دولت ایسلند سقوط کرد.
16 سپتامبر 2017
ساعت انتشار مطلب : 12:31 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

افشای پرونده‌‎ای در ارتباط با رسوایی کودک‌آزاری به سقوط دولت ایسلند منجر شد

خبرگزاری فارس: افشای پرونده‌‎ای در ارتباط با رسوایی کودک‌آزاری به سقوط دولت ایسلند منجر شد

خروج یکی از اعضای دولت ایسلند به دنبال افشای اقداماتی در ارتباط با کودک آزاری، سقوط دولت ایسلند را به دنبال داشت.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، افشای اقداماتی در رابطه با مخفی کردن رسوایی کودک‌آزاری به سقوط دولت ایسلند منجر شد. پس از آن که یکی از اعضای ارشد ائتلاف حاکم، دولت این کشور را که تنها ۹ ماه از آغاز به کار آن می‌گذشت، ترک کرد دولت عملا سقوط کرد.

بنابر گزارش خبرگزاری آلمان، «بیارنی بندیکتسون» نخست‌وزیر این کشور خواستار برگزاری انتخابات در ماه نوامبر شد. وی در این مورد به خبرنگاران گفت: «ما اکثریت را از دست دادیم و من شواهدی نمی‌بینم که بر طبق آن ما بتوانیم بار دیگر تشکیل دولت بدهیم و (از این رو) فراخوان برگزاری انتخابات می‌دهم.»

در سال ۲۰۱۴، «هیالتی سیگوجون هاوگسون» یکی از دوستان  پدر نخست‌وزیر متهم به تجاوز به دخترخوانده خود شد به طوری که اینکار را هر روز و به مدت ۱۲ سال انجام می‌داده است به همین دلیل به سپری کردن ۵ سال حبس محکوم شد.

حزب راست‌گرای «آینده روشن» اعلام کرد که پس از اینکه اتهاماتی مبنی بر اینکه نخست‌وزیر سعی کرده تا رسوایی کودک‌آزاری را مخفی کند، این وضعیت پدید آمده است. «بندیکت اسوینسن» پدر نخست‌وزیر نامه‌ای را در یک مورد اتهام کودک‌آزاری نوشته است که بر طبق آن فرد بتواند به حق و حقوقی برسند.

در ایسلند قانونی وجود دارد که برای اجرایی شدن نیازمند حمایت افراد برجسته است و به این وسیله می‌توان ثبت جرم را از بین برد.

حزب آینده روشن، همچنین نخست‌وزیر و وزیر دادگستری را متهم کرده‌اند که نامه پدر نخست‌وزیر را از افکار عمومی مخفی نگه داشته‌اند و آنقدر به این کار ادامه داده‌اند تا سرانجام روز پنجشنبه نامه افشا شده است.

مطرح شدن این موضوع، لزوم پرداختن به مواردی در قانون از جمله مسایل مربوط به کودک‌آزاری را در ایسلند افزایش داده است.


نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4855 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 2821
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات