علی مطهری در گفتگو با «انتخاب»: امضاکنندگان استیضاح وزیر کشور از جا‌های مختلف تحت فشارند / برخی استانداران برای پس گرفتن امضا‌ها فعال هستند؛ اگر به این کار خود ادامه دهند، اسامی شان را اعلام می‌کنیم / هیات رئیسه برخلاف آیین نامه، استیضاح را اعلام وصول نکرد تا بتوانند امضا‌ها را پس بگیرند / استیضاح ۴۴ امضا دارد؛ اگر بعد از جلسه امروز با وزیر، حداقل ۱۰ امضا باقی بماند، فردا اعلام وصول خواهد شد / اکثر امضاکنندگان افراد محکمی هستند؛ با هم عهد کرده اند که امضا‌ها را پس نگیرند
16 دسامبر 2019
ساعت انتشار مطلب : 16:15 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)


علی مطهری، نماینده مردم تهران در مجلس در خصوص آخرین وضعیت استیضاح عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور گفت: این استیضاح ۴۴ امضا دارد و به کمیسیون امور داخلی و شورا‌ها ارجاع شده. سه شنبه گذشته جلسه کمیسیون با حضور وزیر کشور نمایندگان استیضاح کننده تشکیل شد و نمایندگان از توضیحات وزیر قانع نشدند و امضا‌ها به قوت خود باقی است.

مطهری در گفتگو با خبرنگار «انتخاب» ادامه داد: استیضاح طبق آیین نامه باید در جلسه علنی یکشنبه ۲۴ آذر اعلام وصول می‌شد، اما به دلیل اصرار رییس کمیسیون امور داخلی و خود وزیر کشور که گفتند حرف‌های وزیر کشور تمام نشده، امروز دوشنبه ۲۵ آذر ادامه جلسه کمیسیون برگزار می‌شود که در صورت باقی ماندن حداقل ۱۰ امضا فردا در جلسه علنی مجلس اعلام وصول خواهد شد.

این عضو فراکسیون امید مجلس درباره برخی فشار‌ها برای پس گرفتن امضا‌ها افزود: امضاکنندگان ثابت قدم هستند و تحت تاثیر فشار‌ها قرار نمی‌گیرند، چون به حکم وظیفه دست به این اقدام زده اند. البته از جا‌های مختلف تحت فشار هستند؛ از جمله برخی از استانداران برای پس گرفتن امضای استیضاح کنندگان فعال هستند. اگر آن‌ها به این کار خود ادامه دهند، اسامی شان را اعلام می‌کنیم.

مطهری ادامه داد: اساسا علت اینکه هیات رئیسه برخلاف آیین نامه استیضاح را اعلام وصول نکرد و جلسه دوم کمیسیون را برقرار کردند همین است که بتوانند امضا‌ها را پس بگیرند، ولی اکثر امضاکنندگان افراد محکمی هستند و با هم عهد کرده اند که امضا‌های خود را پس نگیرند.


نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4743 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 5414
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات