میامی زیر آب رفت توفان ایرما فلوریدا را در هم کوبید
11 سپتامبر 2017
ساعت انتشار مطلب : 8:49 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
میامی زیر آب رفت

توفان ایرما فلوریدا را در هم کوبید

ریک اسکات فرماندار فلوریدا به مردم هشدار داد، گرچه از سرعت باد ایرما با ورود به خشکی کاسته می‌شود اما سیلاب ناشی از بارندگی خطرناک تر از باد است.
تاریخ انتشار: ۲۱:۴۰ – ۱۹ شهریور ۱۳۹۶
فرارو- توفان دریایی ایرما، همراه با بادهایی به سرعت دویست و ده کیلومتر در ساعت، بامداد یکشنبه ۱۹ شهریور با عبور از مجمع الجزایر کیز، و شهر توریستی کی وست، جنوب ایالت فلوریدا را فرا گرفت و به پیشروی خود به داخل فلوریدا ادامه داد. این توفان بخش بزرگی از میامی را زیر آب برده است.

توفان ایرما فلوریدا را در هم کوبید
بر خلاف پیش بینی قبلی، که گفته می‌شد شهر میامی در مسیر ایرماست، اکنون این توفان عظیم به سمت غرب فلوریدا در حرکت است. با این حال، میامی شاهد باد و بارندگی شدید است.
تصاویر منتشر شده از این شهر، نشان می‌دهد که در خیابان‌های مرکز این شهر سیل جاری شده است.
توفان مرکز تجاری میامی را شصت سانتی‌متر زیر آب برده است.
دستکم یک جرثقیل بزرگ ساختمانی هم به دلیل وزش بادهای شدید، در این شهر سقوط کرده است.

به گفته مقامات شهری، بیش از ۲۰ جرثقیل ساختمانی بزرگ در میامی فعال هستند. احتمال سقوط برج این جرثقیل‌ها موجب شده تا مقامات، این کارگاه‌های ساختمانی و ساختمان‌های اطراف آن‌ها را تخلیه کنند.

توفان ایرما فلوریدا را در هم کوبید

هنوز آمار دقیقی از خسارات یا میزان تلفات این طوفان منتشر نشده، اما روز گذشته یک کارشناس در گفت‌وگو با شبکه «سی‌ان‌ان» طوفان ایرما را «کابوس شرکت‌های بیمه» توصیف کرد.

 گزارش ها حاکی از مرگ دست‌کم سه نفر بر اثر این طوفان در فلوریدا است.

مرکز توفان‌های دریایی ایالات متحده، توفان دریایی ایرما را با کاهش یک درجه از شدت آن، با رتبه چهار طبقه بندی کرده است.

ریک اسکات فرماندار فلوریدا به مردم هشدار داد، گرچه از سرعت باد ایرما با ورود به خشکی کاسته می‌شود اما سیلاب ناشی از بارندگی خطرناک تر از باد است.

او گفت: «یادتان نرود در جنوب و غرب فلوریدا، سیلاب پس از بادهای شدید می‌آید. تصور نکنید که با کاهش باد، توفان تمام شده است.»

اسکات، که در فلوریدا وضعیت اضطراری اعلام کرده است، بزرگترین نگرانی را در حال حاضر، سیلاب و بالا رفتن سطح آب در جنوب فلوریدا می داند.

توفان ایرما فلوریدا را در هم کوبید

بیش از هفتاد و پنج هزار نفر در حدود ۴۰۰ پناهگاه پناه گرفته اند.

ارتفاع امواج در آبهای کم عمق در امتداد سواحل جنوب غربی فلوریدا، به حدود پنج متر افزایش یافته است که ممکن است هزاران خانه را زیر آب فرو ببرد.

نفوذ آب به شبکه‌های برق رسانی، یکی از مشکل اصلی مناطق توفان زده است؛ تا ظهر یکشنبه، برق مناطقی با جمعیت بیش از دویست و هشتاد هزار نفر، قطع شده بود. احتمال می رود قطع برق به مناطق بیشتری گسترش یابد.

به گفته مرکز هواشناسی آمریکا، مسیر ایرما، بر خلاف پیش بینی قبلی تغییر کرده است و به جای حرکت به سمت میامی در سواحل شرقی، اکنون به سمت غرب این ایالت و شهر تمپا در حرکت است. ساکنان تمپا که گمان می‌کردند تنها لبه ایرما به آنها می‌خورد، اکنون با عجله به سوی پناهگاه‌ها می‌روند.

رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه در جلسه‌ای با اعضای کابینه‌اش، تجربه مردم و مقام ها در ایالت تگزاس را که دو هفته قبل صحنه تاخت و تاز توفان هاروی بود، نقشه راه برخورد با ایرما در فلوریدا خواند.

توفان ایرما فلوریدا را در هم کوبید

توفان هاروی کمتر از سه هفته پیش، با حجم عظیم باران و ایجاد آبگرفتگی بخش‌هایی از ایالتهای تگزاس و لوئیزیانا را تحت تاثیر قرار داد و دستکم ۷۰ کشته به جای گذاشت.

ایرما در مسیر حرکت به سمت فلوریدا، جزایر کارائیب را فرا گرفت و موجب مرگ دستکم بیست و پنج نفر شد. در جزیره سن مارتین مقامات مشغول کمک رسانی به مردم آسیب دیده هستند. در جزیره باربودا، مقامات دولتی می‌گویند که نود و پنج درصد خانه ها نابود شده است.

اما کوبا بدون تلفات انسانی و خساراتی جدی، باد و بارندگی ایرما را تحمل کرده است.

ایرما، در کنار توفان اوکی چوبی که هشتاد سال پیش پس در مسیر فلوریدا جزایر کارائیب را فرا گرفت، در رده هفتمین توفان سهمگین در تاریخ آمریکا ثبت شده است.


نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4666 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 2741
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات