انتقام کاخ سفید از سازمان ملل در ماجرای قدس؛ نیکی هیلی: آمریکا کمک به سازمان ملل را ۲۸۵ میلیون دلار کاهش می‌دهد
26 دسامبر 2017
ساعت انتشار مطلب : 7:34 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

در بیانیه ای که دفتر نمایندگی آمریکا در سازمان ملل در نیویورک منتشر کرد از ناکارآمدی و ولخرجی سازمان ملل انتقاد شده و گفته شده است از این پس کمک های سخاوتمندانه آمریکا بدون کنترل ارائه نخواهد شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
یک هفته بعد از نارضایتی آمریکا از تلاش های اکثریت کشورهای عضو سازمان ملل علیه به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، سفیر آمریکا در سازمان ملل از کاهش چشمگیر کمک آمریکا به سازمان ملل خبر داد.

به گزارش «انتخاب»؛ نیکی هیلی روز دوشنبه چهار دی در بیانیه ای اعلام کرد دولت آمریکا برای سال های مالی ۲۰۱۸ – ۲۰۱۹ مبلغ ۲۸۵ میلیون دلار از کمک مالی به سازمان ملل را کاهش خواهد داد.

این کاهش بزرگ کمک در حالی است که آمریکا سالی ۳۰۳ میلیون دلار به بودجه سازمان ملل متحد کمک می کرده که در واقع ۲۲ درصد کل بودجه این سازمان بین المللی است.

در بیانیه ای که دفتر نمایندگی آمریکا در سازمان ملل در نیویورک منتشر کرد از ناکارآمدی و ولخرجی سازمان ملل انتقاد شده و گفته شده است از این پس کمک های سخاوتمندانه آمریکا بدون کنترل ارائه نخواهد شد.

گفته شده که کاهش کم سابقه کمک آمریکا با هدف «تصحیح مسیر سازمان» اعلام شده و در ضمن، از ادامه افزایش نقش آمریکا درکارآمدتر کردن این نهاد بین المللی و حفاظت از منافع آمریکا خبر داده است.

اقدام نمایندگی آمریکا در سازمان ملل متحد پس از آن اعلام می شود که هفته پیش مجمع عمومی سازمان ملل با اکثریت نزدیک به اتفاق، ( ۱۲۸ به ۹) دولت آمریکا را به خاطر اعلام تصمیم انتقال سفارت در اسرائیل از تل آویو به قدس محکوم کرد.

این قطعنامه دو روز قبل آن در شورای امنیت نیز مطرح شد که هرچند ۱۴ رای مثبت داشت، اما آمریکا به آن رای منفی داد و آن را وتو کرد.

هیلی در واکنش به اقدام مجمع عمومی سازمان ملل همان زمان تهدید کرد که آمریکا سهم خود در بودجه سازمان را کاهش خواهد داد و گفت ایالات متحده این روز را در خاطر خواهد داشت که مجمع عمومی آن کشور را به خاطر اعمال حق حاکمیت خود مورد حمله قرار داد.

وی افزود: هنگامی که از ما خواسته می شود بزرگترین سهم در بودجه سازمان ملل را برعهده بگیریم این را در خاطر خواهیم داشت و نیز آن همه کشورها را که اغلب برای استفاده از کمک مالی و نفوذمان به ما رجوع می کنند در خاطر خواهیم داشت.


نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4676 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 3501
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات