روحانی: سه رهبر دنیا به من گفتند مقابله با کرونا در ایران برای ما الگو شد / می خواستند همه کارها تعطیل شود تا کشور را به بحران بکشانند؛ ما گفتیم نان و جان باید با هم باشد
25 آگوست 2020
ساعت انتشار مطلب : 12:25 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)


رییس جمهور گفت: از واحدهای تولیدی به خاطر رعایت پروتکل های بهداشتی تشکر می کنم. دشمنان می خواستند بگویند همه کارها باید تعطیل شود اما ما تاکید داشتیم که واحدهای تولیدی نباید تعطیل شود که آنها عصبانی شدند و می گفتند برای دولت جان انسان ها مهم نیست.
پ
رییس جمهور گفت: از واحدهای تولیدی به خاطر رعایت پروتکل های بهداشتی تشکر می کنم. دشمنان می خواستند بگویند همه کارها باید تعطیل شود اما ما تاکید داشتیم که واحدهای تولیدی نباید تعطیل شود که آنها عصبانی شدند و می گفتند برای دولت جان انسان ها مهم نیست.

به گزارش «انتخاب»، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در مراسم بهره برداری از طرح های وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اهمیت توسعه معادن طلا ، اظهار کرد: معادن و پتروشیمی توانسته جای صادرات نفت را بگیرد و توسعه معادن می تواند جایگزین ارز خارجی شود. دولت حاضر است برای معادن طلا سرمایه گذاری ویژه انجام دهد.

وی ادامه داد: تولید طلا به ۱۴ برابر رسیده است. طلا می تواند پشتوانه پول ما باشد و دولت آماده تلاش بیشتر در این زمینه است. در چهار ماه امسال نسبت به پارسال دارای رشد هستیم که این خیلی مهم است. در تولید فولاد دنیا به خاطر کرونا شش درصد کاهش داشته ولی ما ده درصد افزایش داشته ایم.

روحانی بیان کرد: از واحدهای تولیدی به خاطر رعایت پروتکل های بهداشتی تشکر می کنم. دشمنان می خواستند بگویند همه کارها باید تعطیل شود اما ما تاکید داشتیم که واحدهای تولیدی نباید تعطیل شود که آنها عصبانی شدند و می گفتند برای دولت جان انسان ها مهم نیست. می خواستند کشور را به بحران بکشانند اما ستاد مقابله با کرونا تصمیم گرفت که تولید نباید تعطیل شود و کسب و کار هم از ۲۳ فروردین آغاز شد؛ ما گفتیم نان و جان باید با هم باشد.

رییس جمهور همچنین با بیان اینکه سه رهبر دنیا گفتند به من که مقابله با کرونا در ایران برای ما الگو شد، افزود: ما از آغاز دولت دوازدهم دنبال نوسازی ناوگان حمل و نقل هستیم و برنامه ریزی لازم انجام شد که با بدعهدی ترامپ ما دچار مشکل شدیم، ولی نوسازی باید به شکل دیگری انجام شود.

روحانی همچنین گفت: رانندگان در ایام کرونا حمل و نقل را حتی برای یک ساعت تعطیل نکرده و با رعایت پروتکل ها، میلیون ها تن کالاها را از بنادر به انبارها منتقل کردند. آنها کار عظیمی انجام دادند. در بنادر همیشه سه چهار میلیون تن کالای اساسی وجود دارد.

رییس جمهور با اشاره به بیانات رهبری درباره پرهیز از خام فروشی زعفران و سنگ های قیمتی، اظهار کرد: از وزارت صمت می خواهم در این دو مورد خاص تلاش ویژه ای انجام دهد و دولت هم آماده است در زمینه بسته بندی کار ویژه ای انجام دهد. بخش خصوصی در این زمینه باید سرمایه گذاری کند و دولت هم آماده کمک است.

روحانی با اشاره به رشد و جهش تولید فولاد گفت: در یک روز با افتتاح کارخانه آهن اسفنجی، یک میلیون تن محصول افزایش یافت. خوشحالیم پتروشیمی و فولاد در سال های سخت فشار دشمن ، بخش بزرگی از مشکلات ما را جبران و ارز مورد نیاز کشور را تامین کرد. از مدیران،مهندسان و کارگران در بخش صنایع و معادن تشکر می کنم و امیدوارم بتوانیم راه استقلال خود را در سایه فرهنگ عاشورا و ابی عبدالله ادامه دهیم.


نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4676 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 7158
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات