رویترز:اقدام تلافی جویانه هند در برابر ایران با کاهش ۲۵ درصدی خرید نفت کلید خورد.
03 آگوست 2017
ساعت انتشار مطلب : 19:41 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، میزان واردات نفت خام هند از ایران از ماه جولای با افت ۲۵ درصد به ۳۱۰ هزار بشکه در ماه می‌رسد. این رقم کمترین میزان از فوریه ۲۰۱۶ محسوب می‌شود.

کاهش واردات نفت از سوی هند اقدام تلافی‌جویانه‌ در برابر عدم واگذاری توسعه میدان گازی فرزاد «ب» از سوی ایران به هندی‌ها است.

پیش از این به‌رغم اینکه مذاکراتی بین ایران و هند صورت گرفته بود تا توسعه میدان گازی فرزاد «ب» به آنها واگذار شود اما اخیراً ایران تفاهم‌نامه‌ای را با طرف‌های روسی امضا کرده است. این مسئله هندی‌ها را بسیار ناراحت کرده و گفته‌اند خرید نفت از ایران را ۲۵ درصد کاهش خواهند داد.

در مدت ۳ ماهه سوم امسال پالایشگاه‌های هند به بازارها برگشته و نفت ترش را از ابوظبی، عمان و روسیه برای تأمین نیاز داخلی وارد کردند.

براساس این گزارش، ایران در نظر دارد تا تولید نفت خود را با افزایش ۲۰۰ هزار بشکه در روز تا پایان ۲۰۱۷ به ۴ میلیون بشکه در روز برساند،‌ایران در توافق اخیر اوپک از طرح کاهش تولید نفت مستثنی بود.

منابع آگاه اعلام کردند، در ماه آگوست کره جنوبی به عنوان دومین کشور بزرگ خریدار نفت خام ایران هند را پشت سر خواهد گذاشت و میزان خریدش از ایران را به ۳۸۰ هزار بشکه در روز می‌رساند.

میزان خرید تایوان از ایران برای نخستین‌بار از ماه آوریل به ۲ میلیون بشکه در ماه می‌رسد

دیگر کشورهای آسیایی مانند ژاپن با افزایش ۶ درصدی میزان خریدشان ۱۵۷ هزار بشکه در روز می‌شود.

در اروپا ترکیه ۲۵۸ هزار خریداری می‌کند که نسبت به ماه جولای افزایش ۷ درصدی دارد. این در حالی است که ایتالیا با ۱۲۹ هزار بشکه خریدش نسبت به ماه گذشته ثابت می‌ماند.

در خاورمیانه خرید امارات متحده عربی با ۱۱۱ هزار بشکه ۳ درصد نسبت به ماه جولای افزایش پیدا می‌کند.

براساس منابع آگاه به علاوه صادرات این ماه ایران ۲ میلیون بشکه ذخایر روی آب خواهد داشت.


نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4855 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 2385
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات