رای الیوم: ترور سردار سلیمانی و پاسخ معنادار تهران به واشنگتن / سفر پوتین به دمشق، یک معنا داشت: درگیری ایران و آمریکا از عراق به سوریه کشیده نشود
16 ژانویه 2020
ساعت انتشار مطلب : 11:20 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)


در مقابل چند موشک امریکایی به اسطوره جهان عربی قاسم سلیمانی، چند موشک ایرانی، تصویر افسانه ای ایالات متحده، بعنوان قدرتی که هیچکس توان ضربه زدن به ان ندارد را از بین برد.

ترور سردار سلیمانی و پاسخ معنادار تهران به واشنگتن / سفر پوتین به دمشق، یک معنا داشت: درگیری ایران و آمریکا از عراق به سوریه کشیده نشود

حسین عبد العزیز در رای الیوم نوشت: در مقابل چند موشک امریکایی به اسطوره جهان عربی قاسم سلیمانی، چند موشک ایرانی، تصویر افسانه ای ایالات متحده، بعنوان قدرتی که هیچکس توان ضربه زدن به ان ندارد را از بین برد.

به گزارش سرویس بین الملل «انتخاب»، در ادامه این مطلب آمده است: پاسخ ایران، قابل بیان با زبان جنگ و سیاست نیست؛ عین الاسد، دربردارنده جنگنده ها و رادارهای غول پیکری بود که عراق، سوریه و حتی فلسطین را پوشش می داد. علاوه بر اینکه دستگاههای جاسوسی بزرگی در این پایگاه بود که همگی در جریان حمله ایران نابود شد. حمله ایران، تنها در راستای رساندن این پیام به واشنگتن بود که تهران توان پاسخ دادن دارد و هر اقدامی از سوی آمریکا، بی جواب نمی ماند.

مشخص است که دولت آمریکا به عملیات کنترل قدرت نظامی ایران ادامه می دهد و سعی می کند بازوان عربی آن در عراق را هدف بگیرد. به احتمال زیاد، در مرحله پیش رو، شاهد عملیات تنشی از سوی هر دو طرف خواهیم بود، البته به نحوی که به ماجراجویی های بزرگی که منطقه را به سمت جنگی فراگیر سوق می دهد، منجر نشود.

صحبتهای مسئولان ایران حکایت از آن دارد که مقابله با حضور آمریکا در منطقه، شروع شده است؛ اما این مقابله، نه با استفاده از نیروهای ایرانی، بلکه از طریق نیروهای مقاومت داخلی در عراق خواهد بود؛ هر چند که نام عراق مستقیما ذکر نمی شود. در این بین، محتمل است که سوریه خارج از میدان درگیریها باقی بماند یا حداقل، میدان فرعی این درگیریها باشد؛ همانطور که سفر پوتین به سوریه، پس از ترور سردار سلیمانی، با هدف رساندن پیامهایی برای ایران و ایالات متحده بود، مبنی بر اینکه سوریه مورد حمایت روسیه است و مسکو اجازه نمی دهد این کشور عربی به میدان معرکه بین ایران و آمریکا تبدیل شود.

گاه عملیات ترور افرادی مشخص، تبدیل به یک هدف سیاسی می شود، نه یک هدف نظامی و این مساله، کاملا منطبق بر ترور سردار سلیمانی است؛ که با وجود اهمیت نظامی آن، با اهداف سیاسی انجام شد و آمریکا قصد داشت این پیام را به ایران برساند که تحمل عبور از خطوط قرمز در منطقه را ندارد.


نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4955 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 5558
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات