علی مطهری: حجاب و پوشش اسلامی همان است که بوده، چرا امروز حساس شده اید/این منتقدان فرهنگ در دولت گذشته سکوت کرده بودند
09 مه 2014
ساعت انتشار مطلب : 8:39 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

علی مطهری با اشاره به منتقدان فرهنگ در دوره فعالیت دولت یازدهم گفت که این منتقدان در دولت گذشته در مقابل هنجارشکنی‌ها سکوت کرده بودند و امروز برخوردی یک بام و دوهوا دارند.

به گزارش «انتخاب»، این فعال فرهنگی و نماینده مجلس درباره اظهارنظرهای برخی از نمایندگان مجلس در بازدید از بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: من در روزی که کمیسیون فرهنگی از نمایشگاه بازدید کرد در سفر بودم و حرف‌های آنها را نشنیدم؛ اما درباره وضعیت فرهنگی جدید باید بگویم بعضی از ناشرانی که حضورشان در نمایشگاه ممنوع بود امروز مجاز به شرکت در نمایشگاه شده‌اند و این بسیار خوب است، چون برخی ناشرها در لیست سیاه بودند و اجازه شرکت در نمایشگاه را نداشتند، اما دلایل قانع‌کننده‌ای برای شرکت نکردن آنها وجود نداشت و بیشتر مساله بهانه‌جویی بود. این کار وزارت ارشاد کار خوبی بود که به این ناشرها اجازه شرکت در نمایشگاه کتاب را داد.

مطهری روز جمعه، 19 اردیبهشت‌ماه، در بازدید از بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در مصلا همچنین اظهارنظرهای اخیر برخی از منتقدها به فرهنگ را سیاسی خواند و گفت: اظهارنظرها درباره فرهنگ سیاسی است و اگر واقعا وضعیت فرهنگی امروز را با دولت گذشته مقایسه کنیم می‌بینیم نه تنها وضعیت بدتر نشده بلکه در برخی موارد بهتر هم هست. اما در آن موقع منتقدان فرهنگی سکوت کرده بودند در حالی که آن زمان هنجارشکنی‌های زیادی در مسائل فرهنگی می‌شد. خود شخص رییس‌جمهور اظهارنظرهای نگران‌کننده‌ای داشت، اما آقایان آن روز ساکت بودند و امروز همه فرهنگ را بهانه کرده‌اند و دائما حمله می‌کنند.

به نوشته ی ایسنا، او در ادامه درباره بخش‌های مختلف فرهنگ گفت: اگر یکی یکی وضعیت بخش‌های مختلف فرهنگ را مقایسه کنیم به وضعیت سینما، کتاب‌، هنرهای تجسمی‌، تئاتر و غیره و جشنواره‌های فجر بنگریم فکر نمی‌کنم در هیچ بخش انحطاطی اتفاق افتاده باشد؛ حتی پیشرفت‌هایی هم حاصل شده است.

مطهری سپس درباره‌ انتقادها به وضعیت حجاب گفت: حجاب و پوشش اسلامی هم همان است که بوده، اما الآن حساسیت زیادی نشان می‌دهند، ولی آن موقع همه سکوت می‌کردند. این به نظرم منطق دوگانه‌ای است و برخورد یک بام و دو هوا درست نیست و باید انصاف داشته باشیم.


نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4955 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 367
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات