رهبر معظم انقلاب در اجتماع پر شکوه و کم نظير مردم در حرم مطهر بنيانگذار جمهوري اسلامي: تبيين اصول مکتب امام/ راه جلوگيري از تحريف امام بازخواني اصول امام است/ امام تا روز آخر از بن دندان اعتقاد داشت که امريکا شيطان بزرگ است/ امام طرفدار جدی حمایت از مستضعفان بود/ دشمن با هرکس که در مقابل او بيشتر ايستادگي کند بيشتر مخالف است
05 ژوئن 2015
ساعت انتشار مطلب : 6:53 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي صبح روز 14خرداد 94 در اجتماع پر شکوه و کم نظير مردم وفادار ايران در حرم مطهر بنيانگذار کبير جمهوري اسلامي، مکتب امام خميني را نقشه راه پر اميد ملت ايران خواندند و با اشاره به ضرورت مقابله با تحريف شخصيت امام، تاکيد کردند: بازخواني اصول مستند مکتب امام، تنها راه مقابله با تحريف شخصيت آن بزرگوار است، اصولي مانند: اثبات اسلام ناب محمدي و نفي اسلام آمريکايي، اعتماد به صدق وعده الهي و بي اعتمادي به مستکبران، اعتماد به اراده و نيروي مردم و مخالفت با تمرکزهاي دولتي، حمايت جدي از محرومان و مخالفت با اشرافيگري، حمايت از مظلومان جهان و مخالفت صريح و بي ملاحظه با قلدران بين المللي، استقلال و رد سلطه پذيري، و تاکيد بر وحدت ملي.
رهبر انقلاب اسلامي در مقدمه سخنانشان در بيست و ششمين سالگرد عروج امام خميني (رض)، با اشاره به نيمه شعبان، سالگرد ميلاد حضرت وليعصر (عج) موضوع منجي آخرالزمان را مورد اتفاق همه اديان ابراهيمي خواندند و افزودند: همه مذاهب اسلامي اين منجي را از ذريه پيامبر خاتم و به نام مهدي (عج) مي شناسند که در اين ميان، شيعيان با ادله مسلم و قطعي، حضرت وليعصر را با خصوصيات مشخص و معين، فرزند امام يازدهم مي دانند و او را معرفي و اثبات مي کنند.
حضرت آيت الله خامنه اي اميد آفريني را بزرگترين خاصيت اعتقاد به ظهور مهدي موعود (عج) برشمردند و خاطر نشان کردند: شعله فروزان اين اعتقاد عميق و نجات بخش، شيعه را در همه دورانهاي تاريکي و ظلم، به آينده اميدوار و پرتحرک مي سازد.
رهبر انقلاب سپس در تبيين اهميت موضوع اصلي سخنان امروزشان يعني “تحريف شخصيت امام” افزودند: امام بزرگوار بر خلاف برخي که سعي مي کنند او را در زمان خودش محصور کنند مظهر حرکت عظيم و تاريخ ساز ملت ايران است و طبعا” تحريف شخصيت او، زيانهاي فراواني را در استمرار اين حرکت ايجاد ميکند بنابراين بايد در اين زمينه، کاملا” هوشيار بود.
حضرت آيت الله خامنه اي، مکتب “فکر ي، سياسي و اجتماعي” امام خميني را “نقشه راه ملت ايران” براي دستيابي به اهداف بزرگي همچون عدالت و پيشرفت و اقتدار برشمردند و تاکيد کردند: بدون شناخت “صحيح و تحريف نشده امام” امکان تداوم اين نقشه راه وجود نخواهد داشت.
رهبر انقلاب با اشاره به ابعاد برجسته فقهي، عرفاني و فلسفي امام راحل، شخصيت اصلي ايشان را تحقق مضمون آيات قرآني دانستند که در وصف مجاهدان واقعي راه خدا تاکيد مي کنند که آنان بر اين مسير حق واقعي جهاد را ادا کردند.
حضرت آيت الله خامنه اي افزودند: امام عظيم الشان ملت ايران، در مسير ايجاد تحولي بي نظير در “تاريخ اين سرزمين و دنياي اسلام “، نظام پوسيده و غلط سلطنت موروثي را برانداخت و بعد از دوران صدر اسلام، اولين حکومت متکي به اسلام را شکل داد و با تمام وجود، حق جهاد در راه خدا را ادا کرد.
ايشان “جهاد دروني و معنويت عميق” را مکمل جهاد سياسي، اجتماعي و فکري امام بزرگوار برشمردند و در تبيين ابعاد مکتب امام خاطر نشان کردند: منظومه فکري اي که امکان اين تحولات عظيم را ايجاد کرد مبتني بر جهان بيني متکي بر توحيد بود.
رهبر انقلاب، به روز بودن را دومين ويژگي مکتب امام خميني برشمردند و ياد آور شدند: امام با تکيه بر منظومه منسجم فکري خود، براي مسائل مورد ابتلاي جامعه ايران و جوامع بشري، راه حل مي داد و ملتها، ارزش اين راه حلها را احساس مي کردند و به همين علت، مکتب امام در ميان ملتها گسترش مي يافت.
ايشان، زنده بودن، پويايي، تحرک و عملياتي بودن را از خصوصيات ديگر مکتب امام خميني دانستند و خاطر نشان کردند: امام مثل بعضي از تئوري سازان روشنفکر و انديشه پردازان ذهني نبود که در محافل، حرفهاي زيبا مي زنند اما در ميدان عمل کارآيي ندارند.
رهبر انقلاب، ايجاد انگيزه، تحرک و اميد در ملت ايران را پيامدهاي مبارک پيروي از امام و مکتب امام خواندند و خاطر نشان کردند: ملت بزرگ ايران، هنوز با تحقق اهداف خود، فاصله بسيار ي دارد اما مهم اين است که ملت و جوانانش، با دلهايي پر از انگيزه و همت و اميد، اين راه روشن را ادامه مي دهند.
ايشان، تداوم صحيح اين راه شوق آفرين را به شناخت صحيح و دقيق شخصيت امام و اصول مکتب امام منوط دانستند و تاکيد کردند: تحريف شخصيت امام، تحريف راه امام و تلاش براي منحرف کردن صراط مستقيم ملت ايران است و اگر راه امام (ره) گم يا فراموش و يا خدائي نکرده عمدا” به کنار گذاشته شود، ملت ايران سيلي خواهد خورد.
حضرت آيت الله خامنه اي با تاکيد بر اينکه استکبار جهاني و قدرتهاي زورگو همچنان چشم طمع به ايران بعنوان کشوري بزرگ، و ثروتمند و مهم در منطقه دارند، خاطر نشان کردند: قدرتمندان دغل باز دنيا هنگامي از اين طمع سيري ناپذير خود دست برخواهند داشت که ملت ايران به چنان پيشرفت و قدرتي برسد که اميد آنها قطع شود.
ايشان با يادآوري اين نکته که مسير پيشرفت و قدرت ملت ايران در گرو حرکت بر چارچوب اصول و مباني مکتب فکري امام (ره) است، گفتند: با در نظر گرفتن اين مسائل، خطر تحريف شخصيت امام بزرگوار (ره) اهميت پيدا مي کند و بايد بعنوان يک هشدار جدي براي مسئولان، صاحبنظران فکري انقلاب، شاگردان قديمي امام، علاقه مندان به راه امام، و عموم جوانان و فرزانگان و دانشگاهيان و حوزويان، باشد.
رهبر انقلاب اسلامي موضوع تحريف شخصيت امام (ره) را موضوعي با سابقه اي طولاني و از ابتداي انقلاب اسلامي دانستند وخاطر نشان کردند: تلاش دشمن از ابتداي انقلاب و در زمان حيات امام (ره) نيز اين بود تا در تبليغات جهاني، ايشان را يک انقلابي خشک و خشن و غير قابل انعطاف و بدون عاطفه معرفي کند.
حضرت آيت الله خامنه اي افزودند: امام بزرگوار (ره) در مقابل قدرتهاي مستکبر، داراي شخصيتي قاطع و غير متزلزل بود اما در عين حال مظهر عاطفه و لطافت و محبت و دلدادگي در مقابل خدا وخلق خدا بويژه قشرهاي مستضعف بود.
ايشان با اشاره به تحريف دانسته يا ندانسته شخصيت امام در داخل گفتند: در زمان حيات امام (ره) عده اي هر حرفي را که به نظر آنها پسنديده مي آمد به امام نسبت مي دادند در حاليکه هيچ ارتباطي باشخصيت ايشان نداشت.
رهبر انقلاب اسلامي افزودند: بعد از رحلت امام (ره) اين جريان ادامه داشت تا جايي که برخي امام را بعنوان يک انسان ليبرال مسلک که هيچ قيد و شرطي در رفتارهاي سياسي، فکري و فرهنگي ايشان وجود ندارد معرفي مي کنند، در حاليکه اين نگاه بشدت غلط و خلاف واقع است.
حضرت آيت الله خامنه اي تنها راه شناخت صحيح و دقيق شخصيت امام (ره) را، شناخت و بازخواني اصول و مباني مکتب فکري ايشان برشمردند و تاکيد کردند: اگر شخصيت امام بر اساس اين روش شناخته نشود ممکن است عده اي امام را براساس سليقه هاي فکري خود معرفي کنند.
ايشان با تاکيد بر اينکه محبوبيت امام (ره) در ميان مردم ماندگار است و دشمن نتوانسته است اين محبوبيت را از بين ببرد، خاطر نشان کردند: بر همين اساس موضوع تحريف شخصيت امامِ نافذ در دلهاي مردم، خطر بزرگي است که بازخواني اصول و مباني فکري امام (ره) مانع از شکل گيري اين خطر مي شود.
رهبر انقلاب اسلامي، اصول ومباني فکري امام (ره) را برگرفته از بيانات گوناگون ايشان در طول 15 سال نهضت اسلامي و 10 سال بعد از پيروزي انقلاب دانستند و افزودند: اگر اين اصول کنار يکديگر قرار گيرند، شاکله اي از شخصيت واقعي امام خميني (ره) شکل خواهد گرفت.
حضرت آيت الله خامنه اي قبل از تبيين 7 مورد از اصول و مباني فکري امام (ره) چند نکته را در خصوص اصول امام بيان کردند: 1- اين اصول بصورت مکرر در بيانات امام تکرار شده و جزو بيّنات امام است 2- اين اصول نبايد گزينشي انتخاب و بيان شوند 3- اصول امام منحصر در اين هفت مورد نيست و صاحبنظران مي توانند با چارچوب تعيين شده، اصول ديگري از مکتب فکري امام را نيز استخراج کنند.
ايشان سپس به بيان اصول هفت گانه مکتب فکري امام بزرگوار (ره) پرداختند و گفتند: “اثبات اسلام ناب محمدي (ص) و نفي اسلام آمريکايي”، يکي از اين اصول است و امام (ره) همواره اسلام ناب را در مقابل اسلام آمريکايي قرار مي داد.
رهبر انقلاب اسلامي در تبيين ماهيت اسلام آمريکايي به دو شاخه آن يعني “اسلام سکولار” و “اسلام متحجر” اشاره و خاطر نشان کردند: امام (ره) همواره افرادي را که قائل به جدايي جامعه و رفتار اجتماعي انسانها از دين بودند در کنار افرادي قرار مي دادند که به دين نگاه عقب افتاده و متحجرانه و غيرقابل فهم براي انسانهاي نوانديش داشتند.
حضرت آيت الله خامنه با تاکيد بر اينکه هر دو شاخه اسلام آمريکايي همواره مورد حمايت زورگويان جهاني و آمريکا قرار داشته است، افزودند: امروز نيز جريان منحرف داعش و القاعده و همچنين جريانهاي به ظاهر اسلامي ولي بيگانه با فقه و شريعت اسلامي، مورد حمايت آمريکا و اسرائيل هستند.
ايشان گفتند: از ديدگاه امام (ره) اسلام ناب، اسلام مبتني بر کتاب و سنت است که با ديدگاهي روشن و متناسب با شرايط زمان و مکان، شناخت نيازهاي بالفعل جوامع اسلامي و بشر و در نظر گرفتن روشهاي دشمن با استفاده از شيوه و متد علمي جا افتاده و تکميل شده در حوزه هاي علميه بدست مي آيد.
رهبر انقلاب اسلامي تاکيد کردند: در مکتب فکري امام (ره)، اسلام آخوندهاي درباري و اسلام داعشي از يک طرف و اسلام بي تفاوت در برابر جنايتهاي رژيم صهيونيستي و آمريکا و چشم دوخته به قدرتهاي بزرگ از طرف ديگر، هر دو به يک نقطه مي رسند و هر دو مردود هستند.
حضرت آيت الله خامنه اي خاطر نشان کردند: کسي که خود را پيرو امام (ره) مي داند بايد با اسلام متحجر واسلام سکولار مرزبندي داشته باشد.
ايشان “اتکال به کمک الهي و اعتماد به صدق وعده الهي و در مقابل بي اعتمادي به قدرتهاي مستکبر و زورگوي جهاني ” را دومين اصل از اصول مباني فکري امام (ره) برشمردند وافزودند: امام بزرگوار (ره) همواره به وعده الهي و صدق آن اعتقاد داشت و در مقابل به وعده هاي مستکبران و قدرتمندان جهاني، مطلقا” اعتماد نداشت.
رهبر انقلاب اسلامي خاطر نشان کردند: اين ويژگي بارز امام (ره) موجب شده بود که ايشان مواضع خود را صريح و قاطع و بدون رودربايستي بيان کند.
حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به پاسخ هاي امام (ره) به نامه هاي برخي سران مستکبر که با صراحت و قاطعيتي تمام و در عين حال با ادب واحترام نگاشته شده بودند، گفتند: امام(ره) توکل به خدا را همچون خوني در شريان ملت ايران جاري کرد و ملت نيز اهل توکل به خدا و معتقد به نصرت الهي شد.
ايشان با اشاره به بي اعتمادي مطلق امام (ره) به مستکبرين و بي اعتنايي کامل به وعده هاي آنها، افزودند: امروز ما اين موضوع را بطور کامل لمس کرده و متوجه شده ايم که چرا نمي توان به وعده هاي مستکبرين اعتماد کرد زيرا آنها در جلسات خصوصي صحبت هايي را مي کنند که در جلسات عمومي خلاف آن را مي گويند و عمل مي کنند.
رهبر انقلاب اسلامي با تاکيد بر اينکه “اعتماد به خدا و بي اعتمادي به مستکبرين ” از اصول مسلم مباني فکري امام (ره) بود، خاطر نشان کردند: البته اين موضوع به معناي قطع رابطه با دنيا نبود زيرا ارتباط در حد معمول و محترمانه وجود داشت ولي هيچگونه اعتمادي به مستکبران و دنباله روهاي آنها وجود نداشت.
“اعتقاد به اراده و نيروي مردم و مخالفت با تمرکزهاي دولتي ” سومين اصل از اصول مباني فکري امام (ره) بود که حضرت آيت الله خامنه اي به آن اشاره کردند.
ايشان با تاکيد بر اينکه امام بزرگوار (ره) در مسائل مختلف اقتصادي، نظامي، سازندگي، تبليغاتي و از همه بالاتر در مسائل انتخابات، همواره بطور واقعي به نيرو و راي مردم اعتقاد داشت و معتقدِ تکيه به مردم بود، گفتند: در طول 10 سال حيات امام (ره) بعد از انقلاب که هشت سال آن دوران جنگ تحميلي بود، حدود 10 انتخابات برگزار شد که حتي براي يک روز هم زمان برگزاري اين انتخابات ها تغيير نکرد و در وقت مقرر خود برگزار شدند زيرا امام (ره) براي راي، افکار و تشخيص مردم به معناي واقعي کلمه، احترام قائل بود.
رهبر انقلاب اسلامي افزودند: حتي در مواردي ممکن بود تشخيص و انتخاب مردم با نظر امام (ره) يکسان نبود اما امام براي آراء مردم احترام قائل بود.
حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به سخنان امام (ره) که بارها مردم را ولي نعمت و خود را خادم مردم معرفي مي کرد، خاطر نشان کردند: اين تعابير نشان دهنده جايگاه برجسته مردم و افکار و آراء و حضور آنان در نظر امام است. البته مردم هم به اين ديدگاه پاسخ مناسب دادند و هرجا که انگشت اشاره امام (ره) بود، مردم با جان و دل در صحنه حاضر شدند.
ايشان در جمع بندي اين بخش از سخنان خود تاکيد کردند: ميان امام (ره) و مردم رابطه اي متقابل وجود داشت. امام مردم را دوست داشت و مردم هم امام را.
رهبر انقلاب اسلامي در ادامه به يکي از اصول مباني مکتب فکري امام (ره) اشاره کردند و افزودند: در بُعد مسائل داخلي، امام طرفدار جدي حمايت از محرومان و مستضعفان بود و نابرابري اقتصادي و اشرافي گري را با شدت و تلخي رد مي کرد.
حضرت آيت الله خامنه اي با تاکيد بر اينکه امام (ره) به معني واقعي کلمه طرفدار عدالت اجتماعي بود، اين موضوع را يکي از پر تکرارترين مطالب در بيانات امام و يکي از خطوط قطعي و روشن ايشان دانستند وگفتند: امام (ره) از يک طرف بر لزوم ريشه کن کردن فقر و محروميت زدايي تاکيد داشت و از طرف ديگر به مسئولان در خصوص خوي کاخ نشيني و اشرافي گري و تجمل گرايي هشدار مي داد.
ايشان با اشاره به تاکيد مکرر امام (ره) مبني بر اعتماد مسئولان به طبقات محروم و ضعيف، افزودند: امام بزرگوار (ره) همواره مي گفت، اين کوخ نشينان و فقرا هستند که بدون اظهار نارضايتي از مشکلات و سختي ها در صحنه حاضر هستند در حاليکه طبقات برخوردار، در مشکلات بيشتر ابراز نارضايتي مي کنند.
رهبر انقلاب اسلامي در بيان پنجمين اصل از مباني فکري امام (ره) خاطر نشان کردند: “در بعُد خارجي، امام (ره) صريحا” در جبهه مخالفِ قلدران بين المللي و مستکبران بود و در حمايت از مظلومان هيچ ملاحظه اي نمي کرد.
حضرت آيت الله خامنه اي با تاکيد بر اينکه امام (ره) با مستکبرين سرآشتي نداشت، واژه “شيطان بزرگ” براي آمريکا را يک ابداع عجيب از طرف امام (ره) دانستند و خاطر نشان کردند: امتداد معرفتي و عمليِ تعبير “شيطان بزرگ” بسيار زياد است زيرا وقتي به کسي لقب شيطان داده مي شود، رفتار و برخورد و احساسات بايد در چارچوب “شيطان صفتي” او باشد.
ايشان افزودند: امام (ره) تا آخرين روز حيات خود، همين احساس را نسبت به آمريکا داشت و ضمن آنکه تعبير ” شيطان بزرگ” را بکار مي برد، از بن دندان هم به آن اعتقاد داشت.
رهبر انقلاب اسلامي خاطر نشان کردند: در مقابل، از ابتداي پيروزي انقلاب اسلامي، عده اي به نقش آمريکا در تغذيه عقبه رژيم طاغوت که بدست ملت ايران ساقط شده بود، توجه نمي کردند و لذا با حضور آمريکاييها در کشور و حتي ادامه فعاليت برخي نهادهاي آمريکايي موافق بودند.
حضرت آيت الله خامنه اي اختلاف عمده دولت موقت با امام (ره) در سال هاي اول انقلاب را همين موضوع دانستند و افزودند: آنها توجه نداشتند که اگر به آمريکا مجال دوباره داده شود، ضربه خود را به ملت خواهد زد اما امام (ره) متوجه اين موضوع بود و بر همين اساس موضع گيري مي کرد و ديدگاه امام در قضيه تسخير لانه جاسوسي نيز در همين چارچوب بود.
ايشان به برخي حوادث سالهاي اخير منطقه و اعتماد برخي جريان ها به آمريکا و ضربه خوردن آنها از همين نقطه، اشاره کردند و گفتند: امام (ره) در چارچوب اين اصل فکري خود، همواره در مقابل آمريکا و دستگاه سياسي و امنيتي آن موضع گرفت و متقابلا” از ملت هاي مظلوم بويژه مردم فلسطين با کمال صميميت و قاطعيت حمايت کرد.
رهبر انقلاب اسلامي با تاکيد بر اينکه در چارچوب اين منطق امام (ره) مي توان قضاياي امروز منطقه و جهان را تحليل کرد، افزودند: ما امروز به همان اندازه که با رفتارهاي وحشيانه و ظالمانه جريان داعش در عراق و سوريه مخالفيم، با رفتار ظالمانه پليس فدرال آمريکا در داخل اين کشور مخالفيم و هر دو رفتار را همانند يکديگر مي دانيم.
حضرت آيت الله خامنه اي خاطر نشان کردند: ما به همان اندازه که با محاصره ظالمانه مردم مظلوم غزه مخالفيم با بمباران مردم بي پناه يمن مخالف هستيم، به همان اندازه که با سخت گيري بر ضد مردم بحرين مخالفيم با حملات هواپيماهاي بدون سرنشين آمريکا به مردم افغانستان و پاکستان مخالفيم.
ايشان با تاکيد بر اينکه ما در چارچوب منطق صريح امام (ره) طرفدار مظلوم و مخالف ظالم هستيم، خاطر نشان کردند: به همين دليل است که مسئله فلسطين همچنان يک مسئله اصلي براي جمهوري اسلامي ايران است و هيچگاه از دستور کار نظام خارج نخواهد شد.
رهبر انقلاب اسلامي تاکيد کردند: مسئله فلسطين عرصه يک مجاهدت واجب و لازم اسلامي است و هيچ حادثه اي ما را از مسئله فلسطين جدا نخواهد کرد.
حضرت آيت الله خامنه اي افزودند: ممکن است کساني در صحنه فلسطين به وظيفه خود عمل نکنند اما آنچه مورد تاييد ما است، مردم و مجاهدان فلسطيني هستند.
“تأکيد بر استقلال و نفي سلطه‌پذيري” ششمين اصل از مکتب امام(ره) بود که رهبر انقلاب اسلامي به آن اشاره کردند.
حضرت آيت الله خامنه‌اي با تعريف استقلال به “آزادي در مقياس يک ملت” اين تناقض غيرقابل قبول را که برخي افراد ادعاي آزادي‌هاي فردي را دارند اما عليه استقلال کشور و آزاديهاي يک ملت حرف مي‌زنند، مورد توجه قرار دادند و افزودند: متأسفانه برخي براي نفي استقلال تئوري‌سازي مي‌کنند و از استقلال به عنوان «انزوا» يا يک مسئله کم ارزش ياد مي‌کنند، که اين خطايي بسيار مهم و خطرناک است.
ايشان با اشاره به اعتقاد راسخ امام بزرگوار به استقلال و رد سلطه، بسياري از فعاليتهاي دشمن نظير تهديدها و تحريمها را براي خدشه وارد کردن در اين اصل خواندند و گفتند: دشمن استقلال کشور را هدف گرفته و همه بايد ضمن شناخت اهداف دشمن، هوشيار باشند.
اصل «وحدت ملي و مقابله با توطئه‌هاي تفرقه‌افکن دشمن» آخرين اصل از اصول روشن مکتب امام خميني بود که رهبر انقلاب اسلامي بر آن تأکيد کردند.
ايشان تفرقه‌افکني مذهبي و قومي را جزو سياستهاي قطعي دشمن خواندند و افزودند: امام بزرگوار ما از ابتداي پيروزي انقلاب در مقابله با اين توطئه، تکيه کم نظيري بر وحدت ملي و اتحاد آحاد ملت داشتند.
رهبر انقلاب با اشاره به استمرار سياست تفرقه‌افکني، ايجاد تفرقه در دنياي اسلام را از سياستهاي اصلي استکبار و امريکا خواندند و خاطرنشان کردند: در مقابل اين توطئه، نگاه جمهوري اسلامي، نگاه «امت‌ساز» و در راستاي تحقق امت اسلامي است و ايران بر همين اساس، همان روابطي را که با برادران شيعه حزب الله داشت، با برادران فلسطيني سنّي مذهب داشته است.
حضرت آيت الله خامنه‌اي، طرح «هلال شيعي» توسط عوامل دست دوم امريکا و همچنين مماشات و يا کمک آمريکا به جريانهاي تروريستي در عراق و سوريه نظير داعش را از جمله شواهد سياست تفرقه‌‌افکني مذهبي استکبار برشمردند و افزودند: همه، چه سني و چه شيعه بايد توجه کنند که بازي دشمن را نخورند.
ايشان تأکيد کردند: هم آن تسنني که مورد حمايت امريکاست و هم آن تشيعي که از لندن به دنيا صادر مي‌شود، هر دو برادران شيطان و عوامل استکبار و غرب هستند.
رهبر انقلاب از همين زاويه، انتخاب شعار امسال يعني همدلي و همزباني و تأکيد بر آن را در مقابل توطئه تفرقه افکني دشمن خواندند و گفتند: دشمن اصل موجوديت اسلام را تهديد مي‌کند و همه اقوام و مذاهب بايد در کنار يکديگر با تشکيل «يد واحده» اجازه ندهند دشمن به قلمرو وسيع دنياي اسلام نفوذ کند.
حضرت آيت الله خامنه‌اي در جمع بندي اين بخش از سخنانشان، مبناي جاذبه و دافعه امام(ره) را همين اصول اساسي خواندند و افزودند: اصول امام منحصر در اين موارد نيست و صاحبنظران مي‌توانند در اين خصوص جستجو و تحقيق کنند اما کسي نبايد آنچه را که خود مي‌پسندد به امام(ره) نسبت دهد، بلکه اظهارات بايد بر مبناي اصولي باشد که در منابع مربوط به امام(ره) آنهم به صورت مستمر و مکرر از ايشان وجود دارد.
رهبر انقلاب در بخش پاياني بيانات خود، به يک واقعيت مهم اشاره و تأکيد کردند: همه بدانند که هدف دشمن بازگشت به دوران سلطه بي قيد و شرط خود بر اين کشور است و اخم، لبخند، وعده و تهديدهاي او نيز براي دستيابي به همين هدف است.
ايشان، اساس دشمني با اسلام را به دليل مخالفت با بازگشت همين سلطه‌گري خواندند و خاطرنشان کردند: دشمن با اسلام مخالف است، چون اسلام نيروي مقاوم در مقابل اين توطئه است، آنها با ملت ايران هم مخالفند، چون ملت مقابل آنها مثل کوه استوار ايستاده است.
حضرت آيت الله خامنه‌اي با اشاره به اظهارات يک سياستمدار قديمي امريکايي مبني بر اينکه گروههاي تروريستي تکفيري براي غرب اهميتي ندارند و بايد ايران را که به دنبال ايجاد تمدن عظيم اسلامي است، دشمن خود دانست، افزودند: اين سياست، اهميت و ضرورت امت سازي در دنياي اسلام را نشان مي‌دهد و همه بايد بدانند که دشمن تمام تلاش خود را مي‌کند که جلوي حرکت اسلامي و پيشرفت و ترقي ملت ايران را بگيرد.
ايشان تأکيد کردند: دشمن در ميان ملت با هر کسي ايستادگي بيشتري بکند، بيشتر مخالف است، آنها با عناصر مومن و حزب اللهي و سازمانها و نهادهاي انقلابي بيشتر مخالفند چون مي دانند که اين عناصر سدهاي محکم و مستحکمي در مقابل نفوذ دشمن هستند.
پيش از بيانات رهبر معظم انقلاب اسلامي، حجت الاسلام والمسلمين سيدحسن خميني در سخناني ضمن خير مقدم به زائران بنيانگذار کبير انقلاب اسلامي، با اشاره به حوادث عراق، سوريه، يمن و بحرين و با بيان اينکه مرتجعين، منطقه را به آشوب کشانده اند، خاطرنشان کرد: جامعه اسلامي آبستن حوادث بسيار تلخي است و مسببان آن کساني هستند که سرشار از بغض و کينه نسبت به اسلام هستند.
توليت آستان مقدس حضرت امام خميني (ره) افزود: گروهي خشن همه تمدن اسلامي را به نام پيامبر (ص) و دين اسلام مورد هدف قرار داده، انسان‌کشي راه مي‌اندازند و با حمايت خارجي‌ها و صهيونيست‌ها فضاي بدي عليه اسلام راه انداخته اند.
حجت الاسلام سيد حسن خميني با تاکيد بر اينکه ايران سرزمين امام خميني (ره) است و همه دنيا ملت ايران را آزموده‌اند، تصريح کرد: اگر کسي چپ به مملکت نگاه کند، ملت زير سايه فرمانده کل قوا اجازه هيچ گونه تعدي به کشور را نخواهد داد و از تماميت ارضي و استقلال کشور دفاع خواهد کرد.
منبع:http://www.leader.ir


نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4779 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 573
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات