یکشنبه “سیاه” استقلال
17 سپتامبر 2017
ساعت انتشار مطلب : 18:45 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

یکشنبه “سیاه” استقلال

این گزارش فضای خبری درباره باشگاه استقلال را به شدت مغشوش کرد. کانال خبری هواداران استقلال با عنوان “استقلال تلگرام” در واکنش به این خبر نوشت: «اگر افشاگری خبرآنلاین صحیح باشد، افتخاری اولین نفری است که باید استقلال را ترک کند و بابت بی کفایتی و بذل و بخشش غیر مسئولانه، بازخواست شود!»
فرارو- امروز یکشنبه ۲۶ شهریور ماه باشگاه استقلال پس از کش و قوس های فراوان اعلام کرد که علیرضا منصوریان فعلا در این تیم ماندنی شده است. هیات مدیره باشگاه استقلال این تصمیم را در جلسه امروز  اتخاذ کرده و اعلام کرده است: «که پس از تحقیقات مفصل تر و بعد از مسابقه هفته هفتم تصمیم نهایی را درباره منصوریان اتخاذ خواهد کرد.»
یکشنبه
به گزارش فرارو، امروز بحران چند روز گذشته در باشگاه استقلال به اوج خود رسید. از صبح روز یکشنبه اخبار عجیب و ضد و نقیض فراوانی درباره سرنوشت کادر فنی این تیم منتشر شده است.
تا این که بعد از ظهر پس از برگزاری جلسه هیات  مدیره استقلال باشگاه اعلام کرد که سرمربی این تیم تا پایان هفته هفتم در سمت خود باقی خواهد ماند.
این هفته مسابقات هفته هفتم لیگ برگزار می شود و استقلال باید در برابر ذوب آهن بازی کند.
در اطلاعیه باشگاه استقلال آمده است: «اعضای هیات مدیره با مشورت پیشکسوتان باشگاه اعلام کردند که هرگونه تصمیم عجولانه قبل از مسابقه هفته هفتم به نفع باشگاه استقلال نخواهد بود. در حال حاضر تیم استقلال احتیاج به آرامش داشته و اعضای هیات مدیره با هـمراهـی پیشکسوتان باشگاه از هـیچ گونه کوششی در جهت پیروزی و سربلندی تیم استقلال دریغ نخواهند کرد و از هـواداران عزیز درخواست می‌کند به تیم محبوب خود کمک کنند تا از این مرحله سربلند بیرون بیاید.»
همچنین در این جلسه اعضای کمیته فنی باشگاه انتخاب و اسامی آنها در جلسه شنبه هفته آینده رسما اعلام خواهد شد.
به نظر نمی رسد که این اطلاعیه توانسته باشد هواداران و رسانه ها را قانع کند. پیش از صدور این اطلاعیه اتفاقاتی رخ داد که باعث شد برخی از هواداران باشگاه استقلال امروز را روز “سیاه” برای استقلال بدانند.
پس از باخت استقلال مقابل پارس جنوبی جم باشگاه استقلال اعلام کرد که روز شنبه جلسه‌ای برای تعیین تکلیف وضعیت آبی‌پوشان برگزار می‌شود و درباره آن اطلاع رسانی می‌شود اما هیچ اتفاقی نیفتاد.
جلسه فوری برای تعیین وضعیت کادر فنی استقلال، به دلیلی شگفت‌انگیز در شنبه  لغو شد. خبرگزاری فارس در گزارشی نوشت: “رضا افتخاری اعلام کرده که علیرضا منصوریان سرمربی تیم خواهان حضور در جلسه است و باید تا بازگشت استقلال از شهر جم به تهران صبر کرد.”

با تعویق جلسه هیات مدیره برای حضور منصوریان این شبهه ایجاد شد مسائلی پشت پرده  وجود دارد که هیات مدیره منتظر بازگشت منصوریان است.

به این ترتیب جلسه به امروز موکول شد تا منصوریان نیز در آن حضور داشته باشد. پیش از جلسه هیات رئیسه منصوریان در محل تمرین حاضر شد  و با لباس ورزشی تیمش را تمرین داد.
اما همزمان با تمرین استقلال مجتبی جباری و سید مهدی رحمتی همزمان با تمرین امروز آبی پوشان جهت انجام جلسه ای به باشگاه دعوت شده بودند. آنها تصور می کردند به جلسه هیات مدیره دعوت شده اند. اما پس از مدتی انتظار هیچ کس در باشگاه حضور نداشت.
اخبار از آن حکایت داشت که این دو کاپیتان استقلال از سوی منصوریان اخراج شده اند.
مجتبی جباری بعد از خروج از باشگاه استقلال در خصوص دلایل حضور خود و مهدی رحمتی در باشگاه استقلال گفت: «پندار توفیقی (معاون ورزشی باشگاه) به من و رحمتی پیامک داده بود که ساعت ۱۲ امروز (یکشنبه) در جلسه هیئت مدیره حضور داشته باشیم  و ما نیز در باشگاه حاضر شدیم اما هیچ کسی را پیدا نکردیم و مجبور شدیم باشگاه را ترک کنیم.»
او در خصوص اینکه او و رحمتی از استقلال کنار گذاشته شدند، گفت: «منتظر هستیم باشگاه استقلال به صورت رسمی اعلام موضع کند تا ما هم مواضع خود را در این زمینه اعلام کنیم. کسی در این خصوص به ما پاسخگو نبوده و ما منتظر هستیم ببینیم چه پیش می‌آید.»
هافبک استقلال افزود: «مطمئن باشید این بی‌احترامی بدون جواب نمی‌ماند و بعد از اعلام رسمی باشگاه استقلال خیلی مسائل را بازگو خواهیم کرد.»
مهدی رحمتی، کاپیتان استقلال نیز در خصوص مسائل اخیر اعلام کرد: «نظر من مانند جباری است و منتظر هستم تا باشگاه رسما در خصوص ما موضع گیری کند.»
خبرگزاری تسنیم درباره اخراج این دو بازیکن گزارش داده است: «منصوریان بعد از بازی تیمش با پارس‌جنوبی جم به مسئولان باشگاهش اعلام می‌کند دیگر نیازی به مجتبی جباری و مهدی رحمتی ندارد. گویا این ذهنیت برای سرمربی استقلال بوجود آمده که این دو بازیکن با او در برخی مسائل فنی هم عقیده نیستند و سعی دارند دیگر بازیکنان را هم درگیر این موضوع کنند. باشگاه استقلال تاکنون در مورد اخراج کاپیتان‌های این تیم موضع‌گیری نکرده اما امکان اینکه با کنار گذاشتن آنها تا زمانی که منصوریان سرمربی استقلال است موافقت کنند خیلی زیاد است.»
همزمان اخباری از کنارگذاشتن دستیار منصوریان منتشر شد. گفته می شود علی چینی اخراج شده است هرچند که او خود این خبر را تکذیب کرده است. باشگاه استقلال نیز در این باره توضیحی ارائه نکرده است.
در کنار این  اخبار امروز خبرآنلاین ادعایی درباره قرارداد علی منصوریان مطرح کرد که تاکنون واکنشی را به همراه نداشته است.

گزارش خبرآنلاین مدعی روابط عجیب مالی بین افتخاری رییس باشگاه استقلال و منصوریان وجود دارد. در این گزارش آمده است: «گویا قرارداد ۴میلیاردی منصوریان برای سه فصل به صورت یکجا پرداخت شده. وامی که از موسسه مالی کوثر اسپانسر استقلال گرفته شده و تقدیم منصوریان شده، و قسط‌های آن را باشگاه استقلال می‌دهد. منصوریانی که مبلغ میلیاردی قرارداد خود را به صورت یکجا دریافت کرده حالا تحت هیچ شرایطی رضایت نمی‌دهد پول دریافت شده را پس داده و استعفا دهد. او خواسته این پول از طرف باشگاه به او بخشیده شود و مجبور به بازپرداخت نباشد، تا به استعفا راضی شده و دست باشگاه را برای تغییر باز بگذارد.»
این گزارش فضای خبری درباره باشگاه استقلال را به شدت مغشوش کرد. کانال خبری هواداران استقلال با عنوان “استقلال تلگرام” در واکنش به این خبر نوشت: «اگر افشاگری خبرآنلاین صحیح باشد، افتخاری اولین نفری است که باید استقلال را ترک کند و بابت بی کفایتی و بذل و بخشش غیر مسئولانه، بازخواست شود!»
در همین حال ظهر امروز تعدادی از هواداران استقلال مقابل این باشگاه تجمع کرده بودند و با شعار علیه منصوریان خواستار برکناری او بودند.
هواداران استقلال از وزیر ورزش به عنوان رییس مجمع باشگاه خواستار پاسخگویی درباره وضعیت این تیم شده اند.
پس از شکست استقلال مقابل پارس جنوبی جم هواداران استقلال با هجوم به صفحه اینستاگرام مسعود سلطانی فر به او اعتراض کردند، حمله هواداران استقلال به صفحه وزیر ورزش باعث شد که این صفحه به روی عموم بسته شود.
از سوی دیگر وضعیت امروز استقلال با اعتراض چند نماینده مجلس روبه رو شده است.  محمد علی وکیلی نماینده تهران وضعیت باشگاه استقلال را تاسف آور خواند و خواستار پاسخگویی وزیر ورزش شد.

پروانه سلحشوری دیگر نماینده تهران هم در این باره اعتراض کرده است. این نماینده مجلس وعده داده است که این مسئله را پیگری می کند.

در کنار این موارد استقلال خبرهای نگران کننده دیگری هم دارد. براساس گزارش رسانه ها یک نامه از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا، اوضاع را برای این تیم آشفته تر کرد.
نامه اخیر AFC که امروز به دست استقلالی ها رسید در رابطه با بدهی دو بازیکن سابق این تیم یعنی آرش برهانی و میلاد فخرالدینی بود که به بحران این روزهای استقلال دامن زد. بازیکنانی که پیش از این تذکرات فراوانی را به مدیران استقلال داده بودند تا نسبت به تسویه حساب با خود اقدام کنند اما این اتفاق هرگز نیفتاد تا برهانی و فخرالدینی شکایت خود را تقدیم AFC کنند.اتفاقی که پیش از این نیز توسط آندو و کاوه رضایی افتاده بود.
در طرف مقابل نیز کنفدراسیون فوتبال آسیا از استقلالی ها  خواسته است تا هرچه سریعتر نسبت به تعیین تکلیف درباره بدهی های خود بپردازند و با توجه به مدت زمان کم باقی مانده تا روز پایانی تعیین شده توسط AFC، این انتظار می رود که از سوی آبی پوشان اتفاق خاصی نیفتاد تا همچنان آبی پوشان در انتظار رای های دیگر فیفا در رابطه با خود باشند.
در این بین شایعات نیز دست از سر استقلال بر نمی دارد. امروز همزمان با انتشار خبر اخراج مهدی رحمتی شایعاتی پیرامون مذاکره باشگاه تراکتورسازی با کاپیتان استقلال منتشر شد. این شایعه خیلی زود از سوی باشگاه تراکتور سازی تکذیب شد.
از طرف دیگر امروز خبری منتشر شد که باشگاه پیکان امیرحسین صادقی بازیکن پیشین استقلال را کنار گذاشته است، این خبر نیز دستمایه شایعات قرار گرفت و این احتمال مطرح شده است که ممکن است صادقی به استقلال برگردد.

نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4672 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 2838
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات