روحانی: کاه را کوه کردن در مشکلات کشور هنر نیست؛ در طرف خودشان نیز کوه را کاه کردن اخلاقی نیست / گفتمان ما از ابتدا در داخل اعتدال و در خارج از ایران تعامل بوده / افراط و تندروی را نمی‌پسندیم؛ می‌دانیم به ضرر کشور خواهد بود / آمریکا به برجام ضربه سیاسی بزند، اقدام قاطع ایران را خواهد دید؛ تاکنون ضربه اقتصادی زده اند، ما نیز بخشی از تعهدات را کنار گذاشتیم / هر زمان که ۴+۱ به تعهدات خود در برجام بازگردد، ما نیز به تعهدات خود در برجام بازمی گردیم
01 جولای 2020
ساعت انتشار مطلب : 16:17 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)


رئیس‌جمهور گفت: در این سه سال و نیم که دولت جدید آمریکا در کاخ سفید مستقر شده است همواره با بی قانونی و اعمال ضد قانونی و ضد بشر حقوق بشر در طول این مدت علیه جمهوری اسلامی ایران شکست خورده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
روحانی: آمریکا به برجام ضربه سیاسی بزند، اقدام قاطع ایران را خواهد دید؛ تاکنون ضربه اقتصادی زده اند، ما نیز بخشی از تعهدات را کنار گذاشتیم / هر زمان که ۴+۱ به تعهدات خود در برجام بازگردد، ما نیز به تعهدات خود در برجام بازمی گردیم

رئیس‌جمهور گفت: در این سه سال و نیم که دولت جدید آمریکا در کاخ سفید مستقر شده است همواره با بی قانونی و اعمال ضد قانونی و ضد بشر حقوق بشر در طول این مدت علیه جمهوری اسلامی ایران شکست خورده است.

به گزارش «انتخاب»، حسن روحانی رئیس‌جمهور امروز در جلسه دولت گفت: در این سه سال و نیم که دولت جدید آمریکا در کاخ سفید مستقر شده است همواره با بی قانونی و اعمال ضد قانونی و ضد بشر حقوق بشر در طول این مدت علیه جمهوری اسلامی ایران شاهد بودیم.

وی افزود: حالا شاید از نظر آن‌ها در مسائل اقتصادی موفقیت‌هایی بدست آوردند، اما از نظر سیاسی در طول این سه سال و نیم در برابر ایران شکست خوردند.

رئیس‌جمهور گفت: اگر از همین فردا ۴ بعلاوه یک حاضر شد و به تعهدات خود در قبال برجام عمل کند، ایران نیز به تعهدات خود از همین فردا باز خواهد گشت. ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی همواره به همه تعهدات خود پایبند بوده و امروز هم پایبند است. البته اگر آمریکایی‌ها بازهم به برجام بخواهند بزنند که تاکنون ضربه اقتصادی بوده است و ما نیز بخشی از تعهدات را کنار گذاشتیم، اما اگر بخواهند ضربه سیاسی به برجام بزنند بدانند جمهوری اسلامی را تحمل نخواهند کرد و اقدام قاطع خودش را در این زمینه نشان خواهد داد.

مهمترین اظهارات روحانی به شرح زیر است:

هر زمان که اعضای ۴+۱ به تعهدات خود در برجام بازگردند، ما نیز به تعهدات خود در برجام بازمی گردیم.

اگر آمریکایی‌ها بازهم بخواهند به برجام ضربه سیاسی بزنند بدانند جمهوری اسلامی ایران تحمل نخواهد کرد و اقدام قاطع خود را در این زمینه نشان خواهد داد

دوستان ما همچون چین و روسیه همواره مواضع خوبی ایجاد کردند و روز گذشته هم مواضع خوبی اتخاذ کردند.

امروز در یک اجلاس ۳ جانبه میزبان روسای جمهور روسیه و ترکیه به صورت ویدئو کنفرانس خواهیم بود

امروز روز وحدت است و باید کنار یکدیگر باشیم

کاه را کوه کردن در مشکلات کشور هنر نیست و در طرف خودشان؛ کوه را کاه کردن اخلاقی نیست

همه می‌دانیم که گرفتار کرونا هستیم که در صادرات، واردات، تجارت، مشاغل، حمل‌و‌نقل و … اثر گذاشته است

آمریکا در هفته‌های اخیر دو شکست را تجربه کرد؛ یکی درباره پیش‌نویس قطعنامه علیه ایران و دیگری اینکه ۱۴ عضو شورای امنیت دیروز همگی از برجام پشتیبانی کردند.

جمهوری اسلامی ایران هر روز و ساعتی که طرف‌های مقابل حاضر شوند به تعهدات خود در برجام عمل کنند، بلافاصله به تعهدات خود بازمی‌گردد.

گفتمان ما از ابتدا در داخل اعتدال و در خارج از ایران تعامل بوده است

ما در داخل افراط و تندروی را نمی‌پسندیم و میدانیم به ضرر کشور خواهد بود.


نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4672 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 6602
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات