اذعان معاون ترامپ به حمایت دولت آمریکا از تخریبگران در ایران/ اشتباه قبل را تکرار نمی‌کنیم
01 ژانویه 2018
ساعت انتشار مطلب : 22:31 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

معاون اول ترامپ که کشورش پرونده قطوری از مداخله در امور داخلی ایران دارد، قول داده که دولت کنونی آمریکا دیگر در خصوص ایران اشتباه نخواهد کرد و از تخریبگران حمایت خواهد کرد.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «مایک پنس» معاون رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه دخالت دولت‌های پیاپی این کشور در مسائل داخلی ایران، این بار به صراحت از عزم دولت «دونالد ترامپ» برای حمایت از عوامل آشوب‌های اخیر سخن گفته است.

پیش از این هم ترامپ در توئیتر صراحتاً ازتخریبگران حمایت کرده بود.

پنس در سخنان مداخله‌جویانه خود گفته: «تا وقتی که ترامپ رئیس‌جمهور آمریکاست و من معاون وی، ایالات متحده اشتباهات گذشته در بی‌توجهی به ایستادگی مردم ایران در برابر نظام وحشی (این کشور) را تکرار نخواهد کرد.»

این اولین باری نیست که آمریکایی‌ها خواهان دست روی دست نگذاشتن در مقابله با ملت ایران هستند.

ایالات متحده با همین تاریخ ۲۴۱ ساله‌اش، بارها در مسائل داخلی ایران دخالت‌های فاجعه‌بار کرده است. علاوه بر حمایت از کودتا علیه دکتر «محمد مصدق» نخست‌وزیر قانونی ایرانی در کودتای ۲۸ مرداد ۳۲، آمریکایی‌ها در جنگ هشت ساله با رژیم بعث عراق هم بارها به صورت مستقیم در میدان نبرد، از بعثی‌ها حمایت کردند.

شلیک دو موشک هدایت‌شونده ناو وینسنس به سمت یک هواپیمای مسافربری ایرانی بر فراز آب‌های خلیج‌فارس در تابستان ۱۳۶۷ هم یکی دیگر از نمونه‌های غیرقابل‌انکار گام برداشتن آمریکایی‌ها علیه ملت ایران است؛ آمریکا تاکنون حاضر به عذرخواهی بخاطر کشتار ۲۹۰ سرنشین این هواپیما نشده است.

دولت آمریکا همچنین در جریان فتنه سال ۱۳۸۸، ضمن حمایت آشکار از فتنه‌گران، کمک‌های متنوعی به آنان در جریان این فتنه ارائه کرد.

انتهای پیام/


نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4598 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 3538
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات