ایستادن ایتالیا، اسپانیا و اتریش در مقابل پیشنهاد تحریم ایران / ایتالیا: اگر اروپا تهران را تحریم کند، موقعیتش در برابر ترامپ تضعیف می شود
29 مارس 2018
ساعت انتشار مطلب : 22:38 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

رویترز خبر داد:
خبرگزاری رویترز می‌نویسد سه کشور اروپایی، بریتانیا، فرانسه و آلمان که پیشنهاد تحریم‌های تازه بر ایران به دلیل برنامه موشکی و نقش آن کشور در جنگ سوریه را ارائه داده بودند، با مقاومت برخی از اعضای اتحادیه اروپا مواجه شدند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
ایستادن ایتالیا، اسپانیا و اتریش در مقابل پیشنهاد تحریم ایران / ایتالیا: اگر اروپا تهران را تحریم کند، موقعیتش در برابر ترامپ ضعیف می شود

رویترز می‌نویسد سه کشور اروپایی، بریتانیا، فرانسه و آلمان که پیشنهاد تحریم‌های تازه بر ایران به دلیل برنامه موشکی و نقش آن کشور در جنگ سوریه را ارائه داده بودند، با مقاومت برخی از اعضای اتحادیه اروپا مواجه شدند.

به گزارش «انتخاب»؛ این خبرگزاری می‌نویسد در جلسه روز چهارشنبه این اتحادیه ایتالیا با حمایت اسپانیا و اتریش، در مقابل این تحریم تازه مقاومت کرده‌اند.

یکی از دیپلماتهای مطلع از این گفتگوها که نامش فاش نشده در این‌باره به رویترز گفته است ایتالیا بر این باور است که گفتگو گزینه مطلوب است و تحریم تازه موقعیت اتحادیه را در مقابل ایالات متحده تضعیف می کند.

خبرگزاری رویترز همچنین از نارضایتی سوئد درباره این تحریم‌های پیشنهادی گزارش داده است.

پیش بینی می شود مذاکره درباره اعمال تحریم های تازه علیه ایران در هفته های پیش رو ادامه داشته باشد . در جلسه وزرای خارجه اتحادیه اروپا در روز ۲۷ فروردین در این‌باره تصمیم‌گیری خواهد شد.

دونالد ترامپ رییس جمهوری ایالات متحده به متحدان اروپایی خود هشدار داده است که در صورت عدم موفقیت آنها برای اصلاح آنچه نقص های برجام می‌داند، رفع تحریم های هسته ای را تمدید نخواهد کرد و با رسیدن ضرب الاجل ۲۲ اردیبهشت ماه از برجام خارج خواهد شد.


نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4955 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 3913
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات