عصبانیت ترامپ از ارزیابی مدیران اطلاعاتی آمریکا درباره ایران .
01 فوریه 2019
ساعت انتشار مطلب : 10:40 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

“دونالد ترامپ” از ارزیابی اخیر مدیران ۲ سازمان اطلاعاتی عمده آمریکا درباره فعالیت‌های هسته‌ای ایران، عصبانی شد و با نوشتن توییت‌هایی روسای دو سازمان “اطلاعات مرکزی آمریکا” و “سازمان اطلاعات ملی” آمریکا را “منفعل” و “ساده لوح” دانست.

به گزارش عصرایران، “جینا هاسپل” و ” دن کوتس” روسای دو سازمان “اطلاعات مرکزی” و “اطلاعات ملی آمریکا” روز سه‌شنبه گذشته در جلسه کمیته امنیت و اطلاعات مجلس سنا گزارشی درباره ” ارزیابی تهدیدهای جهانی” درباره ایالات متحده آمریکا را ارایه دادند.

این دو مدیر اطلاعاتی در این گزارش ارزیابی‌های متفاوتی از کاخ سفید درباره تهدیدات امنیت ملی آمریکا در زمینه‌هایی چون تهدیدات سایبری، تهدید داعش، و تهدیدات ناشی از فعالیت‌های هسته‌ای ایران و کره شمالی ارایه کردند.

درباره ایران این دو مدیر به طور متفق تایید کردند که ایران به دنبال بمب هسته‌ای نیست و تاکنون به توافق برجام پای‌بند بوده است. در عین حال این دو مدیر هشدار دادند در صورتی که منافع اقتصادی ایران از برجام حاصل نشود، ایران ممکن است در همکاری خود در قالب برجام بازنگری کند.

این ارزیابی در حالی است که دونالد ترامپ ۸ ماه پیش و هنگام اعلام خروج یکجانبه ایالات متحده آمریکا از برجام مدعی شده بود ایران همچنان به تلاش برای ساخت بمب اتم تحت لوای برجام ادامه می‌دهد.

ترامپ که به نظر می‌رسد از ارزیابی متفاوت مدیران منصوب خود در دو سازمان عمده اطلاعاتی آمریکا ناراحت است، در ۲ توییت پشت سرهم ارزیابی آنها به ویژه در مورد ایران را به سخره گرفت و این مدیران را منفعل و ساده‌ لوح توصیف کرد و به آنها با کنایه توصیه کرد که “دوباره به کلاس درس برگردند” و درباره ایران اطلاعاتی بیشتری کسب کنند!

او نوشت:” به نظر می‌رسد مقامات اطلاعاتی در جایی که به خطرهای ایران مربوط می‌شود، بسیار منفعل و ساده لوح هستند. آنها اشتباه می‌کنند. هنگامی ‌که من رئیس جمهور شدم، ایران در سراسر خاورمیانه و فراتر از آن مشکل ایجاد می‌کرد. – اما- از زمان پایان دادن به توافق هسته‌ای وحشتناک با ایران، آنها کاملا فرق کرده‌اند، اما آنها همچنان منشاء بالقوه خطر و مناقشه هستند. آنها هفته پیش سرگرم آزمایش موشک‌ها و موارد بیشتر هستند و دارند به لبه پرتگاه بسیار نزدیک می‌شوند. اقتصاد آنها رو به فروپاشی است و این تنها چیزی است که آنها را عقب نگه داشته است. مراقب ایران باشید. شاید دستگاه اطلاعاتی باید دوباره به مدرسه بازگردد!”


نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4951 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 4537
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات