آمریکا، ظریف را تحریم کرد / وزیر خارجه ایران: از اینکه به من به عنوان تهدیدی بزرگ در قبال برنامه تان نگاه می کنید، ممنونم / ریچارد نفیو، مقام ارشد دولت اوباما: تحریم ظریف مضحک ترین تصمیم دولت ترامپ است
01 آگوست 2019
ساعت انتشار مطلب : 12:48 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز چهارشنبه ۹ مرداد در بیانیه ای اعلام کرد، محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران، را مورد تحریم قرار داده است.

در همین حال، یک مقام ارشد دولت آمریکا در این زمینه به رویترز گفته است، ایالات متحده محمد جواد ظریف را به عنوان فردی اصلی در مذاکرات احتمالی هسته‌ای نمی دانیم و تمایل داریم با کسی در تماس باشیم که نقشی تعیین کننده در تصمیم گیری‌ها دارد.

وی اضافه کرده است: ما شرایط خاص برای سفر ظریف را مورد به مورد بررسی می‌کنیم، از جمله سفرهایش یه سازمان ملل، و معاهدات سازمان ملل را در این زمینه دنبال می‌کنیم.

ظریف: این تحریم بر من و خانواده ام اثری ندارد

ظریف در واکنش به اقدام امریکا، طی توییتی نوشت: دلیل امریکا برای تحریم کردن من این است که بنده «سخنگوی اصلی ایران در سراسر جهان» هستم. ایا این واقعیت انقدر برای آنها دردناک است؟

وی افزود: این تحریم نه بر من و نه بر خانواده من اثر دارد، چراکه من هیچ دارایی و منافعی در خارج از کشور ندارد. ممنون از اینکه به من به عنوان تهدیدی بزرگ در قبال برنامه تان نگاه می کنید.

مضحک ترین تصمیم ترامپ

ریچارد نفیو، معمار تحریم ها علیه ایران در دوره اوباما طی توییتی نوشت: تحریم ظریف مضحک ترین تصمیمی است که دولت ترامپ گرفته است. این اقدام بر دیپلماسی ظریف تاثیری نخواهد گذاشت و تاثیر زیادی از لحاظ ایجاد دردسر برای او یا توقیف اموال نخواهد داشت. این اقدام فقط سایر سران جهان را عصبانی می کند


نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4598 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 4967
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات