درخواست دادستانی عراق برای محاکمه «مسعود بارزانی»
27 سپتامبر 2017
ساعت انتشار مطلب : 20:05 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

درخواست دادستانی عراق برای محاکمه «مسعود بارزانی»

خبرگزاری فارس: درخواست دادستانی عراق برای محاکمه «مسعود بارزانی»

دادستان کل عراق درخواست اتخاذ تدابیر قانونی علیه مسئولان همه پرسی در منطقه کردستان را به دادگاه مرکزی تحقیق ارجاع داد و پارلمان عراق نیز اعلام کرد که از محاکمه مسعود بارزانی حمایت می‏‌کند.

 

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «عبدالستار البیرقدار» سخنگوی شورای عالی قضایی عراق در بیانیه‌‏ای اعلام کرد که «دادستانی کل درخواست اتخاذ تدابیر قانونی علیه مسئولان همه پرسی در منطقه کردستان که خلاف تصمیم دادگاه فدرال عراق برگزار کردند، به دادگاه مرکزی تحقیق ارجاع دادند.»

به گزارش پایگاه خبری بغداد الیوم، وی افزود: این اقدام دادستانی بنا به دستور شورای امنیت ملی مورد موافقت پارلمان صورت گرفت.

اعضای پارلمان عراق امروز چهارشنبه بر اجرای تصمیمات شورای امنیت ملی برای پیگیری قضایی مسئولان همه پرسی از جمله رئیس منطقه کردستان عراق و محاکمه آنها تاکید کرد.

پارلمان عراق امروز اعلام کرد که از محاکمه مسئولان برگزاری همه‎پرسی «غیر قانونی» در منطقه کردستان از جمله «مسعود بارزانی» حمایت می‎کند.

پارلمان عراق همچنین از حیدر العبادی نخست‏وزیر عراق خواست تا برای حمایت از وحدت عراق همه تدابیر حقوقی و قانونی را اتخاذ کند.

نمایندگان عراقی از فرمانده کل نیروهای مسلح عراق همچنین خواستار استقرار نیروهای امنیتی این کشور در شهر مورد مناقشه کرکوک شدند.


نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4779 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 2962
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات