حداد عادل: بودجه‌های مؤسساتی که من در آنها هستم کارشناسی شده / ۵.۳ میلیارد برای واژه گزینی اختصاص داده‌ شده؛ ما چند هزار واژه را در فرهنگستان بررسی می کنیم
13 دسامبر 2017
ساعت انتشار مطلب : 23:17 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

حداد عادل گفت: در فرهنگستان ۵.۳ میلیارد برای واژه گزینی اختصاص داده‌اند و واژه‌های مصوب ۲۷۶ واژه ذکر شده، در حالی که تعداد واژه ‌های بررسی‌شده چندین هزار واژه است که ۳۰۰۰ واژه به تصویب نهایی می‌رسد و این آمار غلطی است که برای هر واژه ۱۲ میلیون تومان ذکر می‌شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
حداد عادل: اینکه برای تصویب هر واژه در فرهنگستان ۱۲ میلیون تومان بودجه ذکر شده آمار غلطی است / بودجه‌های مؤسساتی که بنده در آنها هستم کارشناسی شده است

غلامعلی حداد عادل، نماینده سابق مجلس و رئیس فرهنگستان زبان فارسی در واکنش به انتقادها از بودجه موسساتی که تحت مدیریت وی هستند گفت: مؤسساتی که بنده در آنها هستم جایگاه‌های قانونی دارد و بودجه‌های آنها هم بعد از بررسی‌های کارشناسی توسط دولت و سازمان برنامه و بودجه تقدیم مجلس شده است.

به گزارش «انتخاب»، وی افزود: مثلاً مبلغی که برای گسترش زبان فارسی در جهان اختصاص یافته در سال‌های گذشته نیز در بودجه دولت وجود داشته است اما حالا تحت عنوان بنیاد سعدی هزینه می‌شود.

حداد عادل ادامه داد: در فرهنگستان ۵.۳ میلیارد برای واژه‌گزینی اختصاص داده‌اند و واژه‌های مصوب ۲۷۶ واژه ذکر شده، در حالی که تعداد واژه‌های بررسی‌شده چندین هزار واژه است که ۳۰۰۰ واژه به تصویب نهایی می‌رسد و این آمار غلطی است که برای هر واژه ۱۲ میلیون تومان ذکر می‌شود.

به نوشته فارس، وی گفت: هر سال وقتی بودجه به مجلس می‌رود، می‌شود برخی در فضای مجازی سخنانی را مطرح می‌شود که در ذهن مردم ایجاد تشویش می‌کند.


نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4855 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 3424
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات