علی مطهری : برخورد صدا و سیما کم توجهی به امام (ره) تلقی می شود
07 مه 2015
ساعت انتشار مطلب : 23:13 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

دکتر علی مطهری، نماینده مردم تهران در دوره هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران درباره توجه نکردن و عدم پوشش مناسب همایش بزرگداشت بانوی انقلاب، همسر حضرت امام خمینی(س) از سوی سازمان صدا و سیما، اظهار کرد: سازمان صدا و سیما از پخش زنده این مراسم خودداری کرد و در بخش اخبار نیز به صورت کمرنگ به آن پرداخت.
وی با نادرست خواندن این روش گفت: سازمان صدا و سیما باید در رقابتهای سیاسی بی طرف باشد و گرایش خاصی را در پخش یک مراسم و یا در بخش اخبار خود دخالت ندهد بلکه همه گرایش های سیاسی منطبق بر قانون اساسی را به یک چشم ببیند و اساسا بهتر است به همه اتفاقات با دید سیاسی نگاه نکند.
مطهری تصریح کرد: سازمان صدا و سیما باید حرف های منتقدان را نیز مطرح کند. در غیر صورت این سازمان رسانه ملی نخواهد بود بلکه یک رسانه خصوصی خواهد بود که مواضع خودش را منعکس می کند.
نماینده مردم تهران در دوره هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه صدا و سیما باید ملتزم به آزادی بیان باشد، اظهار داشت: این مساله خواست قانون اساسی و به نفع کشور و خود سازمان صدا و سیما است چرا که اعتماد مردم به آنها جلب می شود و در نتیجه کمتر به سوی رسانه های خارجی می روند. اگر این سازمان انتقادات آقای هاشمی در آن همایش را قبول ندارد بهتر است به جای بایکوت سخنان ایشان به این انتقادات پاسخ بدهد و قضاوت را به عهده مردم بگذارد.
وی افزود: امیدوارم که مسئولان صدا و سیما در روش خود تجدید نظر کنند، مخصوصا که صحبت های مقامات رسمی کشور نباید سانسور شود و باید مردم از نظرات آنها مطلع شوند.
نماینده مردم تهران در دوره هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی درباره اهمیت همایش بزرگداشت بانوی انقلاب گفت: برگزاری همایش بانوی انقلاب اقدام شایسته ای بود چرا که معمولا زحمات این گونه افراد نادیده گرفته می شود و دلیل آن این است که افرادی مانند خانم خدیجه ثقفی در پشت شخصیت های بزرگ پنهان هستند و زحمات و نقش غیر مستقیم آن ها در تحولات اجتماعی دیده نمی شود. این همایش ها سبب می شود که نقش آن ها دیده شود. پیشنهاد می کنم که نظیر این مراسم برای همسر شهید مطهری نیز برگزار شود.
مطهری در پایان سخنان خود درباره نوع برخورد صدا و سیما با همایش بزرگداشت بانوی انقلاب گفت: این برخورد می تواند نوعی کم توجهی به امام (ره) نیز تلقی شود. ان شاءالله که این رفتارشان را اصلاح خواهند کرد. با شناختی که از آقای سرافراز دارم این اصلاح را نزدیک می بینم.


نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4743 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 563
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات