مسئولان به آنچه رهبر انقلاب درباره سند ۲۰۳۰ می‌خواهند، عمل کنند آیت‌الله فاضل‌لنکرانی: سند ۲۰۳۰ “قلم کفر” است/ “توقف سند” فایده ندارد، باید آن را “باطل” کرد.
10 ژوئن 2017
ساعت انتشار مطلب : 21:09 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) گفت: برخی مسئولان بیان می‌کنند که “سند ۲۰۳۰ را متوقف کرده‌ایم”، توقف این سند فایده ندارد باید آن را باطل کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، آیت‌الله محمدجواد فاضل‌لنکرانی ظهر امروز در جمع بیش از ۲۰۰ نفر از اساتید و علمای حوزه علمیه قم که در دفتر ایشان برگزار شد، با اشاره به حمله تروریستی تهران اظهار داشت: طبق برنامه‌ریزی‌های نظام سلطه اکنون قرار بوده که داعش حاکم منطقه شود و چون ایران در مقابل این طرح ایستاد و شکست سنگینی را به آنان وارد کرد به همین دلیل می‌خواهند این حرکات تروریستی را انجام دهند.

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار (ع) ادامه داد: داعش قصد ایجاد رعب وحشت دارد ولی نمی‌داند اگر بخواهد در ایران وحشتی راه بیندازد نه‌تنها مردم این کشور نمی‌ترسند بلکه قوی‌تر و متحدتر می‌شوند. با توجه به اینکه مردم ایران سابقه طولانی در عرصه جنگ داشتند بنابراین هیچ تزلزلی از خود در مقابل این حمله تروریستی نشان ندادند.

آیت‌الله فاضل‌لنکرانی با اشاره به اینکه باید جنایت‌های منافقین را معرفی کرد، بیان کرد: صداوسیما و رسانه‌ها باید جنایت‌های منافقین را به نسل جوان امروز معرفی کنند.

وی با بیان اینکه همان نیروهایی که امتحانات خود را در بحران‌ها پس داده‌اند امروز امنیت کشور را حفظ کرده‌اند، ابراز کرد: باید شهدای حادثه تروریستی را تکریم و باید آنان را یک نقطه عطف حساب کرد.

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) در ادامه سند ۲۰۳۰ را مدنظر قرارداد و ابراز کرد: در اموری که مربوط به اساس نظام است آن حرفی که باید منبع باشد حرف مقام معظم رهبری است. برخی بیان می‌کنند که مواردی در سند ۲۰۳۰ وجود داشته که با اسلام سازگار نیست و برخی دیگر بیان می‌کنند که مفادی خلاف اسلام در سند وجود ندارد، بنابراین باید نظری را قبول کرد که متّبع باشد و آن نظر مقام معظم رهبری و ولی‌فقیه است.

آیت‌الله فاضل لنکرانی ادامه داد: برخی مسئولان بیان می‌کنند که “سند ۲۰۳۰ را متوقف کرده‌ایم”، توقف این سند فایده ندارد باید آن را باطل کرد. باید در مقابل سند ۲۰۳۰؛ سندی جامع و اسلامی نوشت، صحبت مقام معظم رهبری این بوده که چرا با اعتقادی که به جامعیت دینی داریم غرب برای ما نسخه بنویسد، بنابراین باید سندی جامع و اسلامی نوشت تا به‌جای ۲۰۳۰ استفاده شود.

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) با ابراز اینکه سازمان‌های بین‌المللی از حقوق کودکان بی‌اطلاع هستند، خاطرنشان کرد: کشور ما باید به سازمان‌های بین‌المللی که از حقوق کودکان بی‌اطلاع بوده نسخه دهد، همچنین اکنون بهترین نظریه روانشناسی در اسلام است چرا در این زمینه‌ها کشور ایران به آنان نسخه ندهد؟ در مواردی مانند دیپلماسی انسان چاره‌ای جز مذاکره ندارد اما سند ۲۰۳۰ لزومی ندارد به‌دلیل اینکه قلم، قلمِ کفر است.

آیت‌الله فاضل لنکرانی عنوان کرد: مسئولان باید به آنچه مقام معظم رهبری در رابطه با سند ۲۰۳۰ می‌خواهد عمل کنند.

وی با تذکر اینکه باید اشکالات را رفع کرد تا کشور به راه خود ادامه دهد، تصریح کرد: کشور ما دنبال آرمان‌های امام(ره) است، اگر فردی از این خط عبور کند، از مسیر دین خارج است.


نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4955 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 2130
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات