واکنش هیات علمای عربستان به عادی سازی روابط با اسرائیل.
30 اکتبر 2018
ساعت انتشار مطلب : 11:32 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

هیات علمای عربستان با صدور بیانیه ای ضمن اشاره به اقدامات برخی از کشورهای اسلامی و عربی برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی ، اعلام کرد : عادی کردن روابط با رژیم صهیونیستی تحت هر عنوان و توسط هر کسی به مثابه خیانت بزرگ به آرمان های فلسطین است.

در بیانیه این هیات آمده است :عادی سازی روابط به معنای مشروعیت بخشیدن به رژیم صهونیستی است و مجوزی خواهد بود تا این رژیم به کشتار بیشتر خواهران و برادران ما در فلسطین اشغالی دست بزند و جنایت های خود را استمرار بخشد و به سازمان ملل و نهادهای غربی اجازه می دهد تا طرح های ناعادلانه در مورد فلسطین را پیش ببرند.

هیات علمای عربستان با بیان اینکه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی موجب آماده شدن شرایط یهودی سازی قدس شریف خواهد شد ، تاکید کرد : این رفتار کشورهای اسلامی و عربی آنچه که معامله قرن خوانده می شود را توجیه خواهد کرد و به مثابه بروز فاجعه ای خواهد شد که نه تنها فلسطین که کل جامعه اسلامی و مسلمانان را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد.

این نهاد در بیانیه ۴ بندی خود اعلام کرد :عادی سازی روابط با اسراییل از سوی هر کسی و به هر شکلی چه در قالب ملاقات های علنی و چه به صورت غیر علنی خیانت بزرگ به قدس شریف و آرمان های فلسطین و اجحاف در حق مردم این کشور است .

بیانیه افزود : از همه مسلمانان جهان در هر کجا که هستند می خواهیم با محکوم کردن این اقدامات که خیانت به مسلمانان و به مثابه خنجری بر پشت اسلام و مسلمین است از تکرار آن جلوگیری کنند و همه کمک های مادی و معنوی خود را در این زمینه به کار گیرند.

هیات علمای عربستان در بند سوم بیانیه خود آورده است : تاکید می کنیم که سرزمین های اشغالی متعلق به فلسطین به پایتختی قدس شریف است و اسراییل تنها یک رژیم اشغالگر محسوب می شود که سرزمین های فلسطینی را به اشغال خود در آورده است .

این بیانیه خطاب به مجاهدان و همه گروهای فلسطینی اعلام کرد : شما را بشارت می دهم به حدیث پیامبر اسلامی (ص) که فرمودند: همواره گروهی از امت من در راه حق استوار می‌مانند و مخالفت مخالفان بر آنان تأثیری نمی‌گذارد تا اینکه فرمان خدا (قیامت) از راه برسد.
منبع:تابناک


نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4951 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 4338
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات