روایت معمار تحریم‌های ایران از سرخوردگی ترامپ .
24 آوریل 2019
ساعت انتشار مطلب : 9:10 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

مقام سابق وزارت خارجه آمریکا در یادداشتی روز سه‌شنبه تصریح کرده دولت ترامپ که پیش‌بینی می‌کرده حکومت ایران دچار فروپاشی خواهد شد، از ثبات فعلی حکومت این کشور سرخورده شده است.

به گزارش «تابناک» به نقل از فارس، «ریچارد نفیو»، مقام سابق وزارت خارجه آمریکا که از او به عنوان یکی از معماران تحریم‌های هسته‌ای علیه ایران یاد می‌شود دلیل اقدامات عجولانه دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا علیه ایران را سرخوردگی از ثبات حکومت ایران دانسته است.

نفیو که در حال حاضر عضو ارشد «مرکز سیاست‌های انرژی در جهان» است در یادداشتی روز سه‌شنبه روی وب‌سایت این اندیشکده نوشته تصمیم دولت ترامپ برای عدم تمدید معافیت‌ از تحریم‌ها برای مشتری‌های نفت ایران مایه شگفتی عده زیادی شد، حال آنکه از قبل نشانه‌های فراوانی در این باره موجود بود.

او نوشته دولت ترامپ از هنگام خروج از برجام در مه ۲۰۱۸ (اردیبهشت ۹۷)، نشان داده که ناصبور است و تمایل دارد مسائل مربوط به ایران را به سرعت هر چه سریع‌تر به نقطه بحرانی برساند.

مقام اسبق وزارت خارجه آمریکا در ادامه به دلایل این رویکرد پرداخته و می‌نویسد: «از نخستین ماه‌های سال ۲۰۱۹ آشکار شده که دولت ترامپ از ثبات نسبی حکومت ایران سرخورده شده است.»

نفیو نوشته است: «سال ۲۰۱۸، اظهارنظرهای گسترده‌ای از مقام‌های ارشد آمریکایی با این مضمون شنیده می‌شد که ایران تنها چند ماه و چند ضربت شدید برای فروپاشی فاصله دارد. اعتراضات و آشفتگی‌های سیاسی در این کشور ادامه دارند اما هیچ نشانه معقولی از وجود ناآرامی‌های استثنایی در آن دیده نمی‌شود.»

در ادامه یادداشت مقام سابق آمریکایی آمده است: «حکومت، از لحاظ سیاسی، استحکام معقولی دارد و هیچ نشانه‌ای از جدایی نیروهای امنیتی از آن دیده نمی‌شود.


نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4594 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 4654
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات