مطهری: منابع برای افزایش یارانه نقدی وجود ندارد/کسری ۱۷ هزار میلیارد تومانی دولت گذشته برای پرداخت یارانه۴۵هزارتومانی.
02 مه 2017
ساعت انتشار مطلب : 14:53 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
نایب رییس مجلس، تاکید کرد که منابع برای افزایش یارانه نقدی وجود ندارد، مگر اینکه قیمت حامل های انرژی به دو یا سه برابر افزایش یابد.
 

علی مطهری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به وعده های انتخاباتی برخی کاندیداها برای افزایش یارانه های نقدی گفت: کاندیداها باید وعده ها و شعارهای تحقق پذیر و واقعی را مطرح کنند، چرا که وعده های غیرواقعی سبب افزایش توقعات مردم و سرخوردگی آنها با تحقق نیافتن این وعده ها می شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه وعده افزایش یارانه های نقدی به هیچ وجه انجام شدنی نیست، افزود:حتی اگر این وعده بخواهد عملی شود، پس از تصویب مجلس قابلیت اجرا خواهد داشت.

اصل پرداخت یارانه نقدی برخلاف اقتصاد مقاومتی است

مطهری ادامه داد: دولت گذشته برای پرداخت همین مقدار یارانه ۴۵ هزار تومانی، ۱۷ هزار میلیارد تومان کسری بودجه پیدا کرد و از سایر منابع برای پرداخت آن استفاده کرد، که نوعی بی انضباطی مالی در کشور ایجاد شد.

وی با بیان اینکه افزایش یارانه نقدی مشکلات کشور را افزایش می دهد، یادآور شد:اصل پرداخت یارانه نقدی برخلاف اقتصاد مقاومتی است و یک کاندیدای واقع بینی کسی است که اعلام کند که من یارانه را مگر برای خانواده های تحت پوشش سازمان های حمایتی و افراد از کار افتاده قطع می کنم.

تنها می توان با افزایش دو یا سه برابری قیمت حامل های انرژی یارانه نقدی را افزایش داد

نایب رییس مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه منابع برای افزایش یارانه نقدی در کشور وجود ندارد، تصریح کرد:تنها می توان با افزایش دو یا سه برابری قیمت حامل های انرژی میزان یارانه نقدی را افزایش داد، که این اقدام فشار مضاعفی بر مردم وارد می کند، که مجلس اجازه چنین اقدامی را به هیچ دولتی نمی دهد.


نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4955 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 1945
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات