غرویان: ناطق‌نوری وفاق بین نیروهای انقلاب را حفظ کند /سیدحسن خمینی به صحنه بیاید
02 فوریه 2017
ساعت انتشار مطلب : 18:22 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

ایلنا نوشت: مدرس حوزه علمیه قم گفت:‌ آیت‌الله هاشمی هیچ‌گاه اجازه نداد دعواهای جناحی به داخل مجمع تشخیص مصلحت نظام کشیده شود، عقلا و نخبگان ما به خوبی می‌دانند که چگونه مسیر اعتدال را طی کنند. آیت‌الله هاشمی یکی از این افراد بود.

آیت‌الله محسن غرویان از مدرسین حوزهٔ علمیهٔ قم درباره گزینه‌های که این روزها بعد از رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی برای ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام مطرح می شود گفت: باید به یاد داشته باشیم آیت الله هاشمی افکار و اندیشه های داشتند، التزام است این طرز تفکر توسط کسانی پیگیری شود که دارای چنین نگرشی هستند.

او در ادامه با بیان اینکه حجت‌الاسلام ناطق نوری می‌تواند ادامه‌دهنده راه هاشمی باشد، عنوان کرد:‌ به نظر می‌رسد شخصی مانند ناطق نوری به اندیشه‌های آیت‌الله هاشمی نزدیک باشد، از سوی دیگر نیز رییس‌جمهوری هم شخص مناسبی برای جایگزینی ایشان است.

او تاکید کرد: اما شاید حرف و حدیث های به وجود بیاید و عده ای عنوان کنند که روحانی دارای دو پست مهم در کشور است و انتقاداتی را به او وارد کنند.

غرویان در پاسخ به این سوال که چقدر احتمال می‌دهید و ضروری است که سیدحسن خمینی برای انتخابات خبرگان ورود پیدار کند، اظهار داشت: مشاهده کردیم که سخنگوی شورای نگهبان نیز بعدها در مورد انتخابات اعلام کرد حقوق بسیاری از افراد در جریان تایید صلاحیت‌ها ضایع شده که یکی از این افراد آیت‌الله سید حسن خمینی بود پس جا دارد در فقدان آیت‌الله هاشمی ایشان به صحنه بیایند و قطعا مردم به وی رأی خواهند داد.

او خاطر نشان کرد: همان‌گونه که مردم با حضور در مراسم تشییع آیت الله هاشمی نشان دادند که از دلسوزان خود حمایت می‌کنند، در انتخاب و رأی به سید حسن خمینی هم حضور میلیونی خواهند داشت.

او تأکید کرد: این حق آیت‌الله هاشمی است که سید حسن خمینی جایگزین او شود.

این مدرس حوزه علمیه در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر این‌که در حال حاضر چه کسی می‌تواند نقش وحدت و اجماع اطلاح‌طلبان و نیروهای اعتدالی را بعد از آیت‌الله هاشمی در کنار خاتمی ایفا کند، گفت: به نظر می‌آید حجت‌الاسلام ناطق نوری بتواند وفاق و اجماع ملی را در بین نیروهای انقلابی و همچنین جناح اصلاح‌طلب و اعتدال‌گرا به وجود آورد. او باید بداند که این کار یک تکلیف شرعی است و وظیفه و رسالت دارد که آن را انجام دهد.

او در ادامه با اشاره به اینکه آیت‌الله هاشمی هیچ‌گاه اجازه نداد دعواهای جناحی به داخل مجمع تشخیص مصلحت نظام کشیده شود، اظهار داشت: عقلا و نخبگان ما به خوبی می‌دانند که چگونه مسیر اعتدال را طی کنند. آیت‌الله هاشمی یکی از این افراد بود، هرگونه تمایل افراطی به جناحین باعث برهم خوردن آرایش و آرامش سیاسی در کشور می‌‌شود.

غرویان در ادامه گفت: باید کسی جایگزین آیت‌الله هاشمی شود که از ریشه اعتدال را قبول دارد تا بتواند مسیر را ادامه دهد، روحانی، سید حسن خمینی و ناطق نوری بهترین این افراد هستند که باطناً تفکر اعتدالی هاشمی را قبول دارند.

او در پاسخ به سوال دیگری که در روزهای اخیر شاهد بودیم برخی درگذشت آیت‌الله را نعمتی برای خنثی کردن توطئه دشمنان در انتخابات آینده قلمداد کرده و وانمود می‌کنند که بعد از هاشمی ممنوعیت حضور احمدی‌نژاد در انتخابات برداشته خواهد شد، گفت: این حرف‌ها بی‌پایه و اساس است و نباید برایشان ارزشی قائل شد و وقت خود برای آن تلف کرد، مردم جواب این افراد را به خوبی داده‌اند.

او گفت: اگر نگاهی به صفحات روزنامه‌ها و تحلیل‌های این چند روز بیندازیم به واژه‌ای زیبا و در عین حال پیام‌دار برمی خوریم به نام مظلومیت ، همه اعتقاد دارند که آیت الله هاشمی مظلوم بود و در اوج مظلومیت از دنیا رفت.

غرویان تصریح کرد: این مظلومیت برای هاشمی عزت آفرین بود و نشانه‌اش حضور میلیونی مردم در مراسم تشییع وی بود. مسئولان باید از این حضور میلیونی این پیام را دریافت کنند که رفتار آنان رصد می‌شود و در حافظه تاریخی ملت ثبت می‌شود و مواظب باشند که حق کسی را ضایع نکنند.


نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4955 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 1733
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات