ادعای مضحک ژنرال سعودی: ۴ موشک دانگ‌فنگِ ما برای نابودی تهران کافیست!
02 آوریل 2018
ساعت انتشار مطلب : 22:04 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک ریاض در اظهاراتی تهدیدآمیز اعلام کرد، برای نابودی تهران تنها ۴ موشک بالستیک «دانگ‌فنگ» ما کافی است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک ریاض در اظهاراتی تهدیدآمیز اعلام کرد، برای نابودی تهران تنها ۴ موشک بالستیک «دانگ‌فنگ» ما کافی است.

«انور عشقی» ژنرال بازنشسته عربستانی و رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک ریاض مدعی شد، ریاض خواستار جنگ نیست اما به آنچه که وی اقدام نظامی تهران علیه این کشور خواند، پاسخ خواهد داد.

وی در گفت‌وگویی با «اسپوتنیک» اعلام کرد، عربستان از موشک دوربرد و راهبردی «دنگ‌فنگ (در زبان چینی به معنای باد شرق است)» ساخت چین برخوردار است و اگر ایران هر منطقه‌ای در عربستان را هدف قرار بگیرد ریاض تهران و صعده یمن را هدف قرار خواهد گرفت.

عشقی افزود: تنها چهار موشک این نوع یاد شده برای تخریب کامل تهران و یک موشک برای تخریب صعده کافی است ، اما ریاض خواهان این سناریو نیست. عربستان به جامعه بین‌المللی فشار وارد می‌کند تا با وارد کردن فشار بر ایران مانع از اقدامی علیه ریاض شوند زیرا این موضوع بر اقتصاد جهانی بویژه در زمینه نفت، امنیت ملی آمریکا و غرب تأثیر می‌گذارد و عربستان در حال حاضر با ایران و کسانی که به این کشور در راستای اجرای طرح‌هایش کمک می‌کنند، مقابله می‌کند.

این ژنرال بازنشسته سعودی گفت: فشارهای فعلی بر ایران کافی نیست، ایران، حاکمیت کشورها را نقض می‌کند و ثبات منطقه را بر هم می‌زند، علاوه اینکه برای متحدانش موشک می‌فرستد.

وی ادامه داد: ایران، طمع‌های سیاسی دارد و عربستان کشوری است که بیشتر از سوی ایران مورد هدف قرار می‌گیرد ،‌نمونه آن حوثی‌ها در یمن و برخی مزدوران دیگر ایران در منطقه «شرقیه» هستند.

عشقی در خصوص موشک‌های یمنی شلیک شده به سمت عربستان هم صحبت کرد و مدعی شد پدافند هوایی عربستان همه آنها را هدف قرار گرفته است و برخی مجروحان پس از شلیک این موشک‌ها فقط به خاطر ترکش‌های آن بوده است.

وی تصریح کرد: عربستان منتظر تحویل گرفتن موشک‌های «اس ۴۰۰» روسیه طی یک قرارداد تسلیحاتی است که سال گذشته در مسکو امضا شده است.

عشقی به امکان لغو برجام توسط دولت آمریکا هم اشاره کرده و گفت: حالا که «مایک پامپئو جایگزین «رکس تیلرسون» در پُست وزارت خارجه شده ؛ وضعیت تغییر کرده و لغو توافق هسته‌ای با ایران بعید نیست.


نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4674 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 3922
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات