خطیب موقت نمازجمعه تهران گفت: قاطعیت در اجرای قانون درباره اغتشاشگران و جانیان آدمکش باید مورد توجه قرار گیرد.
02 مارس 2018
ساعت انتشار مطلب : 22:36 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

جنایتکاران اغتشاشات خیابان پاسداران مستحق اشد مجازات هستند/ توجیه بی حجابی بدتر از برداشتن حجاب است/ مسئولان تامین امنیت هر وآیت الله خاتمی در خطبه‌های نمازجمعه تهران:
جنایتکاران اغتشاشات خیابان پاسداران مستحق اشد مجازات هستند/ توجیه بی حجابی بدتر از برداشتن حجاب است/ مسئولان تامین امنیت هر وقت صلاح دیدند نرده‌های نمازجمعه را برمی‌دارندقت صلاح دیدند نرده‌های نمازجمعه را برمی‌دارندبه گزارش خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ آیت الله سید احمد خاتمی خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه اول امروز نماز جمعه اظهار کرد: شبکه‌های بیگانه در پی الگوسازی هستند علاوه بر این موضوع برابر آیات قرآن زمانی که کسی اعم از مسئول و غیر مسئول قول می‌دهد، باید پای قولش بایستد.

وی با اشاره به مسئله عفاف در کشور اظهار کرد: طی دو هفته اخیر شاهد دو جریان در این خصوص بودیم که جریان اول مربوط به ترویج بد حجابی و بی‌حجابی و مسئله دوم در ارتباط با کسانی بود که می‌خواستند این بی‌حجابی را توجیه و تئوریزه کنند.

آیت الله خاتمی ادامه داد: جریانی که بی حجابی را تئوریزه می‌کند گناهش به مراتب بدتر از جریان اول است و این‌ها قانون را زیر سوال می‌برند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران افزود: همه فقها بدون تردید از حجاب به عنوان ضروریات دین یاد می‌کنند و بانوان متدین به این مسئله گوش می‌دهند اما ممکن است افراد ساده‌ لوح تحت تأثیر این حرف‌ها قرار گیرند.

وی در خطبه‌های دوم نماز جمعه به دیدار اخیر وزیر اوقاف سوریه با مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب در این دیدار از سوریه به عنوان محور مقاومت یاد کردند و بشار اسد را به عنوان یک مبارز مقاوم نامیدند.

آیت الله خاتمی ادامه داد: ایشان همچنین در وحدت بین مسلمانان با تکیه بر نقاط مشترک تأکید کردند همچنین فرمودند امیدوارم به زودی در قدس نماز بخوانید و امروز دور نیست.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به برخی از ارزش‌های انقلاب اسلامی طی چند ماه اخیر بیان کرد: کنگره ملی ۱۴ هزار شهید جامعه کارگری به نام حریم لاله‌ها یکی از این ارزش‌ها است چرا که مقام معظم رهبری نیز اعلام کرده بودند که کارگران در حوادث انقلاب و دفاع مقدس با بصیرت و غیرت در صحنه بودند.

وی ادامه داد: در این مراسم از ۳۷ فیلم مستند و ۳۷ کتاب در این زمینه رونمایی شد و در این هفته مردم تهران ۴ شهید فداکار غائله اغتشاشگران خیابان پاسداران را تشییع و تجلیل کردند.

خاتمی تجلیل از ارزش‌ها را به عنوان دومین ارزش انقلاب اسلامی برشمرد و افزود: مقام معظم رهبری همه خاطرات رزمندگان را می خواند که این به معنای تجلیل از ارزش‌ها است و سبب می‌شود تا جوانان راهشان را گم نکنند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران تصریح کرد: در این هفته از سردار سرلشکر حاج قاسم سلیمانی در دانشگاه تهران تجلیل به عمل آمد و مقامات کشوری بزرگداشت این رزمنده فداکار را تبریک گفتند چرا که ایشان یکی از ۱۰۰ شخصیت پر نفوذ جهان در سال ۲۰۱۷ و از شخصیت‌های محبوب کشورمان محسوب می‌شوند.

وی با بیان اینکه قاطعیت در اجرای قانون در رابطه با اغتشاشگران و جانیان آدم کش به عنوان سومین ارزش مورد توجه است، گفت: سخن همه مردم این است که جنایت‌کاران خیابان پاسداران مستحق اشد مجازات هستند.

خاتمی ادامه داد: دستگاه قضایی انگیزه دارد و به سرعت کیفرخواست را فراهم کردند؛ تقاضای ما اینست که زیاد طول نکشد و جوری جانیان مجازات شوند که جانیان این چنینی دیگر در خواب هم این گونه قساوت، آدم کشی و وحشی گری را نبینند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران تصریح کرد: من یقین دارم بعد از صحبت من مثل خطبه قبل در این یک ماه که به شدت در فضای مجازی مرا نوازش کردند و فحاشی و اهانت کردند در این خطبه هم این کار را خواهند کرد ولی خاتمی منتظر الشهاده است.

وی افزود: خاتمی کوچکترین و کمترین شماست و دعا کنید در این صراط مستقیم همراه شما بماند و بیمی در خود راه ندهد چرا که افتخارش همراهی با شماست.

خاتمی با اشاره به ارزش چهارم انقلاب اسلامی طی چهار ماه اخیر بیان کرد: ایستادگی در مقابل آمریکا یکی از ارزش‌هایی است که شاهد آن بودیم و مسئولی می‌گوید در عرصه دفاعی کشور از کسی اجازه نمی‌گیریم و آنچه لازم است را برای کشورمان به غیر سلاح کشتار جمعی تهیه می‌کنیم.

خطیب موقت نماز جمعه تهران افزود: این موضع ستودنی است علاوه بر این موضوع در بخشنامه دیروز بانک مرکزی اعلام شد که ثبت سفارش با دلار آمریکا ممنوع است و این بخشنامه به معنی عمل به رهنمود‌های مقام معظم رهبری است.

وی اذعان داشت: موضع غیرتمندانه در جبهه فرهنگی ارزش دیگری است که اخیرا رخ داد چرا که امروز میدان، میدان فرهنگی است و دشمن قصد دارد در جبهه فرهنگی دخالت کند.

خاتمی با اشاره به سخنان یکی از مسئولان جبهه فرهنگی کشور گفت: یکی از مسئولان اعلام کرده بود که بی حرمتی به نظام و اسلام در دانشگاه آزاد را تحمل نمی‌کنیم بنابراین ما امیدواریم همه مسئولان عرصه فرهنگی موضع این چنین داشته باشند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران تصریح کرد: گرایش مبارکی در جامعه به ساده‌زیستی و مردمی بودن پیدا شده که این امر ارزش دینی ما است و مردم به فضل خدا از اشرافی‌گری ابراز تنفر می‌کنند.

وی با اشاره به نرده‌های موجود میان مردم و مسئولان در نماز جمعه بیان کرد: این نرده‌ها نه ارتباطی با امام جمعه دارد و نه در ارتباط با ستاد نماز جمعه است بلکه با مسئولان تأمین امنیت ارتباط دارد و هر وقت صلاح دیدند آنها را بر می‌دارند.

خاتمی با بیان اینکه از صمیم جان می‌خواهیم حاجبی بین ما و شما نباشد، گفت: ارزش را در هر کسی دیدید تجلیل کنید و اگر ضد ارزش را در کسی دیدید آن را مورد نقد قرار دهید.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به اینکه اکنون یمن دارد به یک قتلگاه تبدیل می‌شود، افزود: ۲۲ میلیون گرسنه در این کشور وجود دارد و زمانی که کامیون‌های غذا به آن وارد می‌شود وحشیان سعودی کامیون‌ها را مورد هدف قرار می دهند.

وی تصریح کرد: نگرانی دوم ما در خصوص مردم بحرین است چرا که اکنون این کشور به یک زندان بزرگ برای خداجویان تبدیل شده است و امیدواریم مردم بحرین نفس راحتی بکشند.

خاتمی با اشاره به سومین نگرانی اذعان کرد: مسلمانان میانمار با وضع وحشیانه‌ای کشته می‌شوند و در ماه اول شاهد کشته شدن ۶ هزار و ۷۰۰ نفر از مردم آنجا بودیم همچنین ۷ هزار کودک نیز در معرض تهدید قرار دارند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در پایان بیان کرد: از سازمان ملل جمعیت‌های بشر دوستانه و سازمان کشورهای اسلامی می‌خواهیم اقدامات شایسته‌ای در این عرصه داشته باشند.

انتهای پیام/


نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4743 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 3826
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات