ابزارهای جدید نفتی از نظر یک کارشناس اقتصاد: سریعا باید استراتژی را به سمت کشورهای همسایه تغییر دهیم.
06 نوامبر 2018
ساعت انتشار مطلب : 17:29 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

چین، هند، ژاپن، کره جنوبی، تایوان، ترکیه، یونان و ایتالیا هشت کشوری هستند که از تحریم های نفتی ایران مستثنی شده اند. نمودار نشان می‌دهد که تایوان، کره جنوبی و ژاپن در ۲ ماه گذشته هیچ نفتی از ایران نخریده اند. اروپایی‌ها خریدشان را در اکتبر تقریبا نزدیک صفر برده اند.

به گزارش «انرژی امروز» صادق الحسینی کارشناس ارشد اقتصاد و سیاستگذاری عمومی و روابط بین الملل در کانال تلگرامی خود نوشت: ایران در ماه اکتبر حدود ۱میلیون و ۴۰۰هزار بشکه نفت فروخته است. چین خرید نفتش را در سطوح قبلی حفظ کرده، هند خریدش را کاهش داده اما هنوز حجم بالایی دارد و خرید ترکیه در سطح قبلی مانده است.

هرچند اروپایی ها خرید را بسیار کم کرده اند اما ۳۰۰ هزار بشکه خرید نامشخص اضافه شده است.

آمریکا در حال کانالیزه‌سازی مسیرهای فروش نفت ایران است. همچنین در حال اضافه کردن گروه های مختلف به SDN list است.

اروپا عملا کاری نکرده و در حال بازی با تحریم‌هاست. چیزی که عجیب است رفتار بد چین با ایران است. سریعا باید استراتژی را به سمت کشورهای همسایه تغییر دهیم.

اقداماتی که قبلا در خصوص تحریم‌ها پیشنهاد کرده بودیم متاسفانه اجرا نشد. حالا بسیاری از آنها بدرد این وضعیت نمی خورد. دیگر باید کارهای جدیدتر و هوشمندانه‌تری کرد. چین متاسفانه از دست رفته است. عراق، روسیه، لبنان، ارمنستان، عمان و افغانستان باید محورهای جدید باشند.

ابزارهای بسیاری را از دست داده‌ایم. اما هنوز ابزارهایی داریم. باید دقیق و با وسواس از این ابزارهای باقیمانده استفاده کنیم. در غیر این صورت ضربه‌ای تمدنی خواهیم خورد. ضربه‌ای که نسل‌های آتی ما را به خاطر آن نخواهند بخشید. به فکر ایران باشیم.


نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4779 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 4367
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات