شیوه نامه برگزاری مراسم محرم امسال اعلام شد مراسم عزاداری عمومی در فضا‌های سربسته صرفاً در ایام مشخص و ساعات محدود / برگزاری مراسم در مساجد، حسینیه‌ها و تکایایی مجاز است که به تشخیص ستاد کرونا دارای شرایط مناسب بهداشتی و مدیریتی هستند / کاهش زمان مراسم، تراکم حداقلی، آلودگی زدایی منظم، فاصله یک و نیم متر و استفاده مستمر و همگانی از ماسک باید رعایت شود / هیچ گونه پذیرایی انجام نمی‌شود / اطعام و نذورات صرفاً به صورت بیرون بر و در ظروف یک بار مصرف توزیع می‌شود
28 جولای 2020
ساعت انتشار مطلب : 19:56 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)


در اطلاعیه کمیته اطلاع رسانی ستاد کرونا بر رعایت «دقیق و کامل شیوه نامه های بهداشتی از سوی مردم، سخنرانان و مسئولان هیئت های مذهبی، تکایا و حسینیه ها» در ایام ماه محرم تاکید شده است.
مراسم عزاداری عمومی در فضا‌های سربسته صرفاً در ایام مشخص و ساعات محدود / برگزاری مراسم در مساجد، حسینیه‌ها و تکایایی مجاز است که به تشخیصستاد کرونا دارای شرایط مناسب بهداشتی و مدیریتی هستند / کاهش زمان مراسم، تراکم حداقلی، آلودگی زدایی منظم، فاصله یک و نیم متر و استفاده مستمر و همگانی از ماسک باید رعایت شود / هیچ گونه پذیرایی انجام نمی‌شود / اطعام و نذورات صرفاً به صورت بیرون بر و در ظروف یک بار مصرف توزیع می‌شود

در اطلاعیه کمیته اطلاع رسانی ستاد کرونا بر رعایت «دقیق و کامل شیوه نامه های بهداشتی از سوی مردم، سخنرانان و مسئولان هیئت های مذهبی، تکایا و حسینیه ها» در ایام ماه محرم تاکید شده است.

به گزارش «انتخاب»، کمیته اطلاع‌رسانی ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا، با توجه به نزدیک شدن ایام محرم و برگزاری آیین‌های سوگواری سیدوسالار شهیدان، اطلاعیه شماره یک خود را با تاکید ویژه بر رعایت «دقیق و کامل شیوه نامه های بهداشتی از سوی مردم، سخنرانان و مسئولان هیئات مذهبی، تکایا و حسینیه ها» در ایام ماه محرم منتشر کرد.

مفاد اطلاعیه به شرح زیر است:

۱. برگزاری مراسم عزاداری عمومی در فضا‌های سربسته صرفاً در ایام مشخص شده و ساعات محدود و در مساجد، حسینیه‌ها و تکایایی مجاز است که به تشخیص کارگروه استانی دارای شرایط مناسب بهداشتی و مدیریتی هستند.

۲. برگزاری مراسم در اماکن مجاز صرفا با رعایت اصول «کاهش زمان مراسم، تراکم حداقلی، آلودگی زدایی منظم، رعایت فاصله یک و نیم متر و استفاده مستمر و همگانی از ماسک» انجام می‌شود.

۳. مسئول برگزاری مراسم عمومی باید نسبت به رعایت کامل ضوابط بهداشتی، تعداد شرکت کنندگان، زمان برگزاری و نحوه پذیرایی متعهد شود.

۴. هیچ گونه پذیرایی در جریان برگزاری مراسم عزاداری و پس از آن انجام نمی‌شود و اطعام و نذورات صرفاً مطابق دستورالعمل‌های بهداشتی در پخت و پز و بسته بندی به صورت بیرون بر و در ظروف غیر مشترک و یک بار مصرف توزیع می‌شود.

۵. صدا و سیما و نهاد‌های تبلیغی و مردمی نسبت به ارائه برنامه‌های ابتکاری مناسب وضعیت فعلی کشور و تقویت فضای معنوی و فرهنگ عاشورایی در فضای تبلیغاتی و مجازی اقدام کنند.

۶. کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات ستاد ملی با هماهنگی همه دستگاه‌های اجرایی و مردمی به ویژه رسانه ها، صدا و سیما و هیئات مذهبی نسبت به آماده سازی افکار عمومی و ارائه آموزش‌های بهداشتی ویژه ایام عزاداری اقدام می‌نماید.


نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4951 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 6874
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات