بوریس جانسون با لاریجانی و ظریف دیدار کرد
09 دسامبر 2017
ساعت انتشار مطلب : 22:50 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

تعهد لندن بر اجرای کامل برجام/ علاقه‌مندی نسبت به گسترش روابط با ایران
بوریس جانسون، وزیر امور خارجه بریتانیا وارد تهران شد و با محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه دیدار کرده است. جانسون همچنین با علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار کرده و قرار است با چندین مقام دیگر از جمله علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار کند.

بوریس جانسون با لاریجانی و ظریف دیدار کرد
فرارو- بوریس جانسون، وزیر امور خارجه بریتانیا وارد تهران شد و با محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه دیدار کرده است. جانسون همچنین با علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار کرده و قرار است با چندین مقام دیگر از جمله علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار کند.

وزیر خارجه انگلیس در دیدار با ظریف بر تعهد کشور متبوعش بر اجرای کامل برجام تأکید و خواهان گسترش همکاری‌ها و روابط و نیز تداوم رایزنی‌ها با جمهوری اسلامی ایران شد.

«بوریس جانسون» وزیر امور خارجه انگلستان که برای دیداری دو روزه در تهران به سر می‌برد، ظهر امروز (شنبه) با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار طرفین در خصوص موضوعات مختلف روابط دوجانبه، از جمله روابط اقتصادی، بانکی و تجاری و اهمیت گسترش آن، مسائل منطقه‌ای، موضوعات بین‌المللی، بویژه تعهدات همه طرف‌های برجام به اجرای آن، رایزنی و تبادل نظر کردند.

وزیر امور خارجه انگلستان در این دیدار با اشاره به اینکه برجام از اهمیت و ارزش بالایی برای انگلستان برخوردار است، بر تعهد کشور متبوعش بر اجرای کامل آن تاکید کرد.

وی همچنین خواهان گسترش همکاری‌ها و روابط و نیز تداوم رایزنی‌ها با جمهوری اسلامی ایران شد.

وزیر خارجه انگلیس پس از دیدار با ظریف با علی لاریجانی دیدار و پس از آن هم با علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد. جانسون صبح فردا (یکشنبه) نیز با علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی دیدار خواهد کرد.

بوریس جانسون، وزیر امور خارجه بریتانیا پیش از سفر به ایران در عمان با سلطان قابوس دیدار کرد.

دیدار با
خبرگزاری دولتی عمان گفته است سلطان قابوس در این دیدار در باره روابط دو جانبه و مسایل منطقه‌ای با وزیر امور خارجه بریتانیا گفت‌و‌گو کرده است.

یوسف بن علوی، وزیر امور خارجه عمان هم در این دیدار حضور داشت.

سلطان قابوس که از سال ۱۹۷۰ بر عمان حکمرانی می‌کند، روابط حسنه‌ای با ایران دارد و بارها میان ایران و غرب میانجیگری کرده است.

سلطان قابوس در سال ۲۰۱۳ بانی دیدارهای محرمانه مقام‌های ایرانی و آمریکایی در مسقط بود که آن دیدارها مقدمه‌ای برای مذاکرات در باره برنامه هسته‌ای ایران شد.

روابط بریتانیا با ایران و مسایل منطقه‌ای و جهانی در دیدارهای آقای جانسون با مقام‌های ایرانی مطرح خواهند شد اما برخی منابع ادعا کرده‌اند آزادی نازنین زاغری‌راتکلیف، شهروند ایرانی – بریتانیایی که به جرم جاسوسی در زندان به سر می‌برد، از مهم‌ترین محورهای مذاکره وزیر امور خارجه بریتانیا در ایران خواهد بود.

نازنین زاغری راتکلیف در حال سپری کردن حکم مجازات پنج سال زندانی است که به جرم جاسوسی و تلاش برای براندازی برای او صادر شده است.

جانسون گفته است در دیدارهایش با مقام‌های ایرانی مواضع بریتانیا را منتقل خواهد کرد.

جانسون در سفر خاورمیانه‌ای خود به جز عمان و ایران به امارات عربی متحده هم سفر خواهد کرد.

حمید بعیدی نژاد، سفیر ایران در بریتانیا به خبرگزاری میزان، خبرگزاری قوه قضائیه گفته است سفر آقای جانسون به ایران یک “سفر خاص” است که در آن “همه ابعاد روابط دو کشور از جمله مباحث اقتصادی، سیاسی، منطقه‌ای و مباحث بین المللی و برجام مورد بحث و گفتگو قرار می‌گیرد.”


نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4779 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 3406
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات