اقدام جدید آمریکا علیه سپاه پاسداران یک منبع «آشنا با وضعیت»، به فری‌بیکن گفته این اقدام، از مدتی پیش در جریان بوده اما اکنون علنی شده است.
27 فوریه 2018
ساعت انتشار مطلب : 22:37 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

اقدام جدید آمریکا علیه سپاه پاسداران

فرارو- مقامات آمریکایی اعلام کردند آن‌ها در حال تدارک طرح جدیدی علیه سپاه پاسداران هستند.

به گزارش فرارو، مقامات آمریکایی به وبگاه محافظه‌کار واشینگتن‌فری‎‌بیکن اطلاع دادند که آن‌ها در حال نهایی کردن یک «تلاش جدید برای سخت‌گیری» بر سپاه پاسداران هستند.

این تلاش شامل بازگرداندن «تحریم‌های گسترده‌ای» می‌شود که در زمان اوباما رفع شده‌اند.

بنا به ادعای این رسانه محافظه‌کار، دولت اوباما، در اواخر پاییز ۲۰۱۶، ممنوعیت‌های تجارت با شرکت‌های مرتبط با سپاه را از طریق ارائه یک تعریف جدید از شرکت‌هایی که به گفته آنها سپاه آن‌ها را «کنترل» می‌کند، تسهیل کرده است. اما به گفته فری‌بیکن این «امتیاز غیرمستقیم»، قانونگذاران و گروه‌های حامی اسرائیل را خشمگین کرده و بعد‌ها باعث شد دولت ترامپ، سپاه را یک «سازمان تروریستی» اعلام کند.

فری‌بیکن مدعی شد که هم‌اکنون طرح جدیدی در کنگره آمریکا برای تعدیل معیار «کنترل» سپاه بر شرکت‌ها وجود دارد. طرحی که بخشی از تحریم‌های رفع شده در زمان اوباما را بازمی‌گرداند.

این اقدام کنگره، مورد حمایت گروه لابی اسرائیلی آیپک بوده و قرار است آیپک در کنفرانس سیاستی سالانه‌اش در واشینگتن در ماه آینده از آن حمایت کند.

فری‌بیکن نوشت: «ده‌ها هزاران حامی که در کنفرانس آیپک حضور می‌یابند به لابی‌کردن برای (تصویب) این طرح و همچنین تلاش‌های مرتبط دیگر برای محدود کردن نفوذ فزاینده ایران در منطقه کمک خواهند کرد.»

یک منبع «آشنا با وضعیت»، به فری‌بیکن گفته این اقدام، از مدتی پیش در جریان بوده اما اکنون علنی شده است.

منبع بلندپایه دیگر در دولت ترامپ، به این وبگاه گفت: «دولت (آمریکا) و کنگره به دنبال ارسال یک پیام آشکار به جهان هستند مبنی بر اینکه ایران علیرغم تلاش‌های دولت اوباما برای رونق دادن به تجارت مجدد (با آن)، برای تجارت باز نیست.»

این منبع اعلام کرد متحدان اروپایی هنگام ورود به اقتصاد ایران باید با احتیاط عمل کنند.


نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4972 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 3800
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات