اظهارات ضد ایرانی “بن سلمان” در آمریکا
17 مارس 2017
ساعت انتشار مطلب : 15:12 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

جانشین ولیعهد عربستان در جریان سفر به آمریکا بار دیگر اتهاماتی بی اساس علیه ایران مطرح کرد.

به گزارش میزان، محمد بن سلمان، پنج شنبه شب در دیدار با وزیر دفاع آمریکا در واشنگتن با ادعای اینکه عربستان با چالشی بسیار خطرناک در منطقه و جهان خواه از سوی ایران و خواه از سوی گروه های تروریستی روبرواست مدعی شد: عربستان در خط مقدم مقابله با این چالش ها قرار دارد.

او ضمن تاریخی خواندن روابط عربستان و آمریکا گفت: ما از مراحل تاریخی بسیار مهمی عبور کردیم و چالش هایی که اکنون مقابل ماست نخستین چالش هایی نیست که با آنها روبرو بوده ایم.

پیشتر مشاور ارشد جانشین ولیعهد و وزیر دفاع سعودی در بیانیه ای اعلام کرد که “محمد بن سلمان” و “دونالد ترامپ” در نشست مشترک خود در واشنگتن ایران را تهدیدی امنیتی برای منطقه عنوان کردند.

وی گفت و گوهای جانشین ولیعهد و رئیس جمهور آمریکا را تحولی تاریخی در مناسبات ریاض و واشنگتن توصیف کرد.

مشاور ارشد جانشین ولیعهد سعودی با اشاره به اینکه دیدار بن سلمان و ترامپ روال امور را به مسیر درست بازگرداند اظهار داشت: این نشست به تقویت روابط عربستان و آمریکا در سطوح سیاسی، نظامی، امنیتی و اقتصادی منجر می شود.

دیوان سلطنتی سعودی در بیانیه‌ای اعلام کرد پسر ملک سلمان روز دوشنبه ریاض را به مقصد واشنگتن ترک کرد.

بر اساس این بیانیه، انتظار می‌رود محمد بن سلمان در این دیدار آمریکا را ترغیب به سرمایه‌گذاری در عربستان کند؛ همچنین انتظار می‌رود دو طرف درباره «گسترش روابط دوجانبه و بررسی مسائل منطقه‌ای موردعلاقه دو کشور» بحث و تبادل‌نظر کنند.


نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4855 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 1807
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات