معاون اول رئیس‌جمهور در سنقر و کلیایی: بسیاری از دشت‌های حاصل‌خیز کشور با “بحران” روبه‌رو هستند/ “آب” یکی از مهمترین چالش‌های پیش‌روی ملت ایران.
25 جولای 2017
ساعت انتشار مطلب : 12:57 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنقر و کلیایی، اسحاق جهانگیری ظهر امروز در مراسم آبگیری رسمی سد جامیشان اظهار داشت: یکی از مهمترین چالش‌های پیش روی ملت ایران مسئله آب است و با مرور زمان این شرایط شدت می‌یابد و اکنون به نقطه‌ای رسیده‌ایم که دریاچه‌ها در وضعیت نامناسبی هستند.

معاون اول رئیس‌جمهور عنوان کرد: تعداد بسیاری از دشت‌های حاصلخیز کشور با بحران روبه‌رو هستند بنابراین باید به مدیریت مصرف آب توجه داشت و از آب‌های موجود استفاده مطلوب را کرد تا این منابع آبی از دسترس خارج نشود.

جهانگیری با بیان اینکه ۳۸ میلیارد ذخیره پشت سدها در کشور وجود دارد گفت: صندوق توسعه ملی برای استفاده بخش خصوصی است اما در موضوع آب استثنا قائل شده و ۱۰ میلیارد دلار از این صندوق برای طرح‌های آبی برداشت شد تا فرصتی برای توسعه غرب کشور ایجاد شود.

وی با بیان اینکه حجم فعالیت‌های انجام شده در بخش آب کشور بی‌سابقه است، گفت: به هر میزان لازم تاکنون منابع وجود داشته و محدودیت منابع وجود ندارد و در بخش مدیریت مصرف و کشاورزی باید اقدامات بیشتری انجام شود و این نحو مصرف آب در بخش کشاورزی با شرایط کشور سازگار نیست.

جهانگیری با اشاره به اینکه اگر به مسئله آب رسیدگی نشود آینده کشور را به‌خطر می‌اندازد افزود: استان کرمانشاه دارای ظرفیت کشاورزی بسیاری است و به هر میزان زیربنای توسعه در این استان فراهم شود اقدامی در جهت توسعه کشور ایجاد شده و امید داریم سدهای جامیشان و زمکان در توسعه شهرستان سنقروکلیایی و دالاهو مؤثر باشد.

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: در سال گذشته ۵۰۰ میلیارد دلار و امسال ۳۰۰ میلیارد دلار برای آب‌رسانی به روستاها به تصویب رسید که در سال گذشته به ۲۹۸۰ روستا آبرسانی انجام شد.


نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4598 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 2345
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات