آغاز شمارش معکوس برای ونزوئلا؟/۱۰میلیارد دلار، تمام آن چه از ذخائر ونزوئلا باقی مانده است .
24 آوریل 2017
ساعت انتشار مطلب : 15:10 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
در میان تمام مشکلاتی که گریبانگیر ونزوئلا شده است، حالا این کشور در حال از دست دادن زمان و پول است. ونزوئلا فقط ۱۰ میلیارد دلار در ذخائر خود موجودی دارد. هدف از این ذخائر حفظ ثبات اقتصادی و حمایت مالی مورد نیاز در مواقع سخت است. بدتر از مسئله مزبور این است که اکثر ذحائر موجود به صورت وجه نیست بلکه ۷ میلیارد دلار آن شمش طلا است که پرداخت با آن آسان نیست.
به گزارش تابناک اقتصادی و به نقل از CNN، بدهی های قریب الوقوع ونزوئلا بسیار زیاد است و این کشور برای بقیه سال جاری حدود ۶ میلیارد دلار بدهی دارد که باید پرداخت نماید. همچنین هیچ نشانه ای از این که ونزوئلا بتواند از تنها منبع درآمد خود یعنی صادرات نفت، این بدهی ها را بپردازد وجود ندارد.
10 میلیارد دلار، تمام آن چه از ذخائر ونزوئلا باقی مانده است
در پایان، ونزوئلا در حال تن دادن به ریسک قصور در پرداخت بدهی امسال می باشد و این مسئله بدین معناست که نمی تواند برای پرداخت مواد و احتیاجات اولیه خود مانند غذا و دارو که دچار عرضه ناچیز هستند وام بیشتری دریافت نماید.
ونزوئلا در سال ۲۰۱۱ حدود ۳۰ میلیارد دلار در بانک ذخیره داشت. تا همین سال ۲۰۱۵ نیز ۲۰ میلیارد دلار در اختیار داشت. تصویر وضعیت وخیم مالی مهر تآکید کننده مشکلات ونزوئلا می باشد. روز چهارشنبه تظاهرات خشونت آمیز ضد دولتی در این کشور منجر به کشته شدن ۳ فرد شد و قرار است تا در تعطیلات آخر هفته شاهد اعتراضات بیشتری باشیم. نیروهای مسلح با گازهای اشک آور و تیراندازی از معترضان استقبال کردند. جنرال موتورز نیز اعلام کرد مقامات ونزوئلا کارخانه مونتاژ این شرکت را در روز چهارشنبه مصادره کرده است. بعدا مقامات ونزوئلا این ادعا را تکذیب کردند و گفتند که مسئله صرفا تحریم این شرکت تا حل و فصل پرونده آن در دادگاه بوده است. جی ام می گوید که تمایز بین تحریم و مصادره برای این شرکت تفاوتی ایجاد نمی کند  چرا که عملیات این کارخانه به خاطر مداخله دولت ونزوئلا به تعطیلی کشانده شده است.
صندوق بین المللی پول در روز سه شنبه پیش بینی کرد که تورم در ونزوئلا به میزان فضایی ۷۲۰ درصد بالا خواهد رفت در حالی که بیکاری به بیش از ۲۵ درصد خواهد رسید. ونزوئلا امسال احتمالا چهارمین سال متوالی رکود خود را تجربه خواهد کرد.
با این حال بسیاری عدم اولویت بندی دولت در هزینه ها را مسئول این مشکلات می دانند. فلینگز نشن داد ونزوئلا در حالی که توان پرداخت هزینه واردات غذا را برای میلیون ها نفر از شهروندان گرسنه خود را ندارد فقط ۵۰۰ هزار دلار برای کمیته مراسم تحلیف ترامپ اهدا کرده است.
دولت ونزوئلا برای پرداخت بدهی های خود در سال گذشته شروع به ارسال قسمتی از طلاهای خود به سویس نمود تا یا به عنوان وثیقه برای وام مورد استفاده قرار گیرد یا برای مبادله با پول نقد استفاده شود.
ونزوئلا تا حالا به جای این که هزینه مواد و احتیاجات اولیه مانند غذا و دارو را بدهد فقط بدهی خود به طلبکاران خود را پرداخت کرده است.

نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4855 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 1928
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات