شمخانی: شکل‌گیری جنگ علیه ایران امکان‌ناپذیر است/ تسلیم فضا سازی‌های دروغین علیه ناجا نمی شویمخبرگزاری فارس: شمخانی: شکل‌گیری جنگ علیه ایران امکان‌ناپذیر است/ تسلیم فضا سازی‌های دروغین علیه ناجا نمی شویم
05 مه 2018
ساعت انتشار مطلب : 21:46 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران گفت: به دلیل برآورد دشمنان از اقتدار سیاسی و آمادگی نظامی و امنیتی کشورمان در ابعاد داخلی و خارجی و همچنین نبود اراده، انسجام و توان عملیاتی دشمن، امکان شکل‌گیری هیچ جنگی علیه ایران متصور نیست.
به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، دریابان علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیّت ملّی در گردهمایی فرماندهان نیروی انتظامی جمهوری اسلامی که بعداز ظهر روز شنبه در ستاد فرماندهی این نیرو برگزار شد طی سخنانی از نیروی انتظامی به‌عنوان یکی از مهمترین نهادهای کشور یاد کرد که در شئون مختلف انتظامی، امنیّتی و اجتماعی، دارای کارکردهای راهبردی و تعیین‌کننده است.
وی با بیان اینکه نیروی انتظامی به عنوان سازمانی که بیشترین ارتباط را با لایه های اجتماعی داراست، گفت: این نیرو به عنوان حسگر بسیار مهمی می تواند شرایط و نیازمندی‌های جامعه را در ابعاد مختلف تشخیص داده و منعکس نماید.
دریابان شمخانی با اشاره به سه دوره رشد ناجا که با جهش سازمانی، هویتی و کارآمدی همراه بوده است، خاطرنشان کرد: ناجا به عنوان سازمانی انتظامی- اجتماعی علی‌رغم پیچیدگی‌های مأموریتی توانسته است با بکارگیری هوشمندانه فناوری‌های نوین ضمن افزایش سرعت و کیفیت در ارائه خدمات، موضوع نظارت بر عملکرد خود را نیز ساختارمند نموده و در این حوزه در سطح کشور پیشتاز باشد.
دبیر شورای عالی امنیّت ملّی با مقایسه نقش و جایگاه نیروی انتظامی جمهوری اسلامی با سازمان‌های مشابه در دنیا خاطرنشان ساخت: ماهیت مردمی، خویشتنداری و رافت همراه با اقتدار، موجب افزایش اعتماد جامعه به پلیس و نفوذ معنوی این نیرو در کشور شده است.
وی با تأکید بر ضرورت ارتقاء نرم‌افزاری و تلاش مستمر برای مؤثرتر عمل‌کردن به‌ویژه نسبت به تهدیدات جدید و پیچیده دشمن، روزآمد نمودن شیوه‌های کنترلی و مجهزشدن به دانش روز عملیات روانی را از وظایف جدی و اولویت‌های ناجا ذکر کرد و بر مقابله قاطع و همه‌جانبه با متخلفان و هنجارشکنان که به شکل پیچیده‌ای سعی دارند رخدادهای فرهنگی و اجتماعی را سیاسی و سپس امنیّتی کنند، تأکید کرد.
دبیر شورای عالی امنیّت ملّی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اظهارات و اقدامات رئیس‌جمهور متوهم آمریکا در موضوع برجام گفت؛ موفقیت یا شکست برجام به عنوان توافقی سیاسی و امنیّتی که به تأیید شورای امنیّت سازمان ملل رسیده، آزمونی تاریخی برای ارزیابی اثرگذاری منطق گفت‌وگو به جای منازعه وهمچنین میزان کارآیی نهادهای بین‌المللی برای حل‌وفصل مسالمت‌آمیز چالش‌های گوناگون در جهان است.
وی افزود: اگر رئیس‌جمهور فعلی آمریکا توافق و تعهد دولت قبل از خود را قبول ندارد؛ قطعاً هیچ کشور دیگری حاضر به مذاکره و توافق با آمریکا نخواهد بود چرا که این احتمال وجود دارد که دولت‌های بعد نیز تعهدات دولت فعلی را رد کنند.
دریابان شمخانی با تبیین ابعاد جنگ ادراکی که از سوی آمریکا و رژیم صهیونیستی برای قرار دادن گزاره جعلی تسلیم-جنگ در برابر افکار عمومی دنبال می‌شود، اظهار داشت: به عنوان مسئول نهاد امنیت ملی کشور با صراحت و اطمینان اعلام می‌کنم که به دلیل برآورد دشمنان از اقتدار سیاسی و آمادگی نظامی و امنیتی جمهوری اسلامی در ابعاد داخلی و خارجی و همچنین فقدان اراده، انسجام و توان عملیاتی دشمن، امکان شکل‌گیری هیچ‌گونه جنگی متصور نیست.

انتهای پیام/


نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4779 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 4101
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات