روحانی: بحث مفصلی برای شکستن تحریم ها با ژاپنی ها داشتیم؛ بنا شد رایزنی ها ادامه پیدا کند / ژاپنی ها و ما پیشنهاد مشخصی برای شکستنن تحریم‌ها داشتیم که قرار شد بررسی شود
22 دسامبر 2019
ساعت انتشار مطلب : 8:26 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

حسن روحانی رئیس جمهور در بازگشت از سفر ژاپن به تهران گفت: شکستن تحریم های آمریکا یک کار ضروری، ملی و انقلابی است.

روحانی افزود: در این زمینه بحث مفصلی با ژاپنی ها داشتیم، بنا شد رایزنی ها را در این زمینه ادامه دهیم.

رییس جمهوری در پایان سفرش به دو کشور مالزی و ژاپن، گفت: نظر ما نسبت به امنیت منطقه ثابت است معتقدیم امنیت منطقه باید توسط کشورهای آن تامین شود بر همین مبنا هم طرح صلح هرمز را ارائه کردیم.

حسن روحانی در بدو ورود به تهران در فرودگاه بین المللی مهرآباد گفت: اجلاس مالزی و کوآلالامپور شیوه نوینی برای اجتماع مسلمانان، متفکران اسلامی و سران کشورهای اسلامی بود. این اجلاس برای توسعه و همکاری کشورهای اسلامی برای دستیابی به توسعه مطلوبی بود.

وی ادامه داد: متفکران اسلامی از هشتاد کشور و دو هزار مهمان برای حضور در این اجلاس دعوت شده بودند. سران ایران، ترکیه و قطر در این اجلاس مهمان بودند که ماهاتیر محمد نخست وزیر مالزی نیز در آن حضور پیدا کرد.

رییس‌جمهور با بیان اینکه بحث اجلاس مالزی چگونگی دستیابی به توسعه در جهان اسلام بود، اظهار داشت: بعد از آن، جلسه مهمی از سران چهار کشور ایران، ترکیه، قطر و مالزی برگزار شد و نتایج خوبی برای همکاری چهار کشور به دست آمد. البته از دیگر کشورها قرار شد برای توسعه و همکاری به ویژه در زمینه فناوری‌های نو و همکاری‌های صنعتی دعوت شود.

روحانی با بیان اینکه رابطه با مالزی برای ایران اهمیت دارد، تصریح کرد: خوشبختانه از ابتدای دولت یازدهم روابط دو کشور نسبت به قبل گرم‌تر و صمیمانه‌تر شد و بعد از روی کار آمدن ماهاتیر محمد، این روابط صمیمی‌تر شد. در این مدت کوتاه سه تا چهار گفت‌وگو و بحث داشتیم. درخصوص روابط دوجانبه تصمیمات خوبی گرفتیم و قرار نشست کمیسیون مشترک دو کشور برگزار شود.

وی افزود: ماهاتیر محمد علاقه مند است به زودی از تهران بازدید داشته باشد و تصمیمات خوبی در زمینه همکاری‌های صنعتی اتخاذ شد تا آنها را شروع کنیم. در زمینه اقتصادی، مالی و بانکی بحث‌های خوبی شد.


نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4666 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 5427
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات