مطهری:بزرگداشت علما، تکریم تقوا و اخلاق است
09 سپتامبر 2014
ساعت انتشار مطلب : 16:21 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با ذکر اینکه بزرگداشت علما، تکریم تقوا و اخلاق است، گفت: برگزاری بزرگداشت‌هایی در این زمینه بزرگداشت تقواست و موجب بوجود آمدن اخلاق می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خراسان شمالی، علی مطهری، نماینده تهران امروز (جمعه)، در دومین روز همایش ملی بزرگداشت آقانجفی قوچانی، اظهار کرد: باید به بعد معنوی و اخلاقی سیره آقانجفی قوچانی بیش از این توجه شود.

وی ادامه داد: آزادی اجتماعی بدون آزادی معنوی میسر نیست، بشر تا زمانی که تهذیب نفس پیدا نکند به آزادی معنوی نمی رسد و نمی‌تواند آزادی اجتماعی داشته باشد.

مطهری ادامه داد: آنچه که آزادی اجتماعی را محدود می‌کند یکی از ناحیه خود انسان و دومی از قوانینی است که برای خود وضع می‌کند، آزادی اجتماعی انسان از ناحیه انسان‌های دیگر هم محدود می‌شود زیرا آزادی معنوی ندارند و درگیر هواهای نفسانی می‌شوند، کمتر افرادی هستند که به دنبال سرنوشت بشریت و وضع قوانینی برای مصلحت بشر هستند.

وی گفت: در مورد بعد معنوی و اخلاقی مرحوم آقانجفی قوچانی نیز صحبت شود، رهبر معظم انقلاب نیز در مصاحبه‌ای در دوران ریاست‌جمهوری از این بزرگمرد یاد کرده‌اند.

مطهری ادامه داد: تواضع، فروتنی و بی‌تکلف بودن آقانجفی قوچانی در کتاب سیاحت شرق به‌خوبی دیده می‌شود و حفظ اصالت اسلامی و بهره‌گیری از فیوضات ملامحمد خراسانی بسیار بر شخصیت ایشان تأثیر گذاشته است.

وی برخورداری از عزت نفس، اهتمام به کرامت انسانی، اعتقاد به ائمه اطهار، علم‌دوستی، حریت و روحیه ایثار را از دیگر ویژگی‌های ایشان است.

مطهری گفت: در آثار ایشان تأکید بر وابستگی به بیگانگان و کفار مشهود است که در خصوص کالاهای خارجی گفته است که اگر کالای خارجی را نمی‌توانیم تولید کنیم اگر ضرورت ندارد از آن استفاده نکنیم و اگر ضروری است به قدر احتیاج از آن استفاده کنیم.

همایش ملی آقانجفی قوچانی از صبح دیروز در خراسان شمالی آغاز به کار کرده است و امروز در شهرستان قوچان استان خراسان رضوی ادامه دارد.


نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4743 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 454
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات