رئیس ستاد انتخاباتی قالیباف در خبرگزاری تسنیم: روحانی همه دولت را تعطیل کرده/ قالیباف کنار نمی‌رود؛ رقیب از وی ترسیده و دروغ شاخ‌دار می‌گوید.
09 مه 2017
ساعت انتشار مطلب : 16:53 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

رئیس ستاد انتخاباتی محمدباقر قالیباف گفت: وضعیت کشور قابل تداوم نیست و اوضاع اقتصادی، فقر و آسیب‌های اجتماعی ما را از آرمان‌های انقلاب دور کرده است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، محمد دهقان رئیس ستاد انتخاباتی محمدباقر قالیباف کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری صبح امروز در نشست‌خبری خود در خبرگزاری تسنیم که با حضور رسانه‌های داخلی و خارجی برگزار شد، گفت: وضعیت کشور قابل تداوم نیست و اوضاع اقتصادی کشور از جمله وضعیت رکود، بیکاری، فقر، آسیب‌های اجتماعی، حاشیه‌نشینی، رشد طلاق و به ویژه شکاف طبقاتی که در این سال‌ها بر کشور حاکم شده، ما را از آرمان‌های انقلاب و خواست مردم دور کرده است.

رئیس ستاد انتخاباتی قالیباف با بیان اینکه اگر هر منصفی بخواهد قضاوت کند، ما حتما نیازمند یک تحول در کشور بوده و این وضعیت قابل تداوم نیست، تصریح کرد: اینکه یک تعدادی از گرسنگی دچار مشکل باشند و تعدادی به خاطر استفاده از رانت‌های دولتی به زندگی‌های شاهانه عادت کرده باشند و سال‌های متمادی با انواع برنامه‌ها و نیرنگ‌ها بر کشور حاکم بوده و همیشه طلبکار هم باشند، دور از انصاف است.

دهقان افزود: امروز جریانی که در دولت و کشور حاکم است، جدای از این چهار سال که حاکم بودند، سال‌های متمادی دیگر هم از جمله ۸ سال دولت اصلاحات، ۸ سال کارگزاران و ۴ سال هم دولت خودشان، یعنی حدود ۳۰ سال در کشور حاکم بودند.

وی با بیان اینکه آقای روحانی ۱۳ سال دبیر شورای امنیت ملی بوده، خاطرنشان کرد: حالا اینکه بعد از سال‌های متمادی حاکمیت ایشان بخواهد بیاید و در نقش اپوزیسیون نقش ایفا کرده و خودش را مظلومانه جلوه دهد، این عادلانه و صادقانه نیست، بنابراین کشور با این اوضاعی که دارد، نیازمند یک تحولی است.

رئیس ستاد انتخاباتی قالیباف با بیان اینکه مشکل کشور سیاسی نیست که این‌طور می‌خواهند جلوه دهند، بلکه مشکل، ناکارآمدی و سوء مدیریت است، تصریح کرد: به این دلیل آقای قالیباف وارد میدان شدند و الان هم می‌بینیم با وجود اینکه ایشان دیر آمدند و با اصرار بخشی از مردم وارد میدان شدند، با اقبال خوبی مواجه شده و برنامه‌‌هایی که از جانب ایشان اعلام شد، مردم به این برنامه‌ها امیدوار شدند.

دهقان با اشاره به اینکه من متاسفم از اینکه دوستان کاری نکردند و رکود بی‌سابقه‌ای را در کشور حاکم کرده و شاخص‌های مختلف و همچنین تراز تجاری را کاهش دادند و نیز در اثر سوء مدیریت میلیون‌ها نفر در کشور بیکار شدند، افزود:  حالا کسی که می‌خواهد براساس تجربه و سابقه خود و مدیریتی که در گذشته داشته و براساس نفس جوانی و تحرک و پویایی، می‌خواهد یک امیدی را در بین مردم ایجاد کند، اینها همگی بسیج شدند که بگویند نمی‌شود و قیاس به نفس می‌کنند و آنچه که در خودشان است را  می‌گویند که نمی‌شود و  نمی‌توانیم؛ همیشه این را تکرار کردند و پاسخ مردم را هم همیشه این‌طور دادند.

رئیس ستاد انتخاباتی قالیباف با بیان اینکه تلاش می‌کنند این امیدی را که  در بین مردم ایجاد شده کاهش دهند و بگویند او هم نمی‌تواند، تصریح کرد: خب شما خودتان نتوانستید، بگذارید مردم یک بار امتحان کنند و این مدیریت بسته و ۳۰ ساله‌تان تغییر پیدا کند، شاید تصور شما غلط باشد که می‌‌گویید نمی‌شود و نمی‌توانیم، شما نتوانستید و می‌‌گویید نمی‌‌شود و نمی‌توانیم.

وی با بیان اینکه طبق نظر همه کارشناسان، وضعیت منابع انسانی‌مان، منابع ویژه‌ای بوده و نخبه‌ترین جوانان را در کشور داریم و ثروت و معادن زیرزمینی ما در بسیاری از زمینه‌ها بی‌بدیل است، گفت: این نقدینگی که در کشور است، اگر مدیریت نشود بلای جان اقتصاد کشور می‌شود و اگر اینها به هم پیوند بخورند، می‌تواند باعث تغییر شود.

رئیس ستاد انتخاباتی قالیباف با اشاره به اینکه دوستان رقیب آقای قالیباف به جای اینکه در ۴ سال بیایند کارنامه خودشان را ارائه دهند، میدان بازی را از مسائل اقتصادی و مسائل مردم به مسائل سیاسی سوق می‌دهند، افزود: با تند کردن فضا و  حرف‌هایی که از جریان اپوزیسیون صادر می‌شود، می‌خواهند میدان بازی را از خواسته و مطالبه مردم تغییر داده و به مسائلی سوق دهند که اصلا مسائل و خواست مردم نبوده و اگر هم خواست مردم باشد به رقبا ارتباطی ندارد.

وی با اشاره به اینکه اگر شما مسائل امنیتی را مطرح می‌کنید، خودتان سال‌های سال مسئول امنیتی کشور بودید، گفت: همین شما هستید که امنیتی‌ترین کابینه را در تاریخ انقلاب تشکیل دادید؛ به آقای روحانی نمی‌خورد که بخواهد نقش اپوزیسیون را ایفا کند، به هر کسی این نقش بیاید به آقای روحانی نمی‌آید، چون اولا خودش ۳۰ سال در حاکمیت بوده و ۱۳ سال دبیر شورای عالی امنیت ملی بوده و ۴ سال هم الان رئیس‌جمهور است. اینها اثری نخواهد داشت و این رفتار صادقانه نیست. انتظار این است که در این ۱۰ روزی که تا انتخابات باقی مانده، اولا همه نامزدها کارنامه خودشان را ارائه دهند و دوما برنامه خودشان را به مردم ارائه دهند.

دهقان با بیان اینکه مردم را  تهدید به جنگ می‌کنند که اگر شما نیایید و به ما رای ندهید جیره‌تان در فلان جا قطع می‌شود، گفت: متاسفانه این اتفاق هم افتاد و در بسیاری از استان‌ها دارند این کار را می‌کنند؛ بخشداران را می‌فرستند به روستاها و می‌‌گویند اگر به آقای روحانی رای ندهید از ما انتظاری نداشته باشید و در این زمینه گزارشات مفصلی آمده است.

وی با بیان اینکه آقای روحانی فرمودند حقوقدان هستند و توصیه می‌کنم که ایشان و دوستان‌شان یک بار قانون انتخابات ریاست‌جمهوری را مطالعه کنند، افزود: در این قانون آمده که نباید عناصر و مسئولان دولتی بیایند و از یک کاندیدا حمایت کنند. این کار بدی است که وزرا، بانک مرکزی، فرمانداران، آقای وزیر کشور،‌ وزیر دادگستری، آقای سیف و استانداران‌شان، و تمام سیستم‌ دولت، همگی به صورت جداگانه علیه نامزدها صحبت کنند.

رئیس ستاد انتخاباتی قالیباف خاطرنشان کرد: اگر شما حقوق شهروندی صادر می‌کنید، یک بار قانون انتخابات که فوق حقوق شهروندی است را مطالعه کنید و به این صراحت خلاف نکنید؛ به این صراحت علیه نامزدهای دیگر موضع نگیرید. شما همه دولت را آورده‌اید و مجتمع کرده‌اید که علیه یک کاندیدا کار کنند. از این طرف هم یک هیئت اجرایی مرکزی انتخابات بوده که همگی را از طرف آقای روحانی آوردید و منصوب کردید؛ این کار دستی نیست و قانون این است که از اقشار و نگاه‌های مختلف بیایند و داور شوند، نمی‌شود که کسی هم داور شود و هم وسط بازی بازیگر شود. اینکه وزیر کشور خودش مسئول اصلی برگزاری انتخابات کشور است، بیاید علیه کاندیداها موضع بگیرد، این از مرز داوری خارج شده و به میدان بازیگری وارد شده است.

دهقان با بیان اینکه انتخابات باید پرشور باشد و همه کسانی که ممنوعیت قانونی ندارند، بیایند وسط میدان و حرف‌های کارشناسی بزنند و از کاندیداهای خودشان حمایت کنند، خاطرنشان کرد:‌ اما دولتی‌ها از جمله وزرا و مسئولان دولتی، رئیس سازمان بهزیستی و سایر دستگاه‌های دولتی نباید این کار را کنند. در همین چند هفته اخیر چند مقام دولتی و نیز برخی وزرا آمدند و علیه نامزدهای مختلف موضع گرفتند؛ این خلاف قانون انتخابات ریاست‌جمهوری و حقوق شهروندی است.

وی تصریح کرد: ما با اوضاعی که الحمدلله در بین مردم مشاهده می‌کنیم، وضعیت را خوب می‌بینیم و آقای دکتر قالیباف آمدند که در جایگاه ریاست‌جمهوری یک تغییر جدی ایجاد کنند. ما به همه کاندیداها احترام می‌گذاریم و کارنامه آقای قالیباف هم مشخص و روشن است و براساس این سابقه مدیریتی و این مدیریت جهادی و قدرت فکری و جوانی و با استفاده از نخبگان جوان کشور و آحاد مردم و ظرفیت مدیریت کشور می‌شود این تغییر ایجاد شود و کشور از این وضعیت نابسامانی که دارد، نجات پیدا کند.

دهقان در پاسخ به سوالی درباره اینکه آقای قالیباف در یکی از مناظره‌های تلویزیونی با آقای جهانگیری برای اینکه وی نامزد پوششی است، معترض شده و با توجه به اینکه آقای قالیباف و نوع ارتباطشان با آقای رئیسی این شائبه را ایجاد می‌کند که آقای قالیباف نیز کاندیدای پوششی برای آقای رئیسی هستند و اینکه تشکل‌های اصولگرایی به مانند جامعتین و جبهه‌ پایداری از آقای رئیسی حمایت کرده‌اند، آقای قالیباف در روز‌های منتهی به انتخابات از صحنه کنار خواهند رفت؟ گفت: اگر آقای قالیباف می‌خواست از صحنه انتخابات کنار برود قطعاً این حرف را با آقای جهانگیری نمی‌زد.

وی با بیان اینکه ما خودمان را جزو نیروهای انقلاب می‌دانیم، ادامه داد: آقای قالیباف براساس توان، کارنامه و سابقه مدیریتی که در کشور دارد این توانایی را در خودش دیده که می‌تواند کشور را اصلاح کند و در صحنه حضور یافته و به هیچ وجه برنامه‌ کنار رفتن از انتخابات را ندارد.

رئیس ستاد انتخاباتی قالیباف با تأکید بر اینکه مواردی که اخیراً شایعه شده، بداخلاقی‌ها در رسانه‌هایی است که متعلق به آقای روحانی است، اضافه کرد: با پایش‌های اجتماعی و نظرسنجی‌هایی که انجام شده و نتایج آمارها نشان می‌دهد که رقیب ترسیده است.

دهقان تصریح کرد: در چند روز گذشته یک دروغ شاخ‌داری پخش شد که گفته شده بود که یک مقام‌ارشد کشور از آقای قالیباف خواسته که از صحنه‌ انتخابات کنار برود.

وی افزود: آقای قالیباف برای کشور برنامه دارد و آمده که تا انتها بماند.

رئیس ستاد انتخاباتی قالیباف در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه برخی می‌گویند افزایش یارانه‌ها امکان‌پذیر نیست؛ ساز و کاری که آقای قالیباف در نظر دارد تا یارانه‌ها را افزایش دهد، چیست؟ ادامه داد: امروز ۴۵ هزار تومان یارانه‌ای که در سال ۸۹ تصویب شد، ارزشش کمتر از ۱۵ هزار تومان است.

دهقان تصریح کرد: بنزینی که در آن سال ۱۰۰ تومان بود، امروز ۱۰۰۰ تومان شده و درآمد دولت از بنزین امروز ۲۵ هزار میلیارد تومان است.

وی با بیان اینکه در زمان بررسی بودجه سال ۹۶ کل کشور در کمیسیون تلفیق مصوب شد که یارانه‌ها باید شفاف باشد، گفت: دو نظر درباره‌ یارانه‌ها وجود دارد که یک نظر این است که بانک مرکزی از افشای آن ترس دارد و مرکز پژوهش‌های مجلس بر روی آن کار کرده و اعلام کرده درآمد یارانه‌ها ۸۵ هزار میلیارد تومان است و نظر دوم که دولت بر آن تأکید دارد، این است که درآمد یارانه‌ها ۳۳ هزار میلیارد تومان است.

رئیس ستاد انتخاباتی قالیباف اظهار داشت: در بحث یارانه‌ها و درآمد ناشی از آن، اختلاف‌نظرهایی وجود دارد که باید کارشناسان به صورت تخصصی درباره‌ آن نظر بدهند، اگرچه دولت نیز باید در مورد یارانه‌ها پاسخ مناسبی بدهد.

نماینده مردم چناران در مجلس با تأکید بر اینکه ما در قانون برنامه ششم تصویب کردیم که یارانه افراد کم درآمد که تحت پوشش کمیته‌ امداد و بهزیستی هستند باید یک چهارم حداقل حقوق کارکنان دولت باشد، گفت: البته در کنار این موضوع تصویب کردیم که یارانه‌ ثروتمندان نیز باید حذف شود. فردی که ماشین ۵۰۰ میلیونی و خانه‌ ۱۰ میلیاردی دارد دیگر نیازی به یارانه ندارد.

دهقان با بیان اینکه این اشتباه که یارانه ثروتمندان حذف نشده از دولت قبل شروع شد، ادامه داد: البته در این دولت نیز اراده‌ای برای اصلاح این روند وجود ندارد. اینکه روستایی آفتاب‌نشین ۴۵ هزار تومان یارانه بگیرد و فردی ثروتمند هم این پول را دریافت کند، عقل آن را قبول نمی‌کند.

وی با بیان اینکه از قطع یارانه ثروتمندان و اختصاص آن به سازمان بهزیستی و کمیته‌ امداد امام‌خمینی(ره) میزان یارانه‌ها را برای دهک‌های پایین جامعه افزایش داد، گفت: البته دولت غیرقانونی این کار را انجام داد و بدون اینکه پول را به بهزیستی و کمیته امداد بدهد و بدون اینکه یارانه ثروتمندان را قطع کند، این کار را انجام داد.

رئیس ستاد انتخاباتی قالیباف تصریح کرد: آدم‌هایی که به احمدی‌نژاد خرده گرفتند که در آستانه انتخابات سیب‌زمینی پخش می‌کند، خودشان پول پخش کردند.

دهقان در پاسخ به سوالی درباره‌ اینکه هفته گذشته در مناظره آقای قالیباف پیشنهاد کردند تا کاندیداها دارایی‌ها و اموال خود را به صورت عمومی اعلام کنند، اما برخی به مانند آقای کرباسچی که حامی آقای روحانی هستند، این کار را تخریب کاندیداها دانستند و بر همین راستا نیز آقای جهانگیری و روحانی تاکنون لیست اموال خود را ارائه نکرده‌اند. نظر شما در این باره چیست؟ گفت: بنده ۱۰ سال است که این کار را پیگیری می‌کنم. از سال ۸۴ طرحی آماده شد که در آخر سال ۹۴ در مجمع تشخیص مصلحت نظام به صورت نیم‌بند این طرح تصویب شد که البته کفایت نمی‌کند.

وی با بیان اینکه برخی از دوستان در برخی موضوعات طرفدار غرب هستند، اما در شفافیت طرف‌دار غرب نیستند، افزود: وقتی بحث از شفافیت می‌شود، برخی‌ها این موضوع خط قرمزشان می‌شود و مثل عربستان سعودی می‌شوند.

رئیس ستاد انتخاباتی قالیباف با بیان اینکه در دنیای پیشرفته، کشورها با شفافیت اداره می‌شوند، اظهار داشت: هیچ کشور اروپایی وجود ندارد که شفافیت مالی برای مدیران خود تصویب نکرده باشد و آن را اجرایی نکند.

دهقان با اعلام اینکه در اصل ۱۴۲ قانون اساسی آمده که مسئولان ارشد کشور باید اموال‌شان را اعلام کنند، گفت: اگر این اصل اجرایی می‌شد، امروز وزیر ۱۰۰۰ میلیاردی نداشتیم، قطعاً کسی نمی‌تواند با حقوق وزارتخانه ثروتمند شود، قطعاً در این راه رانت و فساد نقش داشته است.

نماینده مردم چناران در مجلس تصریح کرد: عدم شفافیت خطری برای کشور است که شکاف طبقاتی را به همراه دارد که در نهایت منجر به جدا شدن مردم از حکومت می‌شود.

دهقان افزود: زمانی که بحث حقوق نجومی مطرح شد، برخی گفتند مگر این حقوق‌ها چقدر می‌شود؟ اگرچه محاسبه دقیقی نشد، اما وقتی معلم و بازنشسته‌ای می‌بیند که دریافتی خود یک میلیون تومان است و زمانی که وام‌ها کسر می‌شود و پانصد هزار تومان دریافتی دارد، نسبت به برخی از مسائل  بدبین می‌شود.

وی ادامه داد: اما در جای دیگری فردی با پشتیبانی برادر یکی از مقامات کشور رئیس بانک می‌شود و حقوق ۲۵۴ میلیون تومانی می‌گیرد و یا آقایی از همین طریق مسئولیتی را در جایی می‌گیرد که البته حقوقش به کنار و بعدها مشخص می‌شود که فساد بزرگی مرتکب شده است.

دهقان با تأکید بر اینکه مطرح شدن این‌گونه بحث‌ها سیاسی نیست، گفت: شفافیت یکی از راه‌هایی است که از ایجاد فساد در کشور جلوگیری می‌کند، کسی که می‌خواهد رئیس‌جمهور شود، باید اعلام کند خودش و خانواده‌اش چه میزان دارایی دارند و از کدام قشر جامعه هستند؟

رئیس ستاد انتخاباتی قالیباف اظهار داشت: باید همان‌گونه که امام‌خمینی(ره) فرمودند مراقبت کنیم تا کشور زیر دست افراد متمول نیافتد و افراد متوسط به پایین انتخاب شوند که این موضوع را هم عقل قبول می‌کند و هم تجربه و هم وضعیت کشور.

دهقان در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره نظر قالیباف در خصوص برجام، گفت: درباره برجام شاهد آن بودیم که آقای قالیباف گفت که سندی ملی است و مراجع قانونی نیز نظر خود را درباره برجام اعلام کرده‌اند و ما امروز در پسابرجام هستیم.

وی افزود: انتقاد قالیباف از ناکارآمدی مسئولین است، چرا که روحانی از روز اول گفت که در همان روز اول توافق هسته‌ای تمام تحریم‌ها یک باره و یک جا لغو می‌شود. این در شرایطی است که امروز ما تمام تعهدات خودمان را در برجام انجام داده‌ایم و آنچه که مهم است این است که منافع مردم ایران در پسابرجام استیفاء شود و از ظرفیت برجام برای حل مشکلات کشور استفاده شود.

رئیس ستاد انتخاباتی قالیباف با انتقاد از رفتار روحانی در مناظرات در قبال قالیباف، گفت: آقای روحانی افرادی که در گذشته از برجام انتقاد کردند را امروز نمی‌تواند پیدا کند و به جای آن به رقیب آقای احمدی‌نژاد گیر می‌دهد که شما در برجام چنین حرف‌هایی زده‌اید. در مورد برجام کسان دیگری حرفی زدند، شما بروید با خود آنها صحبت کنید.

وی افزود:‌ آقای قالیباف مواضع‌اش در برجام روشن است و می‌گوید باید در پسابرجام از تمام ظرفیت‌های این سند در راستای حل مشکلات کشور استفاده شود و این‌طور نباشد که حالا که برجام اتفاق افتاده دروازه کشور را باز بگذاریم و بیکاران کشورهای دیگر را مشغول به کار کنیم، اما خودمان از این ظرفیت برای رونق اقتصادی و حل معضل رکود نتوانیم استفاده کنیم که از نظر ما این کار از سوی آقای قالیباف بهتر بر می‌آید.

رئیس ستاد انتخاباتی قالیباف با اشاره به موضوع ۴ درصدی‌ها که این روزها خیلی‌ها از آن صحبت می‌کنند، گفت: آقای روحانی می‌گویند که مطرح کردن موضوع ۴ درصدی‌ها تقلید از خارجی‌هاست که از نظر ما بیان این مطلب فرار کردن از موضوع است.

دهقان گفت: بانک‌های ما بیش از ۵۳۰ هزار میلیارد تومان در سال گذشته وام داده‌اند، بروید بررسی کنید که این وام‌ها به دست چه تعداد از افراد افتاده؟ حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان از صندوق ذخیره فرهنگیان به قول خودتان به ۳۰ نفر وام داده شده؟ این در شرایطی است که بعضی از فرهنگیان لنگ ۱۰۰ هزار تومان هستند و برای گرفتن وام ۵ میلیونی باید از هفت‌خوان عبور کنند.

وی با اشاره به اینکه امروز ثروت کشور دست چند درصد از جامعه است، گفت: چه کسی امروز تردید دارد که در جامعه ما شکاف طبقاتی ایجاد شده؟ البته کارخانه‌داران از کسانی که وام‌های کلانی می‌گیرند، حساب‌شان جداست، چرا که وظیفه آنهاست که با تولید ثروت ایجاد شغل کنند. نگرانی ما از کسانی است که با رانت‌های دولتی به ثروت‌های بالا دست پیدا می‌کنند.

رئیس ستاد انتخاباتی قالیباف افزود: از نظر ما ثروتی که از قِبل سرمایه‌های دولتی به وجود آمده، دارای مشکل است، متاسفانه امروز ۱۰۰ هزار میلیارد تومان معوقات بانکی داریم که در دست چند نفر است که همان ۴ درصدی‌ها هستند.

دهقان در پایان گفت: از این ۴ درصد با پول و رسانه و قدرتی که در این چند سال به دست آورده‌اند، می‌خواهند استفاده کنند تا هیچ کسی وارد عرصه قدرت آنها نشود که انشاءالله در این دوره اتفاقات دیگری می‌افتد و این افراد از عرصه قدرت خارج می‌شوند.


نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4598 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 1957
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات