بیانیه مشترک چهار کشور عربی در قاهره علیه قطر؛ وزیر خارجه بحرین؛ تعلیق عضویت قطر در شورای همکاری خلیج فارس را بررسی می کنیم/ عادل الجبیر؛ به محاصره قطر ادامه می دهیم/ سامح الشکری؛ در مقابل قطر مسامحه به خرج نمی دهیم.
05 جولای 2017
ساعت انتشار مطلب : 23:02 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

پس از آنکه قطر با پایان مهالت ده روزه و دو روزه، به شروط ۱۳ گانه ۴ کشور عربی به رهبری عربستان سعودی را پاسخ منفی داد، امروز(چهارشنبه) مقامات عربستان، بحرین، مصر و امارات در قاهره گردهم جمع شدند و بیانیه ای را در پاسخ به بیانیه ده ماده ای قطر صادر کردند.

به گزارش تابناک، در بیانیه مشترک چهار کشور تحریم‌کننده دوحه که عصر چهارشنبه صادر شد، آمده است: قطر باید از حمایت از تروریسم و دخالت در امور دیگر کشورها دست بردارد و باید به مفاد توافق ریاض پایبند باشد.

بیانیه کشورهای تحریم‌کننده می افزاید: پاسخ قطر مایه تأسف است و نشان می‌دهد که این کشور جدی بودن شرایط را درک نکرده است.

در این بیانیه آمده است: رایزنی و نشست بعدی ما در منامه خواهد بود.

کشورهای حاضر در این نشست همچنین از آنچه “مواضع ترامپ در مبارزه با تروریسم” نامیدند؛ و نیز از نقش میانجیگری امیر کویت تقدیر و تشکر کردند.

در بیانیه چهار کشور محاصره کننده قطرکه از سوی وزیر خارجه مصر قرائت شد آمده است که پاسخ قطر در مجموع منفی و بی محتوا بوده است.

مصر: مسامحه با قطر ممکن نیست!

سامح شکری وزیر امور خارجه مصر در کنفرانس خبری مشترک ۴ وزیر خارجه کشورهای تحریم کننده قطر گفت: ما طی دو جلسه بحران قطر و کیفیت برخورد با آن را بررسی کردیم و از پاسخ منفی کشور قطر به مطالبات خود ابراز تاسف می کنیم.

وزیر خارجه مصر مدعی شد: مطالبات ما از قطر با هدف حمایت از امنیت ملی عربی و مبارزه با تروریسم است.

وزیر امور خارجه مصر گفت موضع کشورهای تحریم کننده قطر بر اساس اصول بین المللی است و برخورد مسامحه آمیز با نقش تخریبی قطر برای ما امکان پذیر نیست.

عادل الجبیر؛ به محاصره قطر ادامه می دهیم

وزیر امور خارجه امارات متحده نیز گفت باید برای عاری سازی منطقه از کسانی که باعث ترویج ترویسم می شوند، تلاش گروهی کرد.

عادل الجبیر وزیر امور خارجه عربستان نیز گفت: به محاصره اقتصادی و سیاسی قطر ادامه می دهیم تا زمانی که سیاست های خود را اصلاح نماید.

وزیر خارجه بحرین؛ تعلیق عضویت قطر در شورای همکاری خلیج فارس را بررسی می کنیم

وزیر خارجه بحرین پیش از قطر، به اخوانی ها حمله کرد و گفت: گروه اخوان المسلمین به مصر و کشور ما آسیب زده اند و ما آنها را گروهی تروریستی می دانیم.

وزیر خارجه بحرین افزود: نشست امروز نشستی هماهنگی بوده و در تصمیم گیری عجله نخواهیم کرد بلکه تصمیمات ما مدبرانه خواهد بود.

وی تاکید کرد: موضوع تعلیق عضویت قطر در شورای همکاری خلیج فارس در چهار چوب این شورا بررسی خواهد شد و تصمیم در مورد تعلیق قطر از حضور در شورای همکاری خلیج فارس، تنها از طریق این شورا اتخاذ خواهد شد.

عبدالله بن زاید وزیر خارجه امارات نیز اظهار داشت:‌ هدف ما [۴ کشور ضد قطر] تخلیه منطقه از تروریسم و حامیان آن است.


نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4666 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 2232
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات