در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری مطرح شدرفع نگرانی مردم با تصویب لایحه حمایت از حریم خصوصی کاربران/ مخاطراتی که تلگرام با ارز گرام ایجاد می‌کندخبرگزاری فارس: رفع نگرانی مردم با تصویب لایحه حمایت از حریم خصوصی کاربران/ مخاطراتی که تلگرام با ارز گرام ایجاد می‌کند
06 آوریل 2018
ساعت انتشار مطلب : 22:08 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

یک عضو شورای عالی فضای مجازی گفت: وزارت ارتباطات در حال تهیه لایحه حمایت از حریم خصوصی کاربران است که با تصویب آن در مجلس هیچ نگرانی برای آحاد جامعه، نهاد‌ها و کسب وکار‌ها وجود نخواهد داشت.
به گزارش خبرگزای فارس، رسول جلیلی در استودیو گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما که با موضوع تلگرام برگزار شد، اظهارداشت: سازمانی که بتواند پشت این پیام رسان باشد وجود ندارد از این رو اسناد ما در دست اشخاصی ذخیره شده که به آن دسترسی نداریم.

وی با بیان اینکه ۵۰ – ۶۰ کشور در دنیا برای پیام‌رسان ها‌ی خود مقررات وضع کرده‌اند، افزود: تنوع پیام‌رسان‌ها در همه جای دنیا وجود دارد و در کشور ما هم اینگونه است؛ هم‌اکنون بیش از ۱۰ پیام رسان در کشور داریم که هر کدام بیش از چند صد هزار مشترک دارند.

عضو شورای عالی فضای مجازی گفت: تلگرام چتر جدیدی است که دسته این چتر معلوم نیست در دستان چه کسی قرار دارد این دسته، دسته‌ی دولت، احزاب، مجلس و مردم نیست.

وی بیان کرد: انحصار جدی و بزرگی توسط شخصیت گمنام حقوقی مستقل از قوانین داخلی با طرح زیرساخت‌های بزرگ در فضای مجازی ظهور پیدا کرده است.

جلیلی با اشاره به اینکه ۵ پیام رسان داخلی بین ۵۰۰ هزار تا ۴ میلیون مشترک دارند، گفت: از نظر امنیت، پیام‌رسان‌ها‌ی ما شرایط خوبی دارند و نگرانی بابت امنیت نرم افزار برای پیام رسان‌های داخلی وجود ندارد زیرا حریم خصوصی کاربران در پیام رسان‌های داخلی به شدت مهم است.

این عضو شورای عالی فضای مجازی تاکید کرد: وزارت ارتباطات در حال تهیه لایحه حمایت از حریم خصوصی کاربران است که با تصویب آن در مجلس هیچ نگرانی برای آحاد جامعه، نهاد‌ها و کسب وکار‌ها وجود نخواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه رفع انحصار را باید برای تلگرام مطرح کرد، گفت: اگر این پیام رسان از قوانین جمهوری اسلامی ایران تمکین کند می‌تواند فعالیت داشته باشد، اگر تمکین نکرد مردم باید بدانند که داده هایشان در خارج از سرزمین اصلی است.

* تلگرام می‌تواند در کنار تحریم‌های آمریکا قرار بگیرد

همچنین مجید شاکری کارشناس اقتصادی در ادامه برنامه با اشاره به اینکه از طریق رمز ارز‌ها می‌توانیم به نتایج خوبی برسیم، افزود: در مورد گرام با همه گیری مواجه هستیم.. اصل مشتریان تلگرام در ایران است و این پیام‌رسان اصل پهنای باند را در اختیار دارد.

وی اظهار داشت: اگر به امید سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال و گرام هستید قدرت ریسک و خطر پذیری خود را بسیار بالا ببرید.

شاکری با اشاره به اینکه تلگرام می‌تواند در کنار تحریم‌های آمریکا قرار بگیرد، عنوان کرد: البته خزانه‌داری آمریکا نشان داده است که می‌تواند کانال‌های دیگر را ببندد و تلگرام را باز بگذارد.

وی با اشاره به اینکه تلگرام ایده خوبی برای خودش دارد، گفت: برای یک رمز ارز باید برنامه ریزی کرد تا بتوانیم پایه بسیاری از طرح‌ها را به وجود آوریم، وقتی برنامه داشته باشیم نگران این گونه پیام رسان‌ها نخواهیم بود.

انتهای پیام/م


نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4598 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 3949
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات