رونمایی از ورژن جدید محور شرارت در سازمان ملل/ ترامپ: ایران صادرکننده «ناآرامی، ترور و خونریزی» است!/ رئیس شورای روابط خارجی آمریکا: سخنرانی ترامپ تکرار “محور شرارت” خواندن ایران توسط بوش بود
20 سپتامبر 2017
ساعت انتشار مطلب : 10:33 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
ترامپ پاسخ تنش زدایی های ۴ساله را داد

 

رونمایی از ورژن جدید محور شرارت در سازمان ملل/ ترامپ: ایران صادرکننده «ناآرامی، ترور و خونریزی» است!/ رئیس شورای روابط خارجی آمریکا: سخنرانی ترامپ تکرار “محور شرارت” خواندن ایران توسط بوش بود

ترامپ اولین سخنرانی خود در سازمان ملل را با حمله شدید به جمهوری اسلامی ایران در تاریخ ثبت کرد. صحبت هایی که یاد آور حمله شدید جرج بوش بعد از تنش زدایی ها و عقب نشینی های فراوان در دولت اصلاحات است، انگار تاریخ تکرار شده است و نتیجه همیشگی عقب نشینی و تنش زدایی دولت ها در ایران چیزی جز پررویی و گستاخ تر شدن طرف مقابل نیست.
گروه بین الملل – رجانیوز؛ ترامپ اولین سخنرانی خود در سازمان ملل را با حمله شدید به جمهوری اسلامی ایران در تاریخ ثبت کرد. صحبت هایی که یاد آور حمله شدید جرج بوش بعد از تنش زدایی ها و عقب نشینی های فراوان در دولت اصلاحات است، انگار تاریخ تکرار شده است و نتیجه همیشگی عقب نشینی و تنش زدایی دولت ها در ایران چیزی جز پررویی و گستاخ تر شدن طرف مقابل نیست.
 اینبار نیز با وجود امتیازات فراوان دولت روحانی در برجام و مذاکرات هسته ای، رئیس جمهور آمریکا به توهین های مکرر به ایران پرداخت. تا جایی که ریچارد هاس رئیس شورای روابط خارجی آمریکا سخنان ترامپ را تکرار همان “محور شرارت” خواندن ایران توسط بوش معرفی کرد و بی بی سی آن را بدتر از محورشرارت و تجمیع همه صحبت های ۴۰سال گذشته علیه ایران معرفی کرد. مساله ای که به خوبی نتیجه عقب نشینی در برابر استکبار را نشان می دهد.
متن زیر علاوه بر صحبت های ترامپ واکنش های قابل توجه به این صحبت ها را در بر می گیرد.
قسمت اول مربوط به سخنانی از ترامپ است که ایران را در بر نمی گیرد، قسمت دوم مربوط به صحبت های وی در خصوص ایران است:
قسمت اول سخنرانی ترامپ 
دونالد ترامپ روزسه شنبه در نخستین حضورش بعنوان رئیس جمهوری آمریکا در هفتاد و دومین نشست سران مجمع عمومی سازمان ملل گفت: تروریست ها و افراطیون قدرت گرفته اند و در هر منطقه ای از سیاره زمین گسترش یافته اند.
ترامپ در سخنانی که از شبکه های تلویزیونی دنیا از جمله سی ان ان پخش مستقیم می شد، افزود: ارتش ما (آمریکا) به زودی به قوی ترین ارتشی تبدیل خواهد شد که تاکنون بوده است.
وی در آغاز سخنانش اظهار داشت: مایه افتخار است که در زادگاهم به نمایندگی از مردم آمریکا برای مردم جهان سخنرانی می کنم. وی افزود: آمریکا از روز انتخابات، بسیار خوب عمل کرده است.
وی با اعلام اینکه تروریست ها و افراطیون قدرت گرفته اند، گفت: ما در زمان وعده های بی پایان و مخاطرات بزرگ با هم دیدار می کنیم و موفقیت ما به ائتلافی از کشورهای قوی و مستقل بستگی دارد که از حاکمیت و استقلال خود برخوردار شوند. وی افزود: نسل های آمریکایی ها برای حفظ وعده های کشور ما فداکاری کرده اند و من به عنوان رئیس جمهوری ایالات متحده، همواره آمریکا را در جایگاه نخست قرار می دهم.
ترامپ گفت: ما خواستار دوستی و همدلی هستیم ودرگیری و کشمکش نمی خواهیم. باید وظیفه مطلق مان در برابر مردمی که از روی وفاداری نماینده شان هستیم، اجرا کنیم. وی افزود: باید با یکدیگر با کسانی که ما را با هرج و مرج، ناآرامی و اقدامات تروریستی تهدید می کنند، مقابله کنیم. همچنین رئیس جمهوری آمریکا هشدار داد که ایالات متحده مجبور خواهد شد کره شمالی را به طور کامل نابود کند، مگر اینکه پیونگ یانگ از مناقشه هسته ای اش عقب نشینی کند. وی کیم جونگ اون رهبر کره شمالی را “مرد موشکی” نامید و گفت که کیم در حال ماموریتی انتحاری برای خود و نظام و مردمش است.
ترامپ از کشورهای عضو سازمان ملل خواست برای منزوی کردن دولت کیم جونگ اون همکاری کنند تا زمانی که وی از رفتارهای خصمانه اش دست بردارد. وی با اشاره به اینکه جهان با تهدیدهای مخرب کشورهای سرکش و تروریست ها و افراطیون مواجه است، گفت: رژیم های سرکش نه تنها از تروریست ها حمایت می کنند، بلکه کشورهای دیگر را با مخرب ترین سلاح های شناخته شده برای بشریت تهدید می کنند.
ترامپ به رهبران جهان یادآور شد که آمریکا درصدد تحمیل خواست خود به کشورهای دیگر نیست و به حق حاکمیت دیگر کشورها احترام خواهد گذاشت. وی افزود: بیش ازهر چیز دیگر، از منافع آمریکا دفاع خواهم کرد، اما در عمل به تعهداتمان در قبال کشورهای دیگر، این مساله را درک می کنیم که به نفع همه است که خواهان آینده ای باشیم که همه کشورها بتوانند از استقلال، کامیابی و امنیت برخوردار باشند.
قسمت دوم: سخنان ترامپ 
رئیس جمهوری آمریکا در حالی که ایران تمام تعهدات خودش طبق برجام را انجام داده  و آمریکا به خواسته هایش در خصوص عقب راندن ایران در خصوص برنامه صلح آمیز هسته ای رسیده و اکنون نوبت برداشتن تحریم ها توسط خودش است درمورد توافق هسته ای گفت: این بدترین و یکی از یک طرفه ترین توافقی بوده که امریکا تاکنون در ان حضور داشته است.
دونالد ترامپ افزود: این بدترین و یکی از یکطرفه ترین توافقی بوده که آمریکا تاکنون در آن حضور داشته است. این توافق مایه دردسر و نگرانی برای آمریکا شده است. ترامپ خاطر نشان کرد: ما اجازه نخواهیم داد ایران سلاح هسته ای بسازد. ما نمی توانیم اجازه دهیم که ایرانی ها از توافق هسته ای به عنوان پوششی برای جنگ افراز هسته ای خود استفاده کند. وی توافق هسته ای را مایه دردسر و شرمساری برای امریکا اعلام کرد و افزود: ایران یک حکومت خشن و بی رحم است.
ترامپ گفت: وقت آن رسیده که جامعه جهانی با یک حکومت خطرناک دیگر هم مقابله کند. حکومت دیگری که آشکارا به کشتار جمعی اشاره می کند، شعار مرگ بر آمریکا و نابودی اسرائیل هم سر می دهد. بله حکومت ایران.
رئیس جمهور خون ریزترین رژیم سیاسی دنیا در ادامه مدعی شد: صادرات اصلی ایران خشونت و خونریزی است. ترامپ گفت: ما نمی خواهیم اجازه دهیم که ایران به فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده خود در منطقه ادامه دهد. رئیس جمهوری امریکا تصریح کرد: زمان آن فرا رسیده که کل جهان به ما در درخواست برای پایان دادن حرکت ایران در مسیر مرگ و نابودی بپیوندد.
رئیس جمهوری امریکا در ادامه این سخنرانی عنوان کرد: زمان آن رسیده است که ایران تمامی شهروندان امریکایی را که ناعادلانه زندانی کرده، آزاد کند. دولت ایران باید به حمایت از تروریستها پایان دهد، به نفع مردمش فعالیت کند و همچنین به استقلال و تمامیت ارضی همسایگانش احترام بگذارد.
ریچارد هاس:صحبت های ترامپ؛ تکرار “محور شرارت”  
ریچارد هاس رییس شورای روابط خارجی آمریکا در توئیت خود سخنان ترامپ را اینگونه ارزیابی کرد: سخنرانی ترامپ در سازمان ملل تکرار “محور شرارت” بود با این تفاوت که عراق کنار رفته اما ایران و کره شمالی باقی مانده اند.
هرچند ریچارد هاس فراموش کرد که به جای عراق نام کشورهای مختلف سوسیالیستی و ونزوئلا در نطق ترامپ پررنگ تر شده است.
بی بی سی: این سخنرانی در ۴۰سال گذشته بی سابقه بود
رسانه رژیم سلطنتی انگلیس نیز اینگونه واکنش نشان داد و گفت همه صحبت ها علیه ایران در ۴۰سال اخیر در صحبت های ترامپ وجود داشت و هیچ کدام به تندی صحبت های ترامپ نبود حتی از صحبت های بوش تندتر!
خوشحالی نتانیاهو
نتانیاهو نیز اینگونه شادمانی خود را ابراز کرد: در ۳۰ سالی که با سازمان ملل سر و کار دارم، هیچ وقت سخنرانی‌ای تا این حد شجاعانه و شاخص نشنیده بودم. رئیس‌جمهور ترامپ حقایق را در مورد خطرات جهان و لزوم رویارویی با آن‌ها گفت.
وزیر خارجه سابق سوئد هم در این خصوص نوشت: سخنرانی ترامپ یادآور نسخه‌ای تند از سخنرانی “محور شرارت” است که حالا دو عضو دارد. به طرز خطرناکی ساده‌انگارانه است.
دبیر نشریه «ووکس» نیز اینگونه نوشت: احتمالا در مجمع عمومی هیچ‌کس به اندازه نتانیاهو و هیئت سعودی [از سخنرانی ترامپ] خوشحال نیست.

نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4955 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 2881
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات