
ساعت انتشار مطلب : 17:19 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)


وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه سلامت روانی و روحی دانش آموزان به اندازه سلامت جسمانی آنان اهمیت دارد، افزود: براساس مطالعات میدانی صورت گرفته باز یا بسته شدن مدارس تاثیر چشمگیری در شیوع ویروس کرونا نداشته ولی دور بودن دانش آموزان از فضای مدارس با اختلالات عظیم و گسترده ای در حوزه روابط اجتماعی و ارتباطات میان فردی همراه خواهد بود.

وزیر آموزش و پرورش حضور دانش‌آموزان در مدارس، تعامل آنان با یکدیگر، ورزش و نشاط را از مولفه‌های اصلی آموزش برشمرد و گفت: محدودیت‌های کرونایی نباید تحرک و پویایی را از مدارس بگیرد.

به گزارش ایرنا، محسن حاجی میرزایی روز پنجشنبه در آیین بدرقه کاروان مهر با نشاط (وسایل و تجهیزات ورزشی و بهداشتی مدارس شهرستان های استان تهران) در شهرری، اظهار داشت: عدم حضور دانش آموزان در مدارس و نبود ارتباط میان فردی با همسالان می تواند عواطف، پیوندهای اجتماعی و مهارت های جمعی آنان را به شدت تضعیف کند.

وی با بیان اینکه سلامت روانی و روحی دانش آموزان به اندازه سلامت جسمانی آنان اهمیت دارد، افزود: براساس مطالعات میدانی صورت گرفته باز یا بسته شدن مدارس تاثیر چشمگیری در شیوع ویروس کرونا نداشته ولی دور بودن دانش آموزان از فضای مدارس با اختلالات عظیم و گسترده ای در حوزه روابط اجتماعی و ارتباطات میان فردی همراه خواهد بود.

حاجی میرزایی اضافه کرد: حضور دانش آموزان در مدارس در سال تحصیلی پیش رو یک اولویت و سیاست ترجیحی وزارت آموزش و پروش است، زیرا مدارس فقط کانون یادگیری نیستند بلکه مدارس مرکز توسعه تعاملات جمعی، افزایش توانمندی های جسمی و اجتماعی دانش آموزان نیز است.

او تربیت دانش آموزان توانمند در برخورد با مشکلات و موضوعات مختلف را یکی از اولویت های اصلی وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد و گفت: حضور دانش آموزان در مدارس و تعامل با یکدیگر نقش بسزایی در توانمند سازی علمی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی آنان دارد.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: امیدواریم در سال تحصیل جدید که متفاوت تر از تمامی سال های دیگر بوده شاهد آموزشی با کیفیت در کنار رعایت دستورالعمل های بهداشتی با مشارکت خانواده ها، دانش آموزان، مدیران و معلمان باشیم.

حاجی میرزایی در ادامه با بیان اینکه کاروان های مهر با نشاط وسایل و تجهیزات ورزشی و بهداشتی را به مدارس ارسال می کنند، افزود: امسال که ورزش های گروهی به دلیل شیوع ویروس کرونا در مدارس امکان پذیر نیست باید ورزش های فردی مورد توجه قرار گیرد تا مدارس نشاط و سرزندگی خود را از دست ندهند.

وی یادآور شد: وزارت آموزش و پرورش در کنار تجهیزات ورزشی اقلام و اعتبارات بهداشتی و پزشکی را نیز برای مدارس در نظر گرفته است تا با همکاری مسئولان مدارس و دانش آموزان سالی بی خطر و سلامت را داشته باشیم.

حاجی میرزایی تاکید کرد: نشاط، سرزندگی و تعامل در کنار رعایت پروتکل های بهداشتی باید در تمامی مدارس کشور جریان داشته باشد تا شاهد دانش آموزانی پویا و مسئولیت پذیر باشیم.

وی خاطرنشان کرد: وزرات آموزش و پروش به عنوان مجموعه ای که مهمترین ماموریت کشور یعنی افزایش آگاهی و دانش نسل نو کشور را بر عهده دارد در سال جاری ۲ ماموریت مهم سلامت دانش آموزان و علم آموزی آنان را برعهده دارد که باید با همکاری همه همکاران، دانش آموزان و خانواده این ۲ هدف مهم بدست آید.

آیین بدرقه کاروان مهر با نشاط (وسایل و تجهیزات ورزشی و بهداشتی مدارس شهرستان های استان تهران) صبح امروز با حضور محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش، علی یزدی خواه نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، حسین توکلی کجانی فرمانداری ویژه شهرستان ری، عسگری معاون اقتصادی استانداری تهران، صیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران و جمعی از مدیران و مسئولان آموزش و پروش، معلمان و دانش آموزان در دبیرستان شهید امام علی(ع) شهرری برگزار شد.

کاروان مهر با نشاط شامل وسایل و تجهیزات ورزشی و بهداشتی مدارس شهرستان های استان تهران است که با اعتبار ۱۷ میلیارد ریال توسط وزارت آموزش و پرورش تهیه و در اختیار مدارس ۲۱ گانه استان تهران شد.

شهرستان ری با جمعیتی در حدود یک میلیون نفر در جنوب استان تهران واقع شده است.


نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4575 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 7370
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات