روحانی: در انتخاب وزیر زن، دست رئیس‌جمهور را باز بگذارید / دیدگاه ما نسبت به مقام زن باید تصحیح شود؛ به زبان می‌گوییم جنس دوم نداریم اما این گفتن کافی نیست / ۴۹ درصد کارمند‌ان دولت را خانم تشکیل می‌دهند / عده‌ای سال اول انقلاب می‌خواستند در دانشگاه بین زنان و مردان دیوار بکشند؛ شوخی نمی‌کنم؛ امام جلوی اینها را گرفت رئیس‌جمهور گفت
16 فوریه 2020
ساعت انتشار مطلب : 11:12 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)


رئیس‌جمهور گفت: دیدگاه همه ما نسبت به مقام زن باید تصحیح شود. ما به زبان می‌گوییم جنس دوم نداریم و هر دو یکسان هستند اما این گفتن کافی نیست.
روحانی: در انتخاب وزیر زن، دست رئیس‌جمهور را باز بگذارید / دیدگاه ما نسبت به مقام زن باید تصحیح شود؛ به زبان می‌گوییم جنس دوم نداریم اما این گفتن کافی نیست

رییس جمهوری با بیان این که در انتخاب وزیر زن دست وی باید باز باشد، گفت: اولین مسئله مهم دادن فرصت برابر و فضای رقابت سالم در جامعه برای زنان جامعه است.

به گزارش «انتخاب»، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز شنبه در نشست زنان ایرانی به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) گفت: میلاد با سعادت دخت پیامبر اسلام فاطمه اطهر را به همه حضار و ملت ایران تبریک و تهنیت می گویم، همچنین روز زن این مظهر عواطف و مظهر هنر و مظهر زیبایی از جانب خداوند، روز مادر و همچنین روز میلاد فرزند فاطمه اطهر امام راحل را به همه تبریک و تهنیت می گویم.

وی افزود: فاطمه اطهر به عنوان بهترین الگو و نمونه برای مشی و سلوک زندگی ما و همچنین برای خلق و خوی و سبک زندگی ما می‌تواند الگو و معیار بسیار خوبی باشد، گرچه دوران زندگی حضرت زهرا دوران طولانی نبود اما در عین حال کلماتش، بیاناتش، حضورش و خطبه معروفش بعد از رحلت پدر بزرگوارش در مسجد مدینه، فرزندان برومندی که تربیت کرد و همچنین شیوه او در اداره خانه و همسرداری به عنوان بهترین الگو برای زنان جامعه ماست.

رییس جمهوری ادامه داد: امروز در شرایطی که ما هستیم الگوسازی برای ثبت زندگی و رفتار ما بسیار حائز اهمیت است، همان که ما امروز به عنوان مراجع اجتماعی می نامیم، برای حرکت در مسیر زندگی، علاوه بر داشتن قانون و مقررات، دانش، علم تعقل و خردورزی الگو و حائز اهمیت است. خداوند می‌دانست اسلامش را توسط یک کتاب به جهانیان عرضه کند اما این کار را نکرد کتابش را بر قلب انسان ولایی به نام پیامبر نازل کرد و فرمودند او آیه آیه آن کتاب را بر مردم بخواند و تلاوت کند و او آن آیات را در مقام عمل به مردم نشان دهد.

روحانی گفت: پیامبر فرمودند: عبادت اسلامی، نماز و حج آن طور که من انجام می دهم شما هم انجام دهید، پیامبر علاوه بر این که رسول و پیام آور، معلم و مبین کلام خدا بود زندگی او هم الگو و نمونه و شاهد برای جامعه انسانی بود، یک الگو بهتر می تواند هادی انسان باشد و انسان را هدایت کند و در میان زنان بزرگ تاریخ بهترینش الگوی فاطمی است، ما بالاتر ما نداریم گرچه مریم مقدس در قرآن مجید و همچنین زنان دیگر چون مادر موسی دارای مقام و شان بلندی هستند اما در عین حال هیچ الگویی بالاتر و بهتر از فاطمه اطهر ما سراغ نداریم.

دیدگاه همه ما نسبت به مقام زن باید تصحیح شود

رییس جمهوری در ادامه افزود: دیدگاه همه ما نسبت به مقام زن باید تصحیح بشود. ما به زبان می‌گوییم جنس دوم نداریم، زن و مرد مساوی هستند، هر دو انسان هستند و هر دو دارای کمالات اند. اما این گفتن کافی نیست. در مقام عمل، در مقام قانونگذاری و در مقام اجرا ما باید این حقیقت را ببینیم.

وی با بیان اینکه اگر زن با مرد از لحاظ خلقت انسانی، از لحاظ قدرت انسانی، از لحاظ کمالات معنوی و از لحاظ قرب به خداوند مساوی هستند، پس باید در عمل ما، در رفتار ما، در الگوی زندگی ما، در برخورد ما و در سخن گفتن ما این مقام مساوی دیده شود، اظهارداشت: تردیدی نداریم که خداوند زن و مرد را کنار هم قرار داده است و به صراحت گفته عمل صالح «من ذکر او انثی»، به صراحت گفته «من عمل صالحا من ذکر او انثی»، به روشنی گفته «و من یعمل من الصالحات من ذکر او انثی».

رییس دولت دوازدهم افزود: اساساً خداوند ما را خلق کرده و عالم را آفریده برای اینکه محل آزمایش انسان‌ها باشد، خداوند می‌فرمایند همه زمین و همه زیورهای زمین و هرآن چه در زمین قرار دادیم، برای این است که نشان داده شود کدام یک از شما بهتر عمل می‌کنید؟ هر که بهتر عمل می‌کند، هر که کارا تر و مفیدتر است و می‌تواند جامعه را بهتر به سمت سعادت ببرد.

جامعه اسلامی باید جامعه رقابت سالم باشد

روحانی تاکید کرد: این که ما می گویم جامعه اسلامی، باید جامعه رقابت سالم باشد برای این است که خداوند ما را در یک رقابت سالم آفریده است. بنابراین در اقتصاد باید در جامعه ما یک رقابت سالم باشد، در مدیریت باید رقابت سالم باشد، در علم و دانش باید رقابت سالم باشد. و این رقابت سالم وقتی امکان پذیر است که موانع را برداریم و فرصت‌ها را برابر کنیم. وقتی فرصت برابر نیست، به چه شکلی می شود رقابت را انجام داد؟ در مسائل اجتماعی، سیاسی، قضایی، قانون‌گذاری و فعالیت‌های علمی اگر فرصت مرد با زن برابر نیست، چطور میشود این رقابت را انجام داد؟

رییس شورای عالی امنیت ملی اظهار داشت: به یکی همه فرصت ها را بدهید و به یکی دیگر هیچ فرصتی ندهید، بعد بگویید این دو نفر از نظر من مساوی هستند و دارای مقام برابرند! اگر برابرند پس چرا فرصت برابر به آنها ندادیم؟ اولین مسئله مهم دادن فرصت برابر و فضای رقابت سالم در جامعه برای زنان جامعه است.

رییس جمهوری ادامه داد: زنان جامعه ما در طی مدت چهل و یک سال بعد از انقلاب به خوبی نشان داده اند که در تمام صحنه‌ها دوشادوش مردها و در کنار مردها حضور و ظهور پیدا کرده اند. البته در بعضی از جاها امروز ممکن است تعداد خانم ها در مسئولیت بیش از مردان باشد. در معلمین آموزش و پرورش اگر ما بسنجیم، تعداد معلمین خانم بیش از آقایان است و حدود ۶۱ درصد معلمین را خانم ها تشکیل می دهند. وقتی به تعلیم و تربیت می‌رسیم این آمار، آمار خوبی است. وقتی به دانشجویان دانشگاه می‌رسیم، آمار خوبی است، وقتی به دانش‌آموزان مدارس می‌رسیم، آمار قابل قبول است. وقتی به بهداشت و درمان می رسیم، آمار تقریباً قابل قبول است. اما آیا در همه جا اینچنین است و وقتی به مدیریت‌های سطح بالاتر می رسیم بازهم مقام زن با مقام مرد برابر است و در کنار هم هستند؟

وی گفت:‌ وقتی به دانشجویان دانشگاه ایران می‌رسیم آمار، آمار خوبی‌ است. وقتی به دانش‌آموزان مدارس می‌رسیم، آمار قابل قبول است. وقتی به بهداشت و درمان می‌رسیم. آمار تقریباً قابل قبول است. اما در همه جا اینچنین است. وقتی به مدیریت‌های سطح بالاتر می‌رسیم باز هم مقام زن با مقام مرد برابر است و در کنار هم هستند.

روحانی افزود: حالا یک جمعی هستند که در مکانی کار می‌کنند که ۳۰ یا ۴۰ نفر هستند. مدیر تأثیرگذار هم هستند چه اشکال دارد که چند نفر آنها زن باشند. یعنی مشکلی پیش می‌آید. فکر می‌کنیم اساس و رکن مهم جامعه دچار خسارت می‌شود که خانم‌ها هم حضور داشته و حرف بزنند.

رییس جمهوری بیان کرد: اگر در دولت یک جمع ۲۰- ۳۰ نفر هستیم اگر خانم‌ها باشند غیر از معاونین رییس جمهوری که دست رییس جمهور باز است و می‌تواند معاون خانم بگذارد. در آن طرف هم دست را باز بگذارید. وزیر هم دست رییس جمهور را باز بگذارید. اگر ما قبول داریم و واقعا تعارف نمی‌کنیم و فقط به زبان نمی‌گویم که زنان در کنار مردان هستند. خداوند می‌گوید از جنس خودتان از خودتان برای شما همسر آفریدیم. یک جنس و یک نفس واحده هستید. اگر اینچنین هست پس در بقیه موارد هم ما قدم به قدم پیش بیاییم.

روحانی اضافه کرد: خوشبختانه با آنچه که ما امروز به عنوان اقتصاد دیجیتال وارد آن شدیم و امیدواریم این اقتصاد توسعه پیدا کند ما در آخرین مصوبه شورای عالی فضای مجازی تصویب کردیم که حداقل ۱۰ درصد اقتصاد کشور باید دیجیتال باشد. اگر ما اقتصاد را، اقتصاد دیجیتالی تبدیل کردیم در این فضا فرصت بیشتری برای خانم‌ها وجود دارد. فرصت راحت‌تری برای خانم‌ها وجود دارد که در اشتغال حضور پیدا کنند.

رییس جمهوری تصریح کرد: ما در دولت یازدهم و دوازدهم بدون هیچ تعارف و شعاری از ابتدای دولت، من در دولت تاکید کردم و گفته‌ام و وظیفه همه وزرا و معاونین آن است که برای حضور خانم‌ها و جوان‌ها و از اقوام و مذاهب تلاش کنید.
روحانی عنوان داشت: به همه وزرا گفته شد که حداقل باید یکی از معاونین و مشاورین عالی شما یا دستیاران شما از خانم‌ها باشد. و این را من همواره تاکید کردم. تاکید شد در دولت که در مدیریت خانم‌ها قدم‌ به قدم در این فضا بتوانند ارتقا پیدا کنند و این به این دلیل نیست که اینجا الان روز میلاد فاطمه اطهر است و من خدمت شما بانوان عزیز هستم این را بخواهم تاکید کنم بلکه همواره مورد تاکید من است.

رییس جمهوری گفت: نمی‌شود که جامعه ما در اختیار یک نسل باشد و فرصت برای نسل‌های دیگر مهیا نکنیم. اینکه در این دولت تاکید شد سن مدیریت هشت سال کاهش پیدا کرده به این دلیل است که نسل جوان ما بتواند در مدیریت‌های مختلف حضور پیدا کند و فعال باشد.

۲۶ درصد مدیران کشور در نیمه اول امسال از خانم‌ها بوده‌اند

روحانی خاطرنشان کرد: در کشور ما کل کارمندان دولت دو میلیون و ۳۷۹ هزار و ۱۵۱ نفر است البته نیروهای مسلح داخل این ‌آمار نیستند. از این تعداد ۹۵۹ هزار و ۷۸۳ نفر خانم هستند یعنی ۴۲.۱۱ درصد کارمندهای دولت را خانم‌ها تشکیل می دهند یعنی نزدیک یک میلیون جمعیت کارمندهای دولت خانم‌ها هستند این رقم رقمی است که نسبت به گذشته رقم قابل توجه است و بیش از ۴۲ درصد کارمندهای دولت خانم ها هستند.

رییس جمهوری اضافه کرد: طبق مصوبه شورای اداری در سال ۹۶ قرار بر این شده که میزان ۳۰ درصد از کل مدیران کشور را خانم‌ها تشکیل بدهند. آماری که الان در اختیار من است در نیمه اول ۹۸ تا پایان شهریور امسال ۲۶ درصد مدیران را خانم‌ها تشکیل می‌دهند نسبت به یکی دو سال قبل ۴ درصد اضافه شده و قولی که سازمان داری و استخدامی داده گفته تا پایان برنامه به ۳۰ درصد می رسد.

وی با بیان اینکه همه تلاش دولت این بوده و آنچه به بانوان قول داده برای اینکه پست‌های مدیریتی را به عهده بگیرند بتوانند این کار را انجام دهند، گفت: قبل از این دولت بعضی از مشاغل ما صرفا مردانه بود مثلا سفیر بودن کاملا شغل مردانه بود وقتی هم که صحبت می‌کردیم خانم‌ها سفیر شوند.

روحانی یادآورشد: مقداری برای وزارت خارجه هم حرف نویی بود، بحمدالله چهار نفر پست سفارت را بر عهده گرفتند و من همین اخیرا با وزیر خارجه تاکید کردم باز هم در پست‌های سفارت که خالی می‌شود تلاش کنند زن‌هایی که شرایط لازم را دارند پست سفارت را به عهده بگیرند کما اینکه در بقیه امور هم امروز زنان ما فعال هستند.

زن‌های ما اهل عفت و شرف و پاکدامنی هستند

رییس جمهوری گفت: یکی از مسئولین می گفت چندی پیش از تهران به یکی از شهرها می‌رفتم و دیدم خلبان خانم هست. وقتی به خوبی پرواز انجام داد و به خوبی نشست همه تشویق کردند. زن‌های ما استعداد همه کارها را دارند.
وی یادآورشد: وقتی ما در حوزه علیه قم درس می خواندیم ‌آن زمان در حوزه طلبه زن نبود و حوزه اصلا مردانه بود. طلبه زن نداشتیم یک خانمی در اصفهان بود و معروف بود این خانم هم تفسیر نوشته تعجب می کردند و می گفتند مگر زن هم می تواند. چنین فضایی در حوزه بود.

روحانی افزود: وقتی در دانشگاه‌ آمدم، البته ما استاد زن آن وقت نداشتیم در دانشکده حقوق هیچ استاد زنی هیات علمی خانم‌ها نبودند الان بحمدلله اساتید بسیار شایسته از خانم‌ها در حقوق تدریس می کنند. دانشجوی دختر داشتیم در کلاس دیدم دخترهای دانشجو مثل پسرها وحتی گاهی بهتر می فهمند.

این حرف نادرست است که بگوییم زن است یا مرد است حرف بدتری زده می‌شود برخی فکرمی‌کنند اگر وارد جامعه شود ‌آن جامعه از منزه بودن و پاکی و اخلاقی بودن فاصله می‌گیرد تفکر قدیمی غلط نادرستی بود که می گفتند مردها را زنان منحرف می کنند می گفتند آدم را هم هوا منحرف کرد. البته ما در معیار قرانی قبول نداریم. در قران‌آمده است هر دو عین هم هستند هیچ فرقی بین‌آنها وجود ندارد. زن‌های ما خودشان اهل شرف و عفت هستند پاکدامنی هستند.

روحانی گفت: در داخل خانه، رهبری تربیت، عاطفه، نظم و آرامش به عهده چه کسی است؟ به عهده زن است، مرد که رهبر آرامش نیست و از بیرون که می آید در خانه شروع به اظهار نارضایتی هایش می کند. در قرآن هم تاکید شده است «لِتَسْکُنُوا إِلَیْها وَ جَعَلَ بَیْنَکُمْ مَوَدَّهً وَ رَحْمَهً» آن که خانه را، «مسکن» می کند زن است، خانه ای که زن در آن نباشد، مسکن نیست. مسکن یعنی محل آرامش و سکونت. اگر در آن خانه خانم نباشد، کسی نیست که غم‌ها را بزداید و آرامش به وجود بیاورد. رهبری نظم هم در داخل خانه بر عهده زنان است. مردان اگر به عهده خودشان باشد، نمی‌توانند جوراب خود را در اتاقشان پیدا کنند!

وی یادآور شد: چرا خداوند این همه عواطف سرشار را به خانم‌ها داده است. برای اینکه بتوانند رهبری تربیت را انجام دهند. خداوند رهبری تربیت را برعهده زنان قرار داده است، درست است که مرد هم در تربیت نقش دارد، اما رهبری با زنان است. امام (ره) تاکید بسیاری داشت که همه آن هایی که به عرش الهی رسیده اند از دامن زنان به این مقام رسیده اند.

عده‌ای اول انقلاب می‌خواستند بین خانم‌ها و آقایان دیوار بکشند

روحانی خاطرنشان کرد: یکی از شانس های انقلاب این بود که به رهبری امام راحل این انقلاب پیروزی شد و امام کسی بود که در این زمینهها، فکر باز و روشن داشت. اما حتی یک عده ای اعتراض می کردند که در راهپیمایی‌ها زنان شعار ندهند و فقط مردان شعار بدهند. اما امام بود که این راه ها را گشود. شما دیدید که برخی علمای قم در مورد حضور زنان در فیلم ها به امام نامه نوشتند، راه این که زن در داخل هنر باشد را امام بود که باز کرد.

رئیس شورای امنیت ملی افزود: این امام بود که راه را برای حضور دختران در دانشگاه باز کرد. عده ای در سال اول انقلاب می گفتند در دانشگاه وسط کلاس دیواری میان خانم ها و آقایان کشیده شود! اما امام نگذاشت. من این مسائل را به شوخی نمیگویم! بعضی‌ها وقتی در انتخابات می‌گفتم برخی دنبال دیوار کشیدن هستند، مدعی می‌شدند من این حرف ها را برای انتخابات می‌زنم و کسی دنبال دیوار نبوده است. اما شماها اول انقلاب به دنبال دیوار بودید و کسی که جلوی شما را گرفت امام بود.

وی با تاکید بر این که امام راه نقش آفرینی زنان در جامعه، علم و فضیلت را باز کرد، افزود: امروز نقش زنان در فناوری های نو را می بینید. امروز ببینید در نانو، در بیوتکنولوژی و آی تی چقدر خانم ها حضور دارند. حضور خانم‌ها نشان می دهد، خداوند لیاقت این دو جنس، یعنی مرد و زن را، برابر قرار داده است و قدرت آن ها برابر است.

رییس جمهوری اضافه کرد: این که در برخی کارها مردان بهتر انجام می دهند و در برخی دیگر زنان بهتر هستند، بحث دیگری است. هر کدام از این دوجنس در خلقت از لحاظ جسمی و روحی ویژگی های خاصی دارند که آن هم برای اینکه مرد و زن در کنار هم بتوانند آینده بشریت را تضمین کنند ضروری و لازم بوده است. این اختلافات مورد نیاز بوده است اما این به معنای فضیلت یا برتری این بر آن یا آن بر این نیست. این حقیقتی است که در آیات قرآن مجید و در تاریخ به خوبی آن را می بینیم.

روحانی به آمار ارائه شده توسط رئیس سازمان اداری و استخدامی استناد کرد و گفت: در این دولت در پست‌های مدیریت ۵۳ نفر معاون وزیر و هم تراز، ۲۰ نفر مشاور وزیر، ۲۵ نفر دستیار وزیر و چهار نفر سفیر جزو مواردی است که در مدیریت ارتقای جایگاه زنان حاصل شده است.

وی افزود: به شما قول می دهم دولت تدبیر و امید از آغاز تا امروز و از امروز تا پایان دولت، بی تردید شعاری را که از روز اول در دولت مطرح کردم و تاکید کردم، همچنان تا روز آخر آن را پیگیری خواهیم کرد. حضور فعال زنان، حضور فعال جوانان، و حضور اقوام و مذاهب، سه نکته ای بوده است که همواره بر آن تاکید کرده ام و الان هم بر او تاکید می کنم.
رییس دولت دوازدهم گفت: این دولت برای شرایط زندگی بهتر در روستاها تلاش فراوانی کرد. من خواهش می‌کنم همه آنهایی که اهل آمار و ارقام و مطالعه هستند، ببینند وضع روستاهای ایران تا سال ۹۲ را در آب، در برق، در گاز، در راه، در آموزش، در بهداشت، در ارتباطات، در شرایط لازم برای کشاورزی، در کارها و صنایع دستی و روستایی و در اشتغال را با وضعیت از سال های ۹۲ تا ۹۸ مقایسه کنند.

تاآخر دولت ۱۰ میلیون نفر در روستاها دارای‌ آب آشامیدنی سالم پایدار خواهند بود

روحانی افزود: من یک آمار به شما می دهم؛ کل روستاییانی که در پوشش آب سالم آشامیدنی پایدار تا سال ۹۲ عدد ۹۰۰ هزار نفر بوده است و امروز ۷ میلیون نفر دارای آب آشامیدنی پایدار سالم در روستاها هستند که تا آخر دولت این عدد به ده میلیون خواهد رسید. آن ها که گاهی راجع به کارآمدی دولت به دلیل مسائل حزبی تردید می‌کنند، به من بگویند در روستاها چه دولتی بوده که قبل و بعد از انقلاب به اندازه این دولت در این ۶ سال تلاش کرده است؟ از زمان رژیم گذشته تا ابتدای آغاز کار دولت ما ۱۴ هزار روستا گاز داشته است. اما امروز ۳۰ هزار روستا گاز دارد. یعنی در این هشت سال بیش از دو برابر کل تاریخ ایران برای گاز رسانی به روستا ها کار و تلاش شده است.

رئیس جمهور اظهار داشت: البته در مسئله ارتباطات من خیلی تاکید نمی کنم چون فضا در دنیای امروز تغییر کرده است، اما بدانید در حوزه ارتباطات ۸۰ درصد روستاهای ما در این دولت به اینترنت پرسرعت وصل شده اند. دست است یک علت این پیشرفت، رشد تکنولوژی است اما یک علت دیگر آن ایستادگی این دولت بوده است. خانم و حضار بدانید که اگر ایستادگی این دولت نبود، امروز موبایل نسخه ۳ و ۴ وجود نداشت. امروز در این کشور ارتباط اینترنت به گونه‌ای بود که شما اگر یک چیزی میخواستید ببینید، باید آنقدر معطل می‌شدید که پشیمان بشوید.

وی افزود: ما در این دولت توانستیم سرعت اینترنت و پهنای باند رو ۳۳ برابر افزایش بدهیم تا امروز در روستای به عنوان مثال یک خانم بتواند به راحتی بتواند کار دستی خودش را عرضه بکند. خانه خودش را به عنوان بوم گردی عرضه کند.

روحانی در ادامه به ذکر خاطره ای حضور در روستایی زلزله زده در آذربایجان پرداخت و گفت: در همین مسئله زلزله اخیر در آذربایجان، به روستایی که برخی از خانه هایشان هم تخریب شده بود رفته بودم تا صحبت کنم در محل سخنرانی آقایان و خانم ها حاضر بودند. در جمعیت من یک خانم ندیدم که موبایل در دستش نباشد! در طول مدت یک ربعی که صحبت کردم همه آن‌ها مشغول گرفتن عکس یا فیلم بودند.

رییس دولت دوازدهم تاکید کرد: شرایطی که امروز ایجاد شده و اینکه ما توانستیم ارتباطات و اینترنت را به روستاها ببریم به این معناست که در این دولت، تلاش ما بر این بوده که همه خانم ها و حتی خانم هایی که در روستاها زندگی می‌کنند، شرایط عادلانه و برابر داشته باشند.

زنان می‌توانند سرنوشت انتخابات را تغییر دهند

رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنانش گفت: هیچ وقت در تاریخ ایران، زنان در سیاست به اندازه این ۴۱ سال حضور نداشتد. اینکه زن‌ها می‌توانند سرنوشت یک انتخابات را تغییر بدهند. زن‌ها می‌توانند در انتخابات سرنوشت را تغییر بدهند.

روحانی افزود: علیرغم اینکه عده‌ای سال‌ها تلاش کردند، پول خرج کردند، رسانه دارند و همه چیز دارند، خانم‌ها تصمیم بگیرند و ببینند یک کاندیدایی بهتر هست، قادر هستند کاندیدای موردنظر خودشان را در انتخابات پیروز کنند.

رییس جمهوری بیان کرد: امروز هم در انتخابات مجلس شورای اسلامی که پیش روی ما است ولو اینکه ممکن است ما گله داشته باشیم ولو اینکه برخی از امور بصورت مطلوب قرار نگرفته باشد، اما باید پای صندوق برویم و میان آنهایی که امروز مطرح هستند بگردیم. به هر حال یک عده‌ای از نظر ما بهتر هستند. آن بهترها را برگزینیم و انتخاب کنیم و پای صندوق برویم.

روحانی خاطرنشان کرد: شور انتخابات با خانم‌ها است و همیشه اینچنین بوده است. در تمام انتخابات، اگر خانم‌ها تصمیم بگیرند شور انتخاباتی را درست می کنند و خانم‌ها قادرند افرادی را که می‌بینند افکار آنها و نیات و تصمیمات و اذهانشان برای پیشرفت کشور مفیدتر است آنها را برگزینند و انتخاب کنند. بی‌تردید نقش شما امروز نقش بسیار تاثیرگذار برای آینده کشور ما خواهد بود.


نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4598 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 5939
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات